Jump to content

Избор на ресивер


Recommended Posts

Въпроса е че колкото повече чета за тях толкова повече клоня към някой втора ръка модел от преди 5-6 години.

За момента гледам

Sony STR-DB940QS

Sony STR-DB1070QS

Някой нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Адски съм доволен от този

avr260lrg.jpg

Малко инфо

..но, може би ще дойде по скъп от тези сонита.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony , да но само ако е ES

надали ако си HiFi манияк ще ти хареса каквото и да е от това което се продава по техно-шитовете, без значение от цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски съм доволен от този

..но, може би ще дойде по скъп от тези сонита.

65 вата на канал и ми се струва че ще е слаб знам ли пък може и да не е

ES серията е трябва да е по висока от QS така ли ?

Sony , да но само ако е ES

надали ако си HiFi манияк ще ти хареса каквото и да е от това което се продава по техно-шитовете, без значение от цената

За това питам щото колкото и да чета навсякъде пишат че новите са големи китайци. Но нямам база за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой път разликата между QS и ES е в предния панел...... и един трансформатор.

Имал съм Sony ESPRIT и определено има разлика със осталите серии.. все пак е ESPRIT, но вече няма да си взема тази марка.

Визията, стщо е изтънчена:

sony_esprit_n80.jpg

Denon е нещо съвсем различно- http://www.denon-bg.com/articledetails.php?ArticleID=298

Ако се пуснат две устройства на едни и същи озвучителни тела, то Denon- а има различен звук, който е характерен за марката.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ако всеки започне да си хвали неговото ... ами аз съм много доволен от Onkyo, в сравнение с Yamaha, Denon и Sherwood да речем :unsure:

колега, помисли за вариянта усилвател и тунер отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не дъжа на тунера, държа да е поне 5+1 за филми и евентуално да мога да го ползвам А+А или както се водеше, да мога да ползвам 2 по 2 на стерео режим като се слуша музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Ямаха, Кенууд, Сони, Денон, Денон... по реда на придобиване.

Със сонито така и не успях да си настроя звука както искам. Посредствени настройки и винаги недобре балансиран звук.

Ей тук има и други на такова мнение цък

С удоволствие го подарих.

Денон е марката за хоум рисивъри като баланс цена звук.

Мое си мнение и не разчитам някой да го споделя.

Междудругото предпоследния от серията се продава 7.1 канален :rolleyes: давам го за 450 лв.

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мислех какво да си купя преди 2-3г. се колебаех между 3 фирми- Сони, Пайнер и Онкио 1007. Щях да купя Онкио, но надценката в България беше ~1000лв., и само това, че гаранцията му, ако го купя от Великобритания няма да важи тук ме отказа. Писах и на фирмата продавач, и на производителя, даже и на българската фирма за гаранция, но тя не ми отговори нищо.

В крайна сметка си взех Пайнер VSX-LX52 и съм доволен, купих нещо което има страхотна визия, добри настройки и задоволителни параметри. Аз съм доволен от избора си, за този ценове диапазон толкова!

Редактирано от raiders
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за DENON, ако го позволява бюджета!

Аз като търсих Ресивър и разпитвах ми казаха нещо интересно...

Усилватели и колони се избират освен по всичко друго и по тежест!

По-тежък усилвател -> по-голям траф по-стабилни кондензатори трафа е много важно да е як за да издържа на пиковете...

По-тежки колони -> по-стабилен кабинет по-мек звук...

Това беше във връзка с по-ниските класове на SONY PIONER YAMAHA - ами някой от тях, които гледах на времето нямаха и 2кг. представи си, какви са им трансформаторите вътре.

Ако става ? само за домашно кино SONY-то си върши работата доволно но за STEREO хм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денон е марката за хоум рисивъри като баланс цена звук.

Добре де като го гледам по параметри е по слаб от сонито. Кажете какво да гледам като критерии за да мога да избера нещо качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това от форума дето го пише за сони е малко... не сериозно защото същото пишат и за колит. Тея с БМВ си хвалят БМВ тея с Ауди Ауди и т.н. Нали така ? :)

Дет се казва всеки си хвали тва дето си има. За това искам някой ако може да каже гледаш тея тея и тея параметри за да е добър това и това....

Примерно. А така според един е добро едно според друг друго зависи от това кой каквото има :rolleyes:

Не искам да ме разберете по грешно не се заяждам ни най малко просто няма как :)

Опитвам се да разбера какво аджеба значи читав ресивер. Както казах на много места пишат че новите са тотални китайци с пластмаси вместо алумин по тях с по малко елемнти и по малки и т.н. Кое аджеба прави единя по добър от другия не говоря конкретно за модели а като цяло.

В крайна сметка знам дето каза колегата гледат се килограмите, мощност на канал, THD тоест това било изкривяването след това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво търсиш?

Какъв източник ползваш, с какви колони. Ще го ползваш ли за видео-апскелинг и защо?

Имаш ли друг усилвател за стерео, колко голямо помещение ще озвучаваш и.....

Най-общо имаш два варианта:

- подаваш цифров сигнал към ресивъра, той го декомпресира и изкарва звук и картина към телевизора. В този вариант може да се търси апскелинг за стандартното видео.Марките са примерно Денон, Онкио.

- имаш наистина добър източник и подаваш видеото директно към телевизора, а звукът цифрово или аналогово към ресивъра. Тогава може да търсиш и по-стари модели на Маранц, НАД, Пайъниър.

За стая 20-30кв м, заявената мощност трябва да е последното нещо, което да те интересува.

Има (скъпи) варианти ресивърът да се свързва с мрежов сторидж за музика и да стриймва записана музика в различни формати.

Аз лично ползвам компютър за източник с нискокачествена звукова карта (лесно и евтино се ъпгредйва към доста по-висок клас с отделни дакове на всеки канал, но не виждам смисъл), като съм изкарал аналогово каналите към ресивър без процесори. Видеото ми излиза по ХДМИ към телевизора - или през Интел 3000 вграденото видео или през НВидиа карта (въртя ги от време на време:rolleyes:). За музика имам отделен усилвател с външен ДАК, към който подавам УСБ/СПДИФ сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся ....

Да гледам филми и да мога да слушам музика на две по две колните А+А или както се води. Не държа на видео аудио стриимове интернте радиа и други такива технологии на НАСА :rolleyes:

Сигнала към ресивера ще е от компютъра за музиката а звука за филмите от телевизора. Не държа на HDMI

Стаята е около 30 кв.

Мога да пускам сигнала към ресивера и по оптичния кабел и компютъра и телевизора имат.

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не минеш през представителство на някоя от марките и не чуеш как звучат различни модели ?

Вярвам, тогава доста по - лесно ще направиш избор.

В тази сфера не е само визия, характеристики на книга и т.н., а самият ти да чуеш звука на компонента !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш качествена музика, си вземи един стерео ресивър 2 ръка и си свиркай. За филми може да си вземеш нещо комбинирано.

Така де, тея въпросните от линковете не са ли такива ?

....

Лошото е че повечето олд скул втора ръка ресивери са о разни форуми и не са от София и няма как да ги чуя преди това.

Та трябва да съм "слушал" преди да го купя от далече : ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че колкото повече чета за тях толкова повече клоня към някой втора ръка модел от преди 5-6 години.

За момента гледам

Sony STR-DB940QS

Sony STR-DB1070QS

Някой нещо ?

Тези са доста стари и не са добър избор. Минимумът, който трябва да гониш за да чуеш приличен звук е Sony STR-DA1200ES http://www.sony.co.uk/product/hcs-home-cinema-receiver/str-da1200es. Вече на прилична цена може да се намери и Denon AVR-2310 http://www.denon-bg.com/articledetails.php?ArticleID=254 . Това е в долната ценова граница, което вади и приличен звук в стерео режим. Ако няма да ползваш многоканален звук и субуфер, се насочи към стерео усилвател. Като марка Denon e много добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния ми Денън (от линка долу) му вкарвах звук от оптичния SPDIF на лаптопа (Acer). Иначе видеото си заминаваше директно през HDMI-то в ТВ или през VGA до прожектора. Всичко стерео и мултиканално свети като слънце.

Макар да е AV, никога не съм го използвал за видео хъб. Не виждам смисъл в това.

Никога не съм могъл да го усиля до край защото в стаята (около 40 м2) става нетърпимо. Абе болят ушите.

И аз съм забелязал, че Сонито е много по-леко от Денъна. Сигурно си има причини :steinigung:

Повече мощност ще е параметър "на хартия".

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че повечето олд скул втора ръка ресивери са о разни форуми и не са от София и няма как да ги чуя преди това.

Та трябва да съм "слушал" преди да го купя от далече : ))

Ако е втора ръка ще трябва доста късмет и оглеждане.

Ако не се лъжа в началото на темата ставаше дума за нов ?

Добре ще е да кажеш и ценови праг за компонента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз си кажа скромното мнение.

След като става въпрос за ресивър, а не стерео усилвател - вземай само нов модел. Та дори и не от толкова висок клас.

Ако си фен на стереото - вземи си отделен усилвател, може и на старо.

Но вземеш ли ресивър на няколко години това значи, че губиш благинките, които ти носи ресивъра и по-точно съвременните формати за звук - DTS HD-MA, ъпскелинг, HDMI 1.4 и т.н. Ще си имаш просто един многоканален усилвател.....

В съвременния свят нещата с тези формати и технологии се променят толкова бързо, че за мен е безмислена покупка на 4-5 годишен ресивър.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с техника втора употреба имах усилвател Техникс доста висок клас купен от оказион. Свиреше уникално с класи над сегашния ми ресивър обаче ми изгори около 10-тина пищялки. Като се присети пуска някой пик по високите честоти и чао говорител...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм забелязал, че Сонито е много по-леко от Денъна. Сигурно си има причини

Причините може да са по-леко шаси, по-леко захранване, по-леки радиатори.

Но това не значи автоматично по-лош звук. Китайците са се изхитрили и правят тежки усилватели :rolleyes: , които не могат да свирят.

Добре ще е да кажеш и ценови праг за компонента.

+1

Внимавай с техника втора употреба имах усилвател Техникс ....

Не че няма и такива моменти, но са по-скоро изключение, отколкото правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...