Jump to content

Recommended Posts

Kleber krisalp hp2 - това е модела 195/65/15 е размера, някой от колегите ако е запознат ще се радвам да сподели мнение, цената на която ми ги предлагат е 100 лв./бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумата е хубава, като цена качество е много добър избор. Аз карах преди с такива и нямах никакви грижи през зимата, на мокро също се държи добре.

ПП: Има я и на по-ниски цени :hilezh:, пусни ми едно ЛС за повече инфо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и зима и лято съм с клебер незнам от кой град си , но да не се стряскаш ако посинеят ако ги попрегееш поне при мен се получава ефектта есента и пролетта че в бургас и през самата зима ми се е случвало да ги прегрявам и по мойте поне стават по- сини от колата иначе ще останеш доволен. цена -качество са може би най-доброто в класа гума до 100 лева .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Клебер комплект зимни/летни. Нямам забележки към поведението им, освен това са с усилени странични бордове /зимните/ и са особено подходящи за дупките по пътищата. Пренебрегвана марка с добри качества. А е и евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще им е 3-та зима на моите и за сега съм повече от доволен, другата гума която мисля е в същия ценови клас и също ползвам е Дебица фриго 2, дори май тя ми харесва повече от Клебера като поведение на сняг и киша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто предубеждение, в момента в Румъния е един от най-модерните заводи за гуми, но е на Pirelli. Другите страни, в която може да е произведен Клебера са Словакия и Турция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Kleber krisalp hp2 - това е модела 195/65/15 е размера

Точно съшите гуми си взех миналата зима за а тройката, сега ще им е втора. Доста добре се държаха - сняг, лед - не съм имал проблеми. Миналата Коледа като се прибирах от София към Бургас в някви невъобразими снегове и виелици, на доста места по трасето зимата ги беше изненадала :respekt:. Нямаше пързалянки мизерии - всичко точно.

Моите ги взех от дианата на околовръстното и бяха някъде около стоте лева за бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече 3 седмици, но до сега дори на мокро не съм успял да ги пробвам, иначе от това, което до сега съм видял съм доволен. Дори и при високи скорости 180-190 км/ч се държи добре колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентъла, който си взех аз, пише че е мейд ин Чехия! Това дали е не на хубаво? gruebel.gif

всички са еднакви ве колега, кое вече се произвежда в германия? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Kristalp Hp2 караме на служебното кади вече четвърта година, много хубава държи добре и на сняг и на мокро, а най-важното е че не бучи като други гуми от този клас.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички са еднакви ве колега, кое вече се произвежда в германия? :)

Goodyear Ultra grip 8, Dunlop 4D, Gislaved Euro frost 5 (малките размери са в Румъния) - всички се произвеждат в Германия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другата гума която мисля е в същия ценови клас и също ползвам е Дебица фриго 2, дори май тя ми харесва повече от Клебера като поведение на сняг и киша.

доволен съм и аз от дебицата, но е ужасно шумна гума. Чисто нови ги купих-две, и сега ще ги слагам отзад, а за отпред ще мисля. Задните също са дебица, но фриго 1, имат грайфер но са напукани целите и ще ги изхвърлям. Бях се навил на едни руски гуми-таганка ли бяха или нещо подобно на смешната цена от 55 лв на бр за 14 ки. Но се разколебах след като един познат ми каза, че е карал с такива и се случва често разликата в теглото между две чисто нови гуми да е в порядъка на 600-700 гр. Ако вика ще караш само в снега, биват, но не са за асфалт. Така че ще мисля за предни кво да слагам. При всички случаи трябва да е някоя по тиха гума, че ми вади нервите. А и музика не обичам да слушам много много, че да я усиля. Предпочитам да си слушам двигателя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Ultra grip 8, Dunlop 4D, Gislaved Euro frost 5 (малките размери са в Румъния) - всички се произвеждат в Германия

лошо няна, но все пак, толкова ли ще са по различни от тези в чехия примерно, говорим за големи компаний, които си държат на реномето и нови технологи, няма да наравят завод с технологии от 70те год. предполагам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрицата на протектора е една и съща.Но самият каучук вече може да има разлика в качеството му.

Та така Клебер има Английски, Румънски и Полски,до сега бях е Fulda Kristal Montero 2.Ужасни гуми,на визия супер но Поведение слабо.На предно предаване в завой хлъзгат и са шумни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрицата на протектора е една и съща.Но самият каучук вече може да има разлика в качеството му.

Та така Клебер има Английски, Румънски и Полски,до сега бях е Fulda Kristal Montero 2.Ужасни гуми,на визия супер но Поведение слабо.На предно предаване в завой хлъзгат и са шумни гуми.

Fuldata са известни с това, че са зле на мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошо няна, но все пак, толкова ли ще са по различни от тези в чехия примерно, говорим за големи компаний, които си държат на реномето и нови технологи, няма да наравят завод с технологии от 70те год. предполагам B)

И аз си мисля, че не би трябвало да има разликав гумите, но общото мнение за чешкия Континентал е, че той е пълен боклук :gruebel:

В момента 2/3 от Континентала е произведен там обаче и в същото време продължава да бъде най-търсената гума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека над мен, казва че не е. Още повече, че му е минало през ръцете, ще повярвам на него. Всеки си говори неща, да се прави на интересн, когато го видиш 1:1, и изпиташ, това е важното :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...