Jump to content

Пета предавка


gemballa.bg

Recommended Posts

Здравейте, въодушевен съм от идеята да заменя пета предавка на моето А4 Б5 1.8ТК с такава от дизелов агрегат с цел да понижа оборотите на двигателя когато се движа по магистрала. По спомени някой от форума го беше правил. Ще съм благодарен на всякаква информация свързана с това упражнение. Темата мисля че ще бъде полезна на голяма част от форумистите :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможо е да се направи това, което искаш. За целта твоята кутия и кутията "донор" трябва да се разпилеят (почти изцяло) на съставните им части. Зъбните колела на 3-та, 4-та и 5-та са взаимозаменяеми (по двойки разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам само на 5-та да ги заменя, другите да ми останат същите. Сега и ако някой изрови информация за предавателните числа на 5-та предавка на дизеловите кутии равен няма да има :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си първо твоята кутия кой номер е, след това по него ще се ориентираш от кой "ТИП" е, и след това според типа, гледаш другите модели - номера кутии.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази таблица исках от самото начало да ти дам, но май в нея няма DJJ.....

Поне от нея ще видиш какво имам впредвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CAD 01AA DDN 01AA DWQ 01AA Това намирам като тип кутя - "01АА", това са /може би/ всички кутии от този тип, но ще трябва още инфо....

CBR 01AA DGW 01AA DWR 01AA

CPM 01AA DJF 01AA DYC 01AA

CPN 01AA DJJ 01AA DYD 01AA

CPS 01AA DJN 01AA DYE 01AA

CPU 01AA DJP 01AA EEP 01AA

CSU 01AA DJR 01AA EFC 01AA

CTF 01AA DJS 01AA ENC 01AA

CUU 01AA DDL 01AA ENP 01AA

CVT 01AA DJV 01AA EYH 01AA

CXF 01AA DJU 01AA FJV 01AA

CXW 01AA DTT 01AA FNU 01AA

CXZ 01AA DUX 01AA FPT 01AA

CYA 01AA DWN 01AA FTZ 01AA

CZX 01AA DWM 01AA GBT 01AA

GGH 01AA DWP 01AA GDU 01AA

GGK 01AA GGM 01AA GGN 01AA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази таблица исках от самото начало да ти дам, но май в нея няма DJJ.....

Поне от нея ще видиш какво имам впредвид!

Ей такава табличка ако имаше за Ауди... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не те ли притеснява, че ще стане мудна на 5-та?На извънградско(не магистрала) ще е много "тегава" за каране.Все едно си с 1.6 :flehan:

Сега да не се засегнат колегите с 1.6 B)

Аз предпочитам да си имам достатъчно въртящ момент за да изпреварвам на 5-а бързо и лесно.

За това и си взех 1.8Т. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такава табличка ако имаше за Ауди... :2gunsfiring_v1:

Вярно е, като размислих, твоята кутия трябва да е надлъжно разположена, във ФВ-тата са значително по-малко използвани....

От моята гледна точка А 3-ката си е чист голф и при мен тази таблица свърши чудесна работа.

Кутията ми е осъвременен вариянт/помпата на съединителя, т.е. нямам жило/ на 4-степенната от 70-те години на ФВ.

Аз ако имах турбо, не бих се притеснявал за "мудност" на пета, виж при мен на 1.6 двг, както е споменал колегата отгоре, си е за размисъл подобна интервенция.

Човека от втория пост на тая тема, е този който и на живо даже е оперирал такива кутии, така че ..... опит има във форума.... дано доживеем и реализиран проект!!!

Стискам палци!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че ще стане много мудна. По спомени разликата при едни и същи обороти е около 15км/ч. Пък ако толкоз те притеснява изпреварванете сваляш една предавка :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой правил интервенцията няма ли да се включи в темата?

Даааабе даа, ти верно ли мислиш, че има такъв.... :hilezh:.

Аз пусках поне две теми за моята кутия и двете са във вечните ловни полета!

Ще се радвам от сърце ако се намери гуру за тая доработка...

Във ФВ форума имаше един зелен гоуф, беше и на изложението на Фв-клуба, в интер експо центъра, Ели се казваше момичето, от Русе.

Но.... голфа беше 2-ка, та на него беше доработвана кутията, даже и 6-та скорост му беше сложена...

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ели се казваше момичето, от Русе.

Но.... голфа беше 2-ка, та на него беше доработвана кутията, даже и 6-та скорост му беше сложена...

EliPavlova Модератор

Местожителство: Русе

Skype: kleopatra_jr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време четох тук във форума някой го беше направил. Пусто не мога да се сетя кой беше и каква беше темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ставаше въпрос :hilezh: за колегата kkris

По тази таблица излиза че с 5-та предавка от кутия DGW с 3000об/мин-1 ще се движа с около 140км/ч. което и целя. А с кутия DJJ при 3000об/мин-1 се движа с около 110км/ч.

Още веднъж :zustimm: за kkris

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-разумния вариант е да видш кои са всички кутии, които се монтират на твоя мотор. От тях избираш тази с най-дълга пета.

Понеже си куатро, а куатро кутията е по-скъпа, можеш да ползваш 5-та от кутия за предно. Присъединителните размери на зъбните колела са еднакви.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи турбо "ще имаш" след 110-120км/ч.До тогава ще караш 1.6 атмосферка...

До тогава ще карам на 4-та предавка :gruebel:

Най-разумния вариант е да видш кои са всички кутии, които се монтират на твоя мотор. От тях избираш тази с най-дълга пета.

Понеже си куатро, а куатро кутията е по-скъпа, можеш да ползваш 5-та от кутия за предно. Присъединителните размери на зъбните колела са еднакви.

Къде мога да видя предавателните числа на кутиите? Рових се в ЕТКА , но освен кодовете друго не видях... :)

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колела от DGW не става защото мисля са различни валовете. От DJV i DWQ може да станат, но са с предавателно число 30:38=0.789.(според ЕТКА).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да видя предавателните числа на кутиите? Рових се в ЕТКА , но освен кодовете друго не видях... :hilezh:

В ЕТКА освен кодовете на кутииите има броя на зъбите на всяко едно събно колело, че даже и тези на задна скорорст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...