Jump to content

Антифриза се изпарява


Recommended Posts

Имам колата от 2 седмици и като цяло съм доста доволен с изклю4ение на едно нещто,а именно 4е ми губи антифриз. 4уваше се 4е издиша от капа4ката и от изпускателния клапан на казан4ето.смених капа4ката и долях аннтифриз и не след дълго пак светна лампата за ниско ниво на антифриза,отворох капака и се о6те си изди6а от клапана и от някои гумени съединения.и другото което забелязах е 4е има усобенно голямо налягане когато отвърта6 капа4ката та въпроса ми е къде е проблема според вас,6тото не ми се жярва мн мн да е от казан4ето.. помагаите 6тото колата много ме кефи и тва и е единствения проблем (за ся)

post-61029-0-91418200-1314008553_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Антифриза се изпарява". Съмнявам се. Дано не ти го изсмуква през гарнитурата на главата. Все пак огледай добре всички съединения дали няма протичане при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мммм със сигурност не се изпарява : ) въпроса е откъде протича, а като те слушам за колко кратко стигаш до светване на лампата, то има за какво да си притеснен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш проблема Колега,си за смяна на гарнитура на главата.Най-добре отиди на сервиз да я надуят през свещите или пък да сложат реактив и да видиш дали е е от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма теч от никъде, излиза през ауспуха демек гарнитурата на главата е избила, понякога като има теч след запушването му се оказва, че и гарнитурата е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятате 4е е от гарнитурата ли.да предположим 4е е от нея,какви са признаците и ако я закарам на сервиз какво да у4аквам като цена(одеве забелязах някакво необи4аино омасляване на кората под дв.) това от какжо може да е, ще пи6а като има развитие по слу4ая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знайш,ШЪ тЪ преместят,просто темата не е за тук,иначе и мойто мнение е ,че гарнитурата ти е "сдухана"

И да те питам:"Ш" и "Ч" на клавиатурата нямаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе вече ти е казал.Най-вероятно ти е здухана гарнитурата на главата.От там ти надува в казанчето.Когато спреш антифриза се натича в някои от цилиндрите и като запалиш го издухва през аспуха.Сигурно отзад пуши бяло след като заполиш или постоянно.

Не я карай така отиди на сервиз.

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте пак,проблема още си стой.прави бяхте че е от гарнитурата на главата казаха ми че първо трябва да я отворят да видят дали е за смяна и главата,та съгласих се ама днес му сипах масло за спиране на течове на двигателя.Според вас ще има ли някакъв ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не те разбирам,Искаш да кажеш че са ти сменили гарнитурата на главата и пак губиш антифриз ,или губиш масло ,или сега губиш масло вместо антифриз.

Масло за спиране на течове не съм чувал.Има добавки за течове на масло и добавки за течове на антифриз. :zustimm:

Или са я отворили да видят кво и има и са я затворили само.Аре обясни по така ,верно не разбрах нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас ще има ли някакъв ефект

Да- запушена охладителна система и други допълнителни проблеми.

Хора, преди да сипете нещо, различно от стандартните консумативи, поне прочетете за страничните им ефекти :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да- запушена охладителна система и други допълнителни проблеми.

като на пример радиаторчето на парното steinigung.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E що съсъпвате мотора, ми сменете му гарнитурка и колата ще е благодарна.Няма да е първата я .

ПП,сетих се зе комшията преди години с червен пипер я пълни,и слаба ракия зимата вместо антфриз :lol::zustimm::zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,на обяд я закарах на сервиз''няма да споменавам кой'' трява нова гарнитура за главата не са сигурни,утре ше и правят водна проба да се види дали не е пукната или изкривена.утре ще съобщя резултатите.а относно добавката нямаше смисал да я сипвам тъй като пишеше,че и тряа една седмица да подеиства. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,време е да завършим и моята сага.Главата се оказа здрава освен това смениха един счупен клапан и ангренажа тъи като му е било време.За сега всичко е наред по колата,мн.ме радва а и вървежа се подобри.Благодаря на всички за съветите :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

zdr kolegi i as imam problem s te4 na antifris mejdu glavata i bloka dali e za smqna garniturata zagrqvasi normalno i puska perkata no gubi antiftis leko

ako e garnotura trqbvali dase 6laifa glavata za6toto mi kazaha 4e moje i bez dase 6laifa ako nemi pravi problem v varveneto zagrqvaneto i taka natatak 4akam otgovor etovi edna snimka na te4a

post-62025-0-36143100-1321382874_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...