Jump to content

Audi A2


Guest tsvetco

Recommended Posts

Да питам за тоя мъник един въпрос, който не засегнахте в темата. Панорамния покрив, протича ли лесно, все пак е кола на 10г.? Демек, да се избягват ли бройките с панорамен покрив или е читав?

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, насочила съм се към А2 автоматик... 1.2 tdi :) Впечатли ме ниският разход на гориво, а Lupo 3L ми беше другият вариант, но не ми харесва визията му...Някой да ми помогне с мнение за А2 автоматик 1,2. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бягай далеч от 1.2 мотора ... скоростите също имат проблеми , които не са никак евтини!!

панорамния покрив много често и масово дефектират...може да попаднеш на такъв , който е ремонтиран или тепърва да го ремонтираш , но не съм чул до сега да текат!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам за тоя мъник един въпрос, който не засегнахте в темата. Панорамния покрив, протича ли лесно, все пак е кола на 10г.? Демек, да се избягват ли бройките с панорамен покрив или е читав?

Как ще протича панорамния покрив бе?! Той не се сваля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не се сваля, но е сглобен, демек не е едно монолитно парче метал, и има уплътнения и т.н. които като са нови са ок, ама знаем какво става с колите с шибидах като направят малко годинки, и са държани на припек и студ пред блока. От тук идва въпроса ми за протичането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да търся 1,4 двигател...Добре благодаря :rolleyes:/>

Един съвет от мен! Ако имаш възможност отиди лично в чужбина за покупката на автомобила. В България покупката на автомобил от този клас е малко рисково начинание!Какво имам в предвид?Живея в Германия от години и те уверявам,че цените на читавите АUDI A-2 ЗАПОЧВАТ ОТ 3500-4000 euro.Няма как в България кола в подобен вид и състояние да се предлага на пазара на цена от 6-7хил.лв. AUDI A-2 е обосновано скъпа инвестиция и не си заслужава човек да експериментира за сметка на качеството.Ако все пак решиш да я купуваш от България-гледай внимателно и не се хвърляй на евтини оферти! 100% нещо няма да е както трябва. Успех,......и да почерпиш. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така! Евтините влизат от Италия и са потрошени от лоша експлоатация. Хубавите си държат цената, но цената не е критерий за взимане на решения. Аз я карам трета година вече и нямам забележки. Невероятен автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така....ама 10К лева за 10годишна А2ка е пре пре прекалено.... и го казвам от позицията на човек , който ходи до Германия , за да купи точно такава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10К лева :rolleyes:

моята беше 4000 евра в края 2010, имаше ги и по 6000 лв по софийските пазари, но внос от Италия. Предимство ми беше, че знаех от къде беше купена още като нова и в кой сервиз я обслужваха. Въпрос на късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и сега ги има ...само че аз исках със всички екстри нвигация + панорама + спорт пакет /червен спортен кожен салон/+ С лаин пакет , 17 джанти...такива излизаха рядко и на цена под 4500 евра нямаше ...6 месеца дебнех за такава и попадах само на измамни обяви, навъртях 500лв телефони ... и реших да купя кола от магазина или на година две от колкото да купувам 10година барака за 10К , която трябва да я водя по майстори , за да спя спокойно ...тоест жената да спи :hilezh:/>

и да не говорим , че всички са на 150 - 200к км ....

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колега,за новите коли сме го чували.С тази разлика,че така наречените....след 2000-2003г.нямат нищо общо с определението" здрави и безпроблемни"Мой колега си купи от магазин в Германия нов джип OPEL и на втората година,ако не беше в гаранция за ремонти в сервиза трябваше да даде между 5-8хил. евра. Колата и жената,знаеме,че е до късмет. Важното е да грабне сърцето ти.Всичко друго е божа работа. Самите водещи производители на автомобили признават,че нямат ползи от "вечни коли" Едни от малкото,които залагат и на качество все още са VW-AUDI и някои Японски производители. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаши само даихатсу се прави в япония и като здравена е най. четох едни статий за това. хюндай и те може би, доста им се е качило качеството в последно време като гледам и чета. и колите които се правят в япония общо взето. всичко друго вкл. и ауди и фв са далеч от това което беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата е страхотно бежу.Дъщеря ми си взе такава А2 1.4ТДИ.А пак как те изстрелва,направо невероятноя.

Редактирано от galin1964
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа за автора на темата и аз съм чувал само добри коментари (не от пържа ръка/уста) за А2, а аз лично само визията не харесвам толкова, но с тая S8 мисля, че колкото и добра да е ще ти се стори ужас. За твоя случай мисля че едно А1 ще отговори и приляга повече на очакванията ти за пак градска колица, която да "паркираш навсякъде" и все пак да е по-близо до S8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно го повтарям за стотен път,но AUDI A2 е колата на прагматичните хора, без излишни пари в джоба си.Икономична-широка-здрава-надеждна и с неостаряваща визия. :littleangel:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи този миник по бързи завои, като обезшумяване как е и може ли да поддържа 140? Ако сте забелязали, на колко хиляди оборота е при 140 дизеловия 75/90 ps и бензиновия пак 1.4? Ще може ли да се стрелкам по магистралата със 140?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ще е на магистралата но като дам ряз и имам чуството че ще се обърне колата,защото купето е много леко за 75к.А по принцип това е дамска кола която и дават не повече от 175кил.Карай разумно и ще я експлоатираш много време.Това е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

ЧЕТА МНОГО-ДОБРИ ОТЗИВИ И ТОВА МЕ РАДВА защото имам голям мерак за такава кола!Дано да попадна на някоя запазена защото търся от доста време и  или няма хубави или са доста скъпи.Откъде да търся-коя държава или ако някой знае да се продава някоя запазена нека пише. :balloon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Изчетох всички теми в раздела, но може ли да ме посъветвате кой бензинов двигател е за предпочитане и защо - 1.4 или 1.6 fsi? Как са с поддръжката? В момента съм в страхотна дилема и всеки отговори би бил добре дошъл! Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Който и да изберете от бензиновите двигатели,няма да сбъркате.Разликата е в сумата по годишния общински данък и по скъпата подръжка на 1.6-двигателя. Като обобщение на коментарите по темата,горещо Ви препоръчвам този модел на AUDI. До скоро имах този модел,който замених за ново AUDI A-4 .....2013г. и искрено съжалявам .Обмислям варианта да си я изкупя обратно,колкото и да ми струва.Колата е много практична за всякакви разстаяния но най вече за градско предвижване.Бърза,маневрена,икономична и много здрава! УСПЕХ....И НА СЛУКА!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте колеги мисля да си взема малка и икономична кола и съм се спрял на А2 ако може кажете мнението си за тази кола защото съм много объркан и незнам какво да правя :dance:

Ако ще е AUDI,то нека да е  А2 !  Който не е имал такова бижу,той не знае за какво иде реч. :top:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...