Jump to content

Висок разход на газ.Емулатор...


Recommended Posts

Карам Audi B4 2.0 започна да ми гори много газ. Преди 2 3 месеца по време на движение е паднал някъде емулатора беше закачен само за буксата възможно ли е заради него да ми качи толкова разхода в града гори около 15 газ. На бензин не сам я засичал и не сам я карал защото бензиновите ми инжектори за замърсени.

Редактирано от Kenan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааааа, и цената на газта е повече :D

По принцип тоз емулатор е да лъже компа че ламбадата е ОК, и дава нормални стойности, а тя крещи неистово, ама няма кой да я чуе :lol: ! И по принцип е добре да го има - колкото и да не е сега няма какво да оправя сигналите, и компа се шашка !

Моята ми дава около 13 с нормално каране и настъпване тук таме :hilezh:

И вземи я оправи на бензин да си пали, че не 15, ами и 18-20 може да стигне с това палене на газ !!!

Как според теб работи докато изпарителя се сгрее поне малко ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като запаля директно на газ трябва да поддържам педала газта близо 1 2 минути и после всичко си е нормално :hilezh:

двигателя е 2.0 115к.с. пълна механична инжекция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислим че е или АБК или АЧЕ :hilezh:

Залагам на първото !

AAD~~АСЕ

Много е важно и съотношението пробан и бутан.Чувал съм че лятото било 60/40%,зимата обратно,не съм много запознат със съотношението,но това е отговор на въпросите: "Защо понякога гори много или защо е много тромава"

Ако някой има двулитров мотор на Ауди,който да гори под 14/100 газ градско през зимата, да се похвали

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има двулитров мотор на Ауди,който да гори под 14/100 газ градско през зимата, да се похвали

Eдва ли има такъв :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако някой има двулитров мотор на Ауди,който да гори под 14/100 газ градско през зимата, да се похвали

Моята гори под 14/100 (обикновено 12-13/100) в градски условия и яки задръствания, но карам на по-дълги разстояния, по около 20км в едната посока.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори под 14/100 (обикновено 12-13/100) в градски условия и яки задръствания, но карам на по-дълги разстояния, по около 20км в едната посока.

Вальо,няма втора като твоята.Ти знаеш къде как и колко да я бутнаш,за да се движи ефективно.Ообясняваш много подробно за своите изобретения.Но не всеки може да направи настройки,като твоите. И открих нещо,не се сещам дали го описвах някъде: зареждах газ на 3 пъти 20+20+15 лв /това е все едно пълна бутилка/ и разхода ми е към 19-20/100 градско,като я напълня ДОГОРЕ - 55 лв и като изчисля разхода , ми идва към 15,5/100 в града,така че засичането е много относително.Това засичане,което правех преди не е правилно-пълня 10 литра ,изминавам 50-55 км.Другия най-точен вариант,пълниш догоре ,изминаваш 100 км и пак догоре. При мен смесен разход ми е 12/100,като карам извънграда с най много 100-110 км/ч

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори под 14л/100км ама лятото - около 12-12.5л/100км. В момента ми гори 15-16л/100км.Карането ми е предимно на къси разтояния в града - по 4-5км в посока.Това при зареждане до горе,карам 100км. и пак пълня до горе на същата бензиностанция.

Редактирано от swetli4ko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За репер спрямо други марки ще спомена че моята Койота харчи 10/100 извън града и 15-16/100 градско (зимен цикъл) кара се поне 10-12 км. за едно палене. Уредбата е обикновенна мотора е 2.0/16V горе долу еквивалент на ACE и е автоматик.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 115к.с. пълна механична инжекция

Няма такова нещо в Б4 ... Или си 140 коня, което е механична, или си 115 и ел. инжекцион !!!

Ако някой има двулитров мотор на Ауди,който да гори под 14/100 газ градско през зимата, да се похвали

Ей ма на !

Разхода ми е еднакъв с този на Валката, обаче моята е малко по-лека, а и неговото ААД не е точно за това купе ! А и аз си помпам тук там за фън да става !

Иначе е ебати лачената ц4-ка :zustimm:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо в Б4 ... Или си 140 коня, което е механична, или си 115 и ел. инжекцион !!!

AAD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

115 коня е :zustimm: както казваш ти сигурно съм ел.инжекцион защото съм и със дюзи ама пък газовата уредба е обикновена гърмежи няма един път ми се случи та гръмна лекичко но тогава газта свършваше и аз настъпих педала на газта....както и да е но не ми гърми по принцип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AAD

Няма такъв мотор на Б4 за втори път :zustimm:

ПП кой е казал че обикновенна газова на АБК гърми та се къса ...

Нов филтър малко по-рано, малко повечко газ, малко предварение, и всичко си е ОК !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има двулитров мотор на Ауди,който да гори под 14/100 газ градско през зимата, да се похвали

За двулитров мотор включва ли се и NM-a щото от пълна ботилка изминати 100км и пак догоре допълних 13.3 , а и колата се кара на къси разтояния . :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...