Jump to content

Промяна език на ФИС на А4 Б6 1,9


ivan kalchev

Recommended Posts

Здравейте колеги, сигурно това което питам го има във форума, но лично аз не го намерих за което се извинявам предварително.

Въпросът ми е следния ясно ми е че това са прави през VAG COM, но въпросът ми е къде се влиза и какво се прави за промяна на езика на дисплея на А4 Б6 2002г. 1,9 ТДИ, че ми пише на някакъв непонятен за мен език, а искам да е на английски ако може.

Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е хубаво да опиташ да го направиш на "0" - ROW (Rest Of the World). Езика става английски, а мерките европейски.

Ако го направиш на 2 - Английски, не знам дали мерките (км и литри) не ставаха също на английски (мили и галони).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви питам и аз, може и въпроса да не ми е за тук, но не знам къде да го задам. Смених езика на английски и стана. Но преди ми изписваше като дам на контакт brems lichts и като натисна педала на спирачката ОК, сега ми дава знак за изгоряла стоп светлина и като натисна педала пак светва ОК. Нямам изгорели крушки освен десния габарит. От какво може да ми показва всеки път този надпис, сега и знака при положение, че със задните светлини всичко е наред? И как да го махна, че ме дразни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритната ли, ще я сменя тия дни? А тия отзад съм ги сменял многократно ма ефект 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритната разбира се, може и друга да ти е изгоряла точно сега, а може и стоп машинката да е заминала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това го прави от как съм я купил. Ще сменя габарита и ако се оправи хубаво, ако не така го оставям. Не мисля да е от стоп машинката, щото автопилота работи, ма знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно стоп машинка. Тя има два контакта - единия за стоповете, другия за ECU-то. Ако ти работят нормално стоповете най-вероятно е заминал контакта за ECU-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако е така както казвате Вие, когато натисна спирачка защо ми изключва автопилота? И на Ваг-а когато натисна спирачка ми дава че прави контакт? По скоро нещо с извода към стоповете се ебава щот като запаля и натисна педала изчезва надписа и ми изписва ОК.

Е ако е така както казвате Вие, когато натисна спирачка защо ми изключва автопилота? И на Ваг-а когато натисна спирачка ми дава че прави контакт? По скоро нещо с извода към стоповете се ебава щот като запаля и натисна педала изчезва надписа и ми изписва ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си работи по принцип темпомата, предполага се че като натиснеш спирачка, значи има необходимост от спиране и ти трябва да се намесиш, искаш да спреш. Това си е заложено в логиката на темпомата. :P

Провери си и крушките на габарита/стопа 5W/21W дали не си ги завъртял, ако си много настоятелен, въпреки различно разположените пъпки на крушката може да си ги поставил на обратно и без това постоянно гледам отзад на колите как габарита свети по силно от стопа. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако е така както казвате Вие, когато натисна спирачка защо ми изключва автопилота? И на Ваг-а когато натисна спирачка ми дава че прави контакт? По скоро нещо с извода към стоповете се ебава щот като запаля и натисна педала изчезва надписа и ми изписва ОК.

Да не си автоматик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по принцип по новите модели си правят чек дали ти работят стоповете, като запалиш си изписва надписа за стопове и като натиснеш спирачката изчезва. Това ли те тревожи или нещо друго/ На моята също има такава проверка, но това си е нормално. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е при мен, въпреки че колата е 97 набор :respekt: Не е автоматик, ще видя и разположението на крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е слаб акумулатора изписва при всяко палене, че е изгоряла централната стоп светлина, а всъщност всичко си е наред и след запалване всичко е ОК :zustimm:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...