Jump to content

Реших се най-накрая за тоя чип:)


Recommended Posts

Значи мислих доста дълго време дали да направя тоя прословут чип тунинг и минах и през варианти да си продам каручката и да си взема 1.8Т, но накрая реших че мойта си е стегната и не си заслужава да я подаря на някой за без пари:hilezh:

...та къде да го направя

колата е Audi A4 1.9TDI 66kw 96г.

доколкото четох май най-добре е в Prospeed защото има дино стенд,обаче пък цената за моята кола е 712лв, а в Digital Tuning e 534лв и даже има преференциални цени за коли преди 97-ма година.

Някакви други идей за добри фирми, защото засега съм се спрял на Digital Tuning и по още една причина и тя е че съм от Габрово, а те имат оторизиран дилър във Велико Търново. Само да попитам дали това значи че няма нужда да идвам до София и мога да го направя във ВТ или просто мога да ида да попитам за информация на дадения адрес.

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В проспийд като я качат на диното ще можеш да видиш и след това какво наистина е станало, а при дигиталните само слагат и казват карай.

Но все пак сам си прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а при дигиталните само слагат и казват карай.

Да, така е ама и не е така.

Аз сложиш чип при "дигиталните" и човека ми каза да отида в Проспиид и ако колата не е станала рекламираните к.с. ще ми върне парите+сумата за теста в Проспиид. Аз не съм ходил, но му вярвам. Не смятам и да ходя - резултата е очевиден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при TDI-тата няма нужда от Дино стенд :hilezh: Нормално 90кс мотора става 115 и 55Нм повече

Ако имаш път към София бих могъл да ти предложа добра цена и безплатен тест , иначе най-близкият ми представител е в Стара Загора... можеш и само компа да пратиш, практикува се и този вариант

за повече на лични :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мислих доста дълго време дали да направя тоя прословут чип тунинг и минах и през варианти да си продам каручката и да си взема 1.8Т, но накрая реших че мойта си е стегната и не си заслужава да я подаря на някой за без пари:hilezh:

...та къде да го направя

колата е Audi A4 1.9TDI 66kw 96г.

доколкото четох май най-добре е в Prospeed защото има дино стенд,обаче пък цената за моята кола е 712лв, а в Digital Tuning e 534лв и даже има преференциални цени за коли преди 97-ма година.

Някакви други идей за добри фирми, защото засега съм се спрял на Digital Tuning и по още една причина и тя е че съм от Габрово, а те имат оторизиран дилър във Велико Търново. Само да попитам дали това значи че няма нужда да идвам до София и мога да го направя във ВТ или просто мога да ида да попитам за информация на дадения адрес.

мерси

shtom ti se davat greshni pari da ti programirat edna tupa pamet.

az ne bih dal 700lv za programirane na 4ip .

prosto zloputrebqvat s neznanieto na horata da pravqt pa4ki .

vlojeni konsumativi 0leva

chista pechalba 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяла А4-ка, в Габрово друга такава не съм виждал:hilezh:в смисъл като цвят:hilezh:

няма значение на тях колко им струва, важното е при мен да има резултат:hilezh:

иначе засега все още в digital-a ми е най-изгодно, освен ако не падне доста цената на Vi-MAX, ама като гледам цената в сайта едва ли ша може да се намали чак толкова. Все пак ша помисля щото е вярно че и Ст. Загора е близо. Значи просто отивам там и ми правят същото каквото ако дойда в София или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shtom ti se davat greshni pari da ti programirat edna tupa pamet.

az ne bih dal 700lv za programirane na 4ip .

prosto zloputrebqvat s neznanieto na horata da pravqt pa4ki .

vlojeni konsumativi 0leva

chista pechalba 100%

пиши на бугарски да го йебем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlojeni konsumativi 0leva

chista pechalba 100%

и за да не става чип тунинг арена и тая тема - опровергавам само тази част от това изказване....

ЗА А4 1995-1998г 1,9ТДИ 90кс :

- чиповете са 2 на брой, с ед цена от 3,20 до 4,90

- и двата са запоени , тук отиват около 30-40лв труд

- софтуер за репрограмиране - ако го има готов като софтуерна версия струва около 100евро, ако не от 150 нагоре. Това са дилърски цени , тоест за хора купуващи по над 20 на месец. Цените от фирма до фирма варират ужасно много, това са общо взето най-евтините и що годе читави - определено има и доста гадни - правени от хора налучкващи и експериментиращи върху чужди коли.

Това са цени по мои наблюдения сред немски фирми , с които съм имал контакт. Те се отнасят само за този модел кола и година. Процентите печалба всеки може да си сметне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за да не става чип тунинг арена и тая тема - опровергавам само тази част от това изказване....

ЗА А4 1995-1998г 1,9ТДИ 90кс :

- чиповете са 2 на брой, с ед цена от 3,20 до 4,90

- и двата са запоени , тук отиват около 30-40лв труд

- софтуер за репрограмиране - ако го има готов като софтуерна версия струва около 100евро, ако не от 150 нагоре. Това са дилърски цени , тоест за хора купуващи по над 20 на месец. Цените от фирма до фирма варират ужасно много, това са общо взето най-евтините и що годе читави - определено има и доста гадни - правени от хора налучкващи и експериментиращи върху чужди коли.

  Това са цени по мои наблюдения сред немски фирми , с които съм имал контакт. Те се отнасят само за този модел кола и година. Процентите печалба всеки може да си сметне.

така защо говорим за покупка на чипове след като се презаписват?

30-40лв труд за 2 чипа да се разпоят и запоят не съм забелязал така да вървят цените на ден сваляме и слагаме при нас по бая чипове най -вече смд монтаж. Ако искаш свържи с мен ще ти взимам по 10лв на чипче ще си надалавера. АКо искаш и програмиране пак евтинко не срещу 500лв.

Всъщност и аз правя тунинг но не точно на коли но принципа е същия наливаш софт в паметта и човека си вика сложиха ми чип все едно преди това си го е нямал.Който му се дават грешни пари нека ги дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяла А4-ка, в Габрово друга такава не съм виждал:bia:в смисъл като цвят:bia:

Ще се оглеждам, ако ти присветне с фарове черно А6 комби да знаеш че съм аз :bia:

Колега b3_113PS, защо само спамиш темата, предложи някаква твоя цена за коментираните по-горе неща да видим ти какво предлагаш......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оглеждам, ако ти присветне с фарове черно А6 комби да знаеш че съм аз :bia:

Колега b3_113PS, защо само спамиш темата, предложи някаква твоя цена за коментираните по-горе неща да видим ти какво предлагаш......

спама го правиш ти- какво полезно каза с това по горе :bia:

човека пита дали си струва и му споменах мойте виждания

аз нищо не предлагам а изказвам мнение.Да не те хвана яд че си дал пари за нещо което не струва и 0лева разход :bia:

Редактирано от b3_113PS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве някой се изложи ама да не сочим с пръст.

Иначе сигурно и аз ще чипосвам в скоро време, може би другата седмица, че още съм с зимните гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

така защо говорим за покупка на чипове след като се презаписват?

30-40лв труд за 2 чипа да се разпоят и запоят не съм забелязал така да вървят цените на ден сваляме и слагаме при нас по бая чипове най -вече смд монтаж. Ако искаш свържи с мен ще ти взимам по 10лв на чипче ще си надалавера. АКо искаш и програмиране пак евтинко не срещу 500лв.

Всъщност и аз правя тунинг но не точно на коли но принципа е същия наливаш софт в паметта и човека си вика сложиха ми чип все едно преди това си го е нямал.Който му се дават грешни пари нека ги дава.

виж сега , твойта логика е много правилна , НО като казваш - "наливат софт" тук е тънкия момент - какъв точно софт налива всеки!!! това е по-важното - не колко струва а как работи за тези пари !! За поенето има и по-ниски цени , но при хората които го правя ми поемат гаранция до 500лв - ти поемаш ли за твоите 10лв някаква гаранция ? Имай предвид , че става дума за над 50 ЕКУта на месец... Иначе и аз си запоявам по-старите сам .

а

Ако ти покажа колко различни софтуерни версии има ще си иискренно учуден. Верно всеки дублиращ се си е на печалба , но това доста рядко става ... Та не разбрах какво се хвана за запояването , като много по-важното е самия софтуер , което за тебе е даденост май , или поне така изглежда - един софтуер за всички 1,9 ТДИ и върти на празни чипове ааа ?

Абе като гледам много хора не са наясно и им се вижда лесно всичко в тази област. Това обаче далеч не е толкова безопасно колкото изглежда и проблемите винаги са наоколо. Ама тва е друга тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани силно се надявам да не визираш мен с излагането :hilezh:

Б3-ка , браточка бъди сигурен че съм си дал парите за нещо в което всеки ден като се кача изпитвам изключително удоволствие и се наслаждавам да го шофирам.Верно, не е Б3-ка, 113 коня ама все пак е някаква "колица"....Не вдига 230, не харчи 5 на 100 сто, не и е хубав салона като на Б3-ка/по данни от последни теми/, ама все пак е АУДИ А6-чудя се защо ли изобщо са го направили хората, като можеше и до сега само леко да си модернизират Б3-ките!По въпроса за това кое какви пари съм давал и какво съм полуиил насреша няма да изброявам, че ще взема да те засегна на близки твои роднини от женски род!Ако имаш още нещо за доуточняване пиши на лични! :bia::rotcol::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани силно се надявам да не визираш мен с излагането :D

Б3-ка , браточка бъди сигурен че съм си дал парите за нещо в което всеки ден като се кача изпитвам изключително удоволствие и се наслаждавам да го шофирам.Верно, не е Б3-ка, 113 коня ама все пак е някаква "колица"....Не вдига 230, не харчи 5 на 100 сто, не и е хубав салона като на Б3-ка/по данни от последни теми/, ама все пак е АУДИ А6-чудя се защо ли изобщо са го направили хората, като можеше и до сега само леко да си модернизират Б3-ките!По въпроса за това кое какви пари съм давал и какво съм полуиил насреша няма да изброявам, че ще взема да те засегна на близки твои роднини от женски род!Ако имаш още нещо за доуточняване пиши на лични! :bia:  :bia:  :blink:

очевидно те е яд и злобееш. Нервите са ти леко напрегнати не виждам защо. Ти си в този форум за да псуваш ли то май няма място за такива като теб на бой сигурно също скачаш:bia: Радвай се на А6-цата никой не сравнява колата ти с мойта май си леко комплексиран по темата. Мен изобщо не ме е срам че карам Б3 имам достатъчно възможности да си взема дълеч по добро от твойто ауди, но ми се струва безсмислено и с Б3 и с Б1 и с Б0 стигам от точка А до точка Б. Всеки си харчи парите както прецени някои стоят гладни за да се газарят. От глад умри гъзар бъди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце не се убиждай но като направиш "чипосана кола" или изпилена и да бие Проспийд на Божура, и после да е в състояние да се яви за още 1н драг на фул макс!! + каране на собствен ход до там и обратно!! ТОГАВА вече ще те призная за майстор и повярвай ми много хора ще дойдат да си правят чип тунинг при теб! До тогава с недоказани качества цвят и марка си с почти нулева стойност в забележките си към хората които си пръскали парите на вятъра за чип тунинг... В много случаи е доказано - скъпото е качествено, рядко ще дадат професионална квалификация на сервиз в който няма нужното оборудване и преди всичко отношение към стоката на КЛИЕНТА :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце не се убиждай но като направиш "чипосана кола" или изпилена и да бие Проспийд на Божура, и после да е в състояние да се яви за още 1н драг на фул макс!! + каране на собствен ход до там и обратно!! ТОГАВА вече ще те призная за майстор и повярвай ми много хора ще дойдат да си правят чип тунинг при теб! До тогава с недоказани качества цвят и марка си с почти нулева стойност в забележките си към хората които си пръскали парите на вятъра за чип тунинг... В много случаи е доказано - скъпото е качествено, рядко ще дадат професионална квалификация на сервиз в който няма нужното оборудване и преди всичко отношение към стоката на КЛИЕНТА :bia:

ако говориш за колегата Vi-MAX мисля че е направил добра кола,вярно не може да бие проспийд-на този етап поне но мисля че ако прочетеш две три теми по надолу ще ти стане ясно

А ако говориш за Васко (littleredaudi) то повярвай ми той е много по напред с материала отколкото ти си мислиш че знаеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако говориш за колегата Vi-MAX мисля че е направил добра кола,вярно не може да бие проспийд-на този етап поне но мисля че ако прочетеш две три теми по надолу ще ти стане ясно

А ако говориш за Васко (littleredaudi) то повярвай ми той е много по напред с материала отколкото ти си мислиш че знаеш  :D

говорех за б3 113... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май коментара беше за Б3 колкото и трудно беше да се разбере :bia:

Както и да е , аз лично не виждам връзка между Божурище и работата ми - 2 доста различни неща :blink: За мен поне не е приоритет да давам мега времена на гадния бетон , ами по-скоро да се забавлявам по улиците. Ама тва е яко ОФФтопик вече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно, не е Б3-ка, 113 коня ама все пак е някаква "колица"....Не вдига 230, не харчи 5 на 100 сто, не и е хубав салона като на Б3-ка/по данни от последни теми/, ама все пак е АУДИ А6-чудя се защо ли изобщо са го направили хората, като можеше и до сега само леко да си модернизират Б3-ките!

Колега уважавам знанията ти , но ще те помоля за в бъдеще да запазиш коментарите си за определен модел на Ауди за себе си, защото в стремежа си да репликираш на някого по възможно най-оригиналния начин, обиждаш коствено и други колеги от форума, а това не е никак коректно....

Благодаля ти предварително за разбирането и знам,че ще намериш и друг, по-успешен начин да репликираш колегага B3_113PS

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...