Jump to content

За крадените части


vladi_di

Recommended Posts

Grizzly , опасно е щото можеш да попаднеш на някой дето си е получил клублия стикер на светофара - той не знае за клубните правила по менкането на частите. :nixweiss: Ша земе да се ядоса  :)

ще си носиш листче на което ще си запишеш кой хора влизат в форума (номерата на колите) и ще обикаляш и ще търсиш,като намериш такъв сваляш каквото ти трябва и под чистачката му оставяш един стикер на гърба на който си пишеш ника и под него името :bia:както беше на последната среща :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе Гризли,а аз се чудя,женен мъж с две деца,какво прави в 04.00ч. по центъра на София!!!

Уж снимаш реклами на Ауди по хотелите!!!

Недей така,с идеите си се издаваш :nixweiss::hilezh::hilezh::bia:

Трай си и ще обикаляме заедно,четири ръце са повече от две :):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в пове4ето слу4аи не са мангали нито дрогари а професионалисти не може един наркоман да ти отвори колата без да ти стро6и нищо и да ти отмъкне касетофона или не6то друго.а пове4ето в симеон самите са крадци и измамници защото ти продават не6то и тръгват след тебе и ти го свалят на следващия ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В болшинството случаи съм съгласен с Nazmi Sherif,макар да има и наркомански и мангалски изцепки!

Миналата година,буквално пред очите ми свалиха шофьорското огледало две момчета на около 20-25г.,по нищо неразличаващи се от нас!

Съвсем прилично облечени,културно спряха до колата и докато единия уж обясняваше нещо и ръкомахаше,другия свалил огледалото за 1-2сек. и заминаха!!!

Десет минути след това излязох да разтоваря нещо от колата и установих липсата :nixweiss:

Не бяха нито дрогирани,нито пияни,нито мангали,просто професионалисти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година,буквално пред очите ми свалиха шофьорското огледало две момчета на около 20-25г.,по нищо неразличаващи се от нас!

Ааааааа,не сме ние!!!!

Реших,че ще се разгорят революционни страсти,а то...

Обясняваме си как няма да стане.Трябва да помислим как ЩЕ стане,защото иначе сме обречени.Там,където нещата са наред не е станало от самосебеси,а са го отвоювали хората.Колко народ сме само тук!Гадно ми става като чуя"това е загубена кауза" и др. такива.Съчувстваме на тези,които изгорят и

стискаме палци да не ни се случи на нас.Супер!Така ще стигнем само до бездънна лайняна яма.А да ни е честито! :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема е следното- свалят ти огледалото- отиваш при застрахователя, той ти дава ВЪЗЛОЖИТЕЛНО писмо, а не пари! отиваш с въпросната хартийка в ЮНИТРЕЙД и там ти монтират чистак-бърсак ново, не ти се правят на интересни- ела пак, сега няма, запишщи си час и порчие....и така всеки път! аоналогично с халогените и другите части които се крадат! така ще се свие деля на части втора употреба щот никой не ги купува! и готово! просто нещата са вързани с КАСКО-тата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roni,това е едно от решенията.Но не мисля,че е най-доброто.Първо не всеки за съжаление може да си купи пълно КАСКО.Второ-мисля,че основната цел на такава застраховка е да покрива щетите на твоя автомобил,настъпили в следствие ПТП или друго събитие.Иначе се получава мутренска работа.Разбираш за какво говоря-плати си за да не идваме! :bia: Иначе се прав! :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа,не сме ние!!!!......

..........Така ще стигнем само до бездънна лайняна яма....

Под "нас",имах предвид външно!!!

Къде горе-долу мислиш,че сме в момента?

Макар да има още малко мегдан :steinigung: ,за надолу имам предвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "нас",имах предвид външно!!!

Къде горе-долу мислиш,че сме в момента?

Макар да има още малко мегдан :hilezh: ,за надолу имам предвид!

Разбрах какво имаш пред вид колега.Съжалявам,ако шегата ми ти се е сторила неуместна.Извинения. :steinigung:А иначе-има още мегдан.Дано само не го видим,че не си завиждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стигнем дъното,тогава ще видиме голям зор!

П.П.Реших,че не си ме разбрал,затова доуточних :hilezh::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден бях при един от клубните майстори и той ми предложи много добро решение на проблема с огледалата(за 80 B4), и аз определено се замислям дали да не го приложа при мен.

Значи, когато приберете огледалата към купето, и отдолу на държача се показват два (мисля, че са такива) шестограма. Изпилват се така, че да приемат формата на окръжност. С това можем да се спасим да не могат да ни свалят цялото огледало. Това обаче има един недостатък. Ако се наложи смяна, трябва да се изкърти целия държач, и да се отвинтят шестограмите с клещи например.

Вярно, че не е глобално решение, но колкото повече ги затрудняваме, толкова по-добре за нас. Ако спрем да купуваме крадени части, това донякъде ще намали търсенето, но сте прави, че тези от симеон нищо не може да ги накара да спрат да ги купуват.

По повода да разкажа и една случка. На брат(audi 100) ми през ноща му чупят стъклото и му свиват касетофона. Следват разправии с полицията, жалби и т.н. След два дена проучване, приятелите на брат ми намират извършителя и почти съм убеден, че няма да припари скоро в радиус 2 км до нашия блок. И когато споделя на полицаите, че го е намерил преди тях, му предлагат работа :wall:

А всички знаем кои са кварталните наркомани, и след "разговор на 4-и очи" трябва да им се обясни, че има едно audi на което никак не е желателно да изчезват различни чаркове. Обикновено се съгласяват :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш при застрахователя, той ти дава ВЪЗЛОЖИТЕЛНО писмо, а не пари! отиваш с въпросната хартийка в ЮНИТРЕЙД и там ти монтират чистак-бърсак ново

аз много не разбирам - може ли обясниш какво представлява това писмо, а в Юнитрейд плащаш ли новите халогенки? за всички видове ли пълно каско важи това? и дали във всички компании го дават това възложително писмо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всичкикомпании го дават, но за по-скъпите коли. При Булинс примерно колата трябва да е на стойност над 7000 лв.

Има едно мааалко НО, обаче - липсващи части и елементи не се изплащат отр застрахователя, освен ако няма следфи от кражба. Т.е. огледала, халогени, джанти, лайсни и подобни не се изплащат, освен ако не са брутално изкъртени. А те обикновено не са. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за "халогените" съм направил така, че освен да бъдат изкъртени или потрошени при кражба друго не може да им се случи. Именно за да могат евентуално да влязат в графата в коята tsvet40 каза.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ купувам от Симеон.За това от една година съм "циклоп" :wall:

Относно свалянето на огледалата на В4 съм писал и друг път:просто вдлъбнатините на шестограмите се запълват или с припой,или с някакъв втвърдител на смолна основа.Първото се слага и маха с поялник,а второто с разредител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да купуваме ли крадени части?!

ТВЪРДО НЕ!!!

Само веднъж съм го правил - купих два халогена със счупени стъкла - не здрави - сещате се защо ... :hilezh: ... и пак ме беше яд, та се псувах... Имаха и здрави, ама :respekt:

Това е все едно да дадеш пари на копеленцето и да му кажш 'Браво мойто момче, само така....'

Такъв ако го хвана.... охххх... режа му ръцете па нека краде после :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...