Jump to content

Ремонт, рециклиране на хидравлична рейка


Recommended Posts

Маншона служи само да защитава хидравличния прът а не по него да тече масло, така че ако рейката ти беше здрава дори и да беше скъсан маншона нямаше да тече. Според мен вече си за ремонт на рейката. При мене положението е същото обаче и аз засега не губя течност но чакам да я докарам дотам да се разтече и я свалям за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, едно време си беше скъсан и не течеше

всичко стана заради тъпата дупка

другата седмица ще я карам на хидравликата в МЕИ

ще пиша какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този маншон както си го нарисувал служи само и единствено като предпазител/прахоуловител на щока.Няма нищо общо с маслото и налягането!

Редактирано от drag_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За тези които се интересуват къде точно се намира сервиза на ТУ за ремонта на хидравл. рейки давам карта.

Моята я оправиха и съм доволен. 220лв + маншон 17 и няма вече течове. Дават и гаранция :bia:

post-3296-1148719725_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не говориме за луфт в червяка а за луфт на карето по нагоре!или луфт на втулките в реиката но на червяка не съм чувал да има луфт на хидравлична реика! :bia:

е има защото моита клопа при леки неравтости

не нее от предница -тя цялата е чистак нова от горе до долу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
е има защото моита клопа при леки неравтости

не нее от предница -тя цялата е чистак нова от горе до долу

Колега, това че рейлката се е разтропала не е фатално! Ако има винт з арегулиране - просто с енатяга леко и спира да хлопа, но воланът с е вътюрти с една идея по тръдно! Свиква се и в един момент спира да ти прави впечатление!:hilezh: Ако тече вече става опасно! Хидравличаната помпа вдига налягане около 100 бара, но на малка площ! Ако избие някоя втулка може да останеш без волан. Рециклирането включва смяна на втулки, гарнитури и прочие, но няма да промени износването на гребена в рейката, ако има такова. Докато втулките са нови ще трака по малко, но селд има няма 30.000 км пак ще стане същото!:icon_arrow: Так че ако не тече - изобщо не я пипай според мен, а пробвай да я натегнеш - ако има начин! тези автомобили за съжаление нямат кормилна кутия, която да обере поне малко напрежението върху рейката при движение! затова с еразхлопват бързо особено по нашие пътища. направено е за по евтино!:hilezh: То не знам изобщо вече да има лек автомобил с кормилна кутия!:hilezh: както един колега по горе в темата, преди доста време се опитваше да ни убеждава!:bia:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,този сервиз при техническия дали работи още и някой дали може да каже актуална цена за рециклиране на кормилна рейка?Аз ходих в Слатина срещу общежитията на ПЖИ-то и ми казаха 220лв рециклиране + 120лв труд + 20лв/л хидр.течност.

Редактирано от damagemaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги имам един въпрос.Днес ми изтече маслото на ходравликата занесах я на сервиз и се оказа рейка.Та въпроса ми е като няма никакви луфтове възможно ли е да се сменят само уплатнения или там как му викате или трябва да сменям цялата рейка.Защото тоз момчетата от сервиза ми казаха че да сменям направо рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега вероятно много късно ти пиша, но ремонт може да се направи.По-миналята (Ноември)година и аз имах проблем с рейката.Рециклираха я за 375лв и ми дадоха гаранция една година.Рейката изкара без проблем ДО ДНЕС :respekt: Сутринта като тръгнах за работа се разскърца и добре, че имам масло останало от предишния път когато течеше.Ще я правя пак вероятно, ако ли не ще доливам и това е.Като гледам кога си писал надали следиш темата, но ако получиш известие пиши моля те как си решил ти проблема.Ако си я рециклирал пиши моля къде и колко ти е струвало да знам дали да ходя пак на същото място.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Миналата година сам си правих рейката и до сега не е мръднала. Не е работа за всеки, но може да се направи. Купува се ремонтен комплект, с всички уплътнения (не помня цената 30-40лв), разглобява се рейката и се заменят старите с новите.

Разбира се това е при положение че няма износване, язви, ръжда, надирания и т.н. по цилиндъра(корпуса на рейката отвътре) и буталото (кормилният прът).

Ето какво представлява разглобена рейка от А4 1.9 ТДИ

022432615.jpg?r=0

022432616.jpg?r=0

Може да полгеднете и темата която писах преди:

Ремонт рейка

Поздрави!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,мога ли да разбера рейката дали тече без да я смъквам?Ако не е в ред какви са признаците?Волана става ли по-твърд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги и аз имам подобен проблем! Когато карам по павета се усеща един минимален луфт, но от един сервиз ми казаха, 4е е по-добре вместо да рециклирам рейката да си намеря някоя читава втора ръка! Ще съм Ви благодарен за компетентите мнения :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,мога ли да разбера рейката дали тече без да я смъквам?Ако не е в ред какви са признаците?Волана става ли по-твърд?

Като си следиш нивото на маслото и огледаш за места със омасляване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги,искам да ви попитам дали можете да намерите рейка втора ръка за Ауди а4 95год. бензин 1.8т,че моята се разтече!!!Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги.Преди 18 месеца ми протече рейката, отведнъж ми изтече цялото масло.Както и да е закарах я в сервиз и от там я пратихме за София да я рвциклират.Взеха ми общо 220лв и 30лв за масло.18 месеца без проблеми но до днес когато забелязох че ми е спаднало нивото на маслото в казанчето.Тече по малко, като много рядко се образуват капки по асфалта.Та колеги дайте съвет какво да правя.Гаранцията изтече... РЕЙКАТА си тече дали пак да я рециклирам или да вземам втора рака или да пробвам с масло за спиране на течовете.Забравих да спомена че рейката има и луфт.Всеки коментар ще ми е от помощ.От Варна съм.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...