Jump to content

Полиране на алуминиеви джанти


Kutrov

Recommended Posts

Кой в Варна може го направи?

Ами колегата "Огито" дето поства снимки на полираните джанти май е от Варна (поне според профила му).

Пиши му,сигурно ще ти помогне :zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникални са но един въпрос след полирането тоя аломинии и какватао и сплав да бъде не се ли окислява !

Като от времето така и от вода и от препаратите по автомивките не помътвява ли !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на боята :джантите се измиват и обезмасляват (Меглио става идеално за целта).Започжа се със суха шкурка 120(ако има нараняжания се китват)следваща шкурка 220 следва водна шкурка 500 на вода .Следва шприцжане със шприц кит (по възможност да не е спрей)изчаква се една нощ на другия ден се минават на вода сзс шкурка 800 измиват се и се обезмасляват ,изчакват се да изсъхнат и след това се нанася какъвто искаме металик(по възможност едра перла)изчаква се(в зависимост от околната температура) от 15-30 мин.и се нанася 3 компонентен лак( За металик).Това удоволствие:металик едра перла сребрист на 'боди'100мл.-лак200мл,втвърдител100мл,1лт.коресилин, шприц кит,шкурки излезе 35лв. това е без пари за бояджия(ние сме такива) Приятна работа колега.

Редактирано от bara4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай някоя снимка да видим че скоро и аз ще боядисвам едни джанти.

за сега мислех да ги мина с швабер лак боя . видях направени с него и ми хареса а е и траен.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво пишете вие бе...полирането нема нищо общо с вашите глупости за боядисване на джанти...толкова ли не виждате,че никой не говори за нова боя,а за полиране ! steinigung.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като е паднал лака на джантите пак си се полира,сори за въпроса ама да съм сигурен

сега прочетох темата и видях че лака си се маха преди тва

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за този проблем имам на предвид,дали му пречи като лака е така на полирането

http://prikachi.com/images/484/6007484G.jpg

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме в София, някой да полира джанти и на какви цени ? Става на въпрос за едни тунинг джанти 17ки ! Интересува ме колко ще ми струва цялостно полиране и колко ще струва само полиране на борда ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо се обработват джантите и се правят с специялна основа след това в ваната има течност там се слага фолиото пръска се с химикал някакъв отгоре(може би лепило си мисля аз)и се потапя джантата разтърсва се и се вади процедурата в ваната е около 30сек.подготвянето е малко по трудоемко но тази дето я правиха беше с карбоново покритие няма как да се постигне по друг начин бъпроса според мен е колко ще издържи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам едни реплики от а8,за целта мога ли да използвам виброшлайф,делташлайф или ексцентрикшлайф,да съкратя малко работата на ръка,понеже джантите са гладки,иначе пробвах с ъглошлайф с един адаптор,който се лепи шкурката в/у него,но нещо става на вълни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам едни реплики от а8,за целта мога ли да използвам виброшлайф,делташлайф или ексцентрикшлайф,да съкратя малко работата на ръка,понеже джантите са гладки,иначе пробвах с ъглошлайф с един адаптор,който се лепи шкурката в/у него,но нещо става на вълни...

делташлайфа не го знам ,но щом е за гладки повърхности ексцентрика е най- добре според мен.

ако има от къде да вземиш компресор и пневматичен ексцентрик стават нещата много бързо. няма да загрява и може да плакниш постоянно без да спираш.

плакни постоянно да не се замазват и си ти човека.

на мирка абролона е до 7000 така че няма страшно, ако се заиграеш може да имаш 4 огледала на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взе да ми писва да търкам на ръка,за това търся начини малко поне да мина понапряко,май накрая една боичка и това.почнах да се чудя какъв цвят ще им отива на реплика от а8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на баумакса ексцентрика не е идеален но за 69 ли 59 лева си е оферта.

ако имаш компресор има разни райдерки който са на пневматични и са високооборотни и още от едрите шкурки се постикат добри резултати само трябва да се внимава с отнемането че си иска усет и стаж в шлайфането.

аз мойте РХ-ки ще ги правя черни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,аз пробвах с ъглошлайф с приставка дет се лепи шкурката,вярно става бързо,но като стигнах до 400 излязаха едни вълни от по едрата шкурка,с ексцентрика няма ли да се полъчи.не мога да си го обясня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,аз пробвах с ъглошлайф с приставка дет се лепи шкурката,вярно става бързо,но като стигнах до 400 излязаха едни вълни от по едрата шкурка,с ексцентрика няма ли да се полъчи.не мога да си го обясня

ъглошлайфа според наклона отнема под ъгъл и от там му е името - ексцентрика като натискаш прави ексцентрични движения.

когаро само го придържаш се върти в кръг и онтема равномерно навсякъде където е стъпила шкурката, в момента в който натиснеш малко повече почва да прави ексцентрични движения.няма как да накараш ъглошлайфа да работи като ексцентрик. единсвената такава машинка дет от дрелка(бормашина,перфоратор) става на ексцентрик е на макита и струваше някъде към 2 бона и даше и тоз дет я продаваше не беше сигорен че ще бачка точно като ексцентрик.

скоро ще пробвам една машинка специялно за полиране на Мирка да я видим колко струва.

бате Оги пак радва окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги в всички форуми има тема за полиране на джанти,гледал съм доста,но не мога всичките едно по едно да ги чета,та въпроса ми е,някой ползвал ли е нещо друго освен полир-кита на волкрафт.Питам понеже в нашето малко градче няма от къде да го намеря,пък и все някога ще свърши,като гледам всеки си купува от него.и аз ако намеря ще взема,но уви.трябва да има и друг комплект или паста за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен.

С интерес следя темата и страхотната работа на колегите.

Започнал да купувам материалите, за да си полирам оригиналните джанти. Възникнаха ми някои въпроси, на които бих се радвал да ми отговорите преда да започна да "мажа" по тях:

  1. Капачките са ми пластмасови. Какво ще препоръчате, за да придобият вид, пасващ на хромираните джанти?
  2. В Бриколаж ми казаха, че са спрели внасянето на Wolfvraft. Бихте ли препоръчали алтернатива?
  3. Купих шкурките, които сте препоръчали по-рано в темата, но не намерих никъде над 2000. Може ли насоки къде да търся? В София съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...