Jump to content

Странно свирене от задните гуми


Genjyuro

Recommended Posts

Нещо тоя месец не тръгна на късмет. След като оправих моторчето за ниските обороти сега чувам извънградско странно свирене от задните гуми, все едно захабени накладки е малко, но не съм натиснал спирачката. Като се прибрах я повдигнах на крик и лявата задна гума се върти свободно без никакъв звук, а дясната малко скърца. После повдигнах и предните и те се въртят на ръка малко по-трудно, а незнам дали трябва да е така. Та, въпроса ми е някой знае ли какво е за смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я пуснеш по инерция засилва ли се звука? Ако да, значи са лагерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че след 60 км/ч се появява и седи докато не намаля, но не мисля че усилва на свободна, нито пък в завой.

Редактирано от Genjyuro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баланс скоро правен ли е, защото братовчед ми имаше подобни звуци и му викам лагер е, и като сложи летните гуми изчезна виенето. Според мен си струва да се провери, пък ако греша да ме поправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

И аз имам подобен проблем.Задно дясно колело от месец някъде ми се стори че има някакъв странен шум от някое от десните колела.Сега като се стопли започнах да отварям прозорците и наистина чух шума, наподобява на този на износени накладки предните скоро ги смених.Оказа се задното колело.Свалих гумата за всеки случей, накладките не са толкова износени въпреки това ръчната не държи добре(не знам защо).Стърженето е от диска защото опира в тенекиения предпазител зад него.Като сложих гумата докато колата беше още на крика я завъртях и забелязах че самото колело играе,също в завой стърженето се увеличва.Предполагам лагер ще да е проблема?Предложете с каква марка да сменям не знам номера на лагера, но днеска минавах покрай един магазин за авто-части и попитах там намериха номера по каталог и ми предложиха някакви английски лагери за 20 и няколко лева единия.Попитах за немски казаха цената им е двойна и даже на горе, но не знам каква марка да искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колелото ти играе,значи е заминал лагера и трябва да се смени.Тези 20левовите,да не се окажат китайски.Прецени си хубаво и като го слагаш го гресирай допълнително.Лагера като влезе в един резонанс,звука направо ти почиства ушите.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колелото ти играе,значи е заминал лагера и трябва да се смени.Тези 20левовите,да не се окажат китайски.Прецени си хубаво и като го слагаш го гресирай допълнително.Лагера като влезе в един резонанс,звука направо ти почиства ушите.

За сега не е стигнал до там да вие лагера.Колелото си играе както казах и диска стърже в ламаринения предпазител зад него.Сигурен съм че е лагера, няма какво друго да е.Питах просто каква марка лагери да търся ще сменя и 2та задни като ще си играя.Тези 20 левовите ми ги представиха за английски а дали са правени в китай не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих някакви полски отзад 22 лв бройката,няколко души са доволни от тях,само че моите задни са като предните.Ако имам път към този магазин ще видя цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих някакви полски отзад 22 лв бройката,няколко души са доволни от тях,само че моите задни са като предните.Ако имам път към този магазин ще видя цени.

Въпроса е, да не си играя сега да слагам "някакви" си там и след месец, два, пак да сменям.Ако може някакви конкретни марки, казаха ми в магазина че могат да доставят всякакви само да кажа какви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай "FAG"или "SKF".

Другото е компромис.

Тези "SKF" не мога да ги разбера,има български,китайски и др с такава щампа,нямам им доверие.Питай Митака с неговия "SKF" колко изкара ,май няма и 3000 км и си ги взе от магазин "SKF" и накрая си сложи полските

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И така проблема се оказа, че не е от лагерите!Разкостих въпросното колело и като отворих капачката където е гайката която прибира барабана на който седи диска се оказа че резбата на кайката е заминала и цялото колело се е крепяло на шплента който законтя гайката. :steinigung: имах аз съмнения че може да ми изхвърчи колелото и не са били грешни.Другото което забелязах е че май има датчик за АБС на задните колела имаше нещо застопорено и влизаше кабел в него а на самия барабан имаше назъбено!Това за АБС ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...