Jump to content

Ел.Стъкла


thesamorai

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Аз съм нов тук и ще имам доста въпроси,тъй като тук се уверих че има доста компетентни хора.

Имам Ауди Б4 1994 год.Та въпросът ми на първо време е...Ел стъклата ми се движат доста бавно както нагоре,така и надолу.Имам съмнения,че може би трябва да смажа нещо и някъде.Обаче незнам какво,затова задавам въпроса си тук.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте се движат бавничко в сравнение с Б3-та на баща ми смазвал съм релсите,но нямаше ефект.Незнам защо е така :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си се движат по-бавно, особено сравнено с по-нови модели , например А4...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай да се поотпусне времето, махни корите от вратите и смажи механизмите на стъклата. Може и да се забързат, но не очаквай чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам да питам и нещо друго...задните стъкла са ръчни и падат сами около 1 см. и отварят дупка отгоре,през която влиза студ и вода.Има ли начин да се оправи,че не винаги се сещам да ги вдигам така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам да питам и нещо друго...задните стъкла са ръчни и падат сами около 1 см. и отварят дупка отгоре,през която влиза студ и вода.Има ли начин да се оправи,че не винаги се сещам да ги вдигам така ?

Има начин :) но е пак за по топло време

махат се корите и се гледат кордите които ги движат - би трябвало да са стегнати и в двете посоки мисля е има и нещо като обтегач но не мога да се сетя къде беше - ако са гледат се елементите за износване счупване и изкривявания. Които са износени изкривени или счупени най добре е да се сменят но може и да се ремонтират побългарят - развиване му е майката.

Ще потърся схема да ти пусна какво и как е там точно малко по късно

Прочети тук има нещо за задните врати

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата се фиксират във всяко едно положение от едни пластмасови водачи в релсите !

Те може би вече са за смяна, и не задържат стъклото !

Такива джиджавки има в Булавто (да не се приема като реклама) !

Може да провериш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги отворя,не е проблема времето щото съм в гараж.А тези релета обикновени ли са или някакви специални...и от къде мога да ги намеря и съответно на каква цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...