Jump to content

Пластмаси над акумулатора!


s4_v

Recommended Posts

Здравейте колеги, за какво служат пластмасите над акумулатора? Задължително ли трябва да ги има? Говоря за тези?

audi-a4-estate-1-9-tdi-130-se-5dr-1861879128-640x480.jpg

На мойто ауди а4 б6(1.9 ТДИ) ги няма.

Audi-A4-1900-2000-tdi-dpf-turbo-repairs.jpg

Та загледах се по сайтовете за автомобили и открих, че на а4 б7 няма такива пластмаси(липсват или просто така си е произведено). Замислих се дали и мойто ги няма, защото е от последната година на производство 2004. Благодаря предварително за отговорите!

Редактирано от s4_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята ги няма./колата е май 2004г/

Аз си мислих,че просто в сервиза на Ауди в Германия са ги свалили и ги е домързяло да ги сложата обратно.

Дори сега си ги поръчах тук,около 50-60лв излиза дългата пластмаса и капака на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен я има пластмасата (1.9 ТДИ 2002 г.) но пък акумулатора е от дясната страна (страната на възд. филтър). :hilezh: Разменени са местата на сервото и акумулатора.

През годините са сменяли мястото? Или колата е с десен волан?

Редактирано от Audi addiction
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е декември 2002, корите ги има. не мисля че са задължителни, по-скоро за вид и да пазят от листа/боклуци и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,и моята Б6 ги има,от.окт.2001 е модела и мисля че е хубаво да ги има,все пак предпазват.Така и така е станало дума за кори да подхвана една друга тема за кори-за тези които са отдолу-те са 2: под двигателя и под скоростната кутия.Аз като я купих моята нямаше нито една и допълнително съм ги купувал оригинални,помня че не бях хич евтини-около 200 лв всяка но не съжалявам и смятам че задължително трябва да ги има защото предпазват от кал,вода,прах,боклуци и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен я има пластмасата (1.9 ТДИ 2002 г.) но пък акумулатора е от дясната страна (страната на възд. филтър). :hilezh: Разменени са местата на сервото и акумулатора.

През годините са сменяли мястото? Или колата е с десен волан?

Колега твойте са си нормално. Тези на снимката в първия пост са от кола с десен волан.Моята има въпросната кора и освен да пречи за достъп до акумулатор и въздушен филтър за купе, може би играе някаква предпазна роля-ако се мие двигателя(примерно)или срещу листа,котараци и други жувотни:D))!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като я купих нямаше кора , и като вали дъжд или като я мия с пароструйка акумулатора беше мокър..Поръчах си я от Ауто+ за 90 лева (голямата + малката) :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз,колеги,имам ги и двете кори на мойта кола,обаче на тази ,която е над акумулатора са и счупени щипките отдолЕ и се "мандахерца" насам-натам,та искам да питам:Продават ли я нея само отделно и колко струва?

Мерси! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...