Jump to content

Въпрос за 1.6 АДА ,може ли да солжа газ ?


Recommended Posts

Здрвейте колеги ,питам дали може да се сложи газ на този мотор поради няколко причини ,първо 1 газаджия ми каза ,че има 2 вида колектори на тази кола ,оказа се ,че моята е с металния тип ,след това звънях в 1 сервиз да си запазя час да ми сложат газ ,но от там ми казаха ,че на тази кола не искат да слягат ,защото и металния колектор имал вътре някакви "пеперуди" ,който ако гръмне щели да се покривят и било лошо ,и накрая реших да си сложа газов инжекцион ,и пак им звъня и ми казват ,че ако има някакъв проблем с мотора ,пак няма да стане , ТА ВЪПРОСА МИ Е !!!

Колата има проблем пуши много като загрее ,мисля че гумичките са много зле ,и друго при запалването първите няколко подавамия на газ придърпва леко и след това се оправя и освен това има лек спад на мощността по принцип но не е фатално.

МОЖЕ ЛИ ДА СЛОЖА ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН ИЛИ ОБИКНОВЕННА ГАЗ прии това положение ???????

Много благодаря предварително ,моле ви прочетете цялата тема не ми отговаряите ,частично ,защото всичко е свързано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си колата първо да работи добре на бензин и тогава слагай газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си колата първо да работи добре на бензин и тогава слагай газ.

Еми като цяло тя работи добре освен тия придърпвания в началото ,ама утре сутринта имам среща на газ сервиза да я погледнат и да кажат ,но все пак въпроса ми е умишлен ,за да съм сигурен дали ако ми кажат ,че няма да може наистина няма да може и да не търся други газаджии.

Иначе ще я оправщ при първа възможност ,но ми се налага да сложа газ спешно ,защото ми се налага да пътувам големи разтояния а на бензин ми е супер скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сложиш газов инжекцион задължително на бензин колата ти трябва да е "6"(както ти е писал Веско).А щом кажваш че имаш придръпване има вероятност да имаш някакъв проблем.А относно това че ти гори масло,приготви се да ти гори още повече с газта(поне моето виждане е такова - забеязал съм че колите на газ повечко "бутат" маслото - незнам да ли съм прав или си внушавам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сложиш газов инжекцион задължително на бензин колата ти трябва да е "6"(както ти е писал Веско).А щом кажваш че имаш придръпване има вероятност да имаш някакъв проблем.А относно това че ти гори масло,приготви се да ти гори още повече с газта(поне моето виждане е такова - забеязал съм че колите на газ повечко "бутат" маслото - незнам да ли съм прав или си внушавам).

Маи си прав ,щото и аз имам такова впечатление.

Мерси за отговорите ,явно няма да мога да сложа газта веднага!

Само да попитам ,понеже съм виждал доста аудита АДА ,с обикновенна газ ,вярно ли е това с тия "пеперуди" :steinigung:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм запознат с тия пеперуди , но дори и с обикновенна газова монтирана както си му е реда и при добър газаджия мисля че не трябва да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай и се не плаши. Аз съм с обикновена и колицата си върви добре. 8 газ извън града, 10 и нагоре в града.

Ако ти бара масълце смени си гумичките на клапаните. Аз го направих и няма ядове. за 10 000 км не доливам изобщо.

Плочката задължително да е с клапа и с отвори за кихане. Понякога се случва и това.

Айде чао и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "пеперуди" всъщност са някакви пластмасови клапи във всмукателните колектори, които при гърмеж се разпарчатосват, влизат в цилиндрите и става бомбок. :steinigung:

Доколкото съм чувал, АДА е само с такива.

Обикновена газ можеш да сложиш, но рискуваш при гърмеж - за целта може да се постави кихалка.

За ГИ трябва колата ти да е перфектна на бензин.

Редактирано от connor cane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви ПиПиРуДи няма в всмукателния колектор на АДА.

Не плашете човечеца. От близо 5 години карам Б4 АДА и няма проблем с газта(тя е обикновенна ловато)

Два пъти ми е гърмяла яко за 2 години. Щото си правих експеримент да слагам ТАП (той се оказа дефектен и си играеше с аванса как си иска)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновена газова може да се сложи и то без проблеми. ГИ на тази машина не си заслужава.

Слагай обикновена газова и ... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеперуди има само в колекторите на 2.6 от тези години и то не изглеждат така, както си ги представяте. Обикновена газова уредба е правилният избор за ADA двигателя! Слагай смело. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей приятелю! Според мен слагай ГИ ,че с обикновенните се получават взривове и тия кихалки чак може да ти изхвърчат при гърмежа и ти остава продупчен колектора на няколко места,ама хич не са гаранция тия кихалки те са по- често за успокоение на водача :hilezh:, не се занимавай с обикновенно газово , а за това предърпване на 100 процента си оправи колата на бензин ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 1-во както казват всички колеги и може да си погледнеш всмукателните колектори да не взимат въздух ако всичко е наред механично погледнато мини после ЕЛКОН за да видят всички грешки и датчити и действай , НЕДЕЙ бърза преди да си оправиш колата на бензин от бързане да стане по-лошо !!! УСПЕХ!!! между другото чак сега погледнах от кога е тва то било стара публикация Сори за грешката :zustimm:

Редактирано от kaloajan82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...