Jump to content

Въпрос за волани


CC1751CB`

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имам следния въпрос ...Мога ли на Ауди А4 Б5 1.8 125к.с. преди фейслифта 97ма година да сменя този волан..

post-40630-0-85270500-1328748311_thumb.j

С този:

post-40630-0-03438700-1328748338_thumb.j

Благодаря на отзовалите се !

Ако някой може да ми помогне с демонтажа на единия и монтажа на другия ,даже ще черпя !Еърбег-а ще бъде ли проблем и ако "Да" как да се справя с него ?

Редактирано от CC1751CB`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много готин волан от къде го намери и колко пари вървят,че и аз обмислям варианта за монтиране на същия :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам следния въпрос ...Мога ли на Ауди А4 Б5 1.8 125к.с. преди фейслифта 97ма година да сменя този волан..

post-40630-0-85270500-1328748311_thumb.j

С този:

post-40630-0-03438700-1328748338_thumb.j

Благодаря на отзовалите се !

Ако някой може да ми помогне с демонтажа на единия и монтажа на другия ,даже ще черпя !Еърбег-а ще бъде ли проблем и ако "Да" как да се справя с него ?

Мисля че няма никакви драми по смяната,но аз не съм в БГ за да мога да ти помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така мисля ама ...

Звънях на продавача днес.. той каза ,че го е дал на един колега който бил с а4-ка 97-ма и волана не е станал .И още се продавал ..Предупреди ме ,че не пасвал директно ,а може би е нужно да се ползва фланец.Човека излезе точен и ме предупреди преди да съм купувал ... Не съм запознат как стои въпроса със фланците и ако някой е .. моля за пояснение ..

Благодаря ти , petkovm !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така мисля ама ...

Звънях на продавача днес.. той каза ,че го е дал на един колега който бил с а4-ка 97-ма и волана не е станал .И още се продавал ..Предупреди ме ,че не пасвал директно ,а може би е нужно да се ползва фланец.Човека излезе точен и ме предупреди преди да съм купувал ... Не съм запознат как стои въпроса със фланците и ако някой е .. моля за пояснение ..

Благодаря ти , petkovm !

Не съм сигурен човек.Дал съм на бащами такъв волан,но още не го е сменял и нямам информация.

Не казвам че 100% става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че втория волан е от А3 ка?Изключително грозен, аз предпочитам първия.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че втория волан е от А3 ка?Изключително грозен, аз предпочитам първия.

Не брат, от 4-ка си е и наистина не е като трилъчката красив, ама на живо в сравнение с първия е по-приемлив вариант, виждал съм и двата един до друг.

Автора, виж сега как стоят нещата, не знам кой ти го предлага тоя новия волан(имам една идея), но ето как да познаеш ще ти трябват ли допълнителни операции или не за монтажа.Този който ти предлагат е монтиран на кормилната колона с един централен, доста сериозен винт с вътрешна 12-тостенна звезда, а стария тип на първата снимка е с голяма гайка 24(ако не се лъжа).НЯМАТ директна взаимозаменяемост двата волана, както при шлиците така и при пластмасите отдолу, няма да ти работят лентов кабел, мигачи, клаксон и еърбег(най-важното).Най-удачния вариант е да ти дадат цялата кормилна колона заедно с волана, имам предвид без стеблото, всичко се откача много лесно с развиването на четири болта, падат всичките пластмаси,, механизма за повдигане/реглаж и това е.Както ти си прецениш.

Варианта и двата волана да са с централен болт ти решава на секундата проблема, напълно взаимозаменяеми са двата, но едва ли.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях,че един колега се е опитвал да ги размени,но дали е успял-можеш да го попиташ.

Подмяна на волан На А4 Б5, от четири лъча на три

Редактирано от vasilenna_7577
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория е идентичен според мен с този на тази А3 ка

http://www.mobile.bg/photos/1/big/11323102337158272_1.pic

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория е идентичен според мен с този на тази А3 ка

Този волан обаче наистина е от А3

Мдаа, така излиза, сега се загледах в централния бутон. :steinigung:

Ето за да сме коректни как точно изглежда волана от А4.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че втория волан е от А3 ка?Изключително грозен, аз предпочитам първия.

На 100% съм сигурен, че е от А3-ка вторият защото и моят който смених беше същия, а до заменянето с такъв на А4 мисля, че не може да стане директно без някакъв фланец, защото до колкото знам на А4 шлиците са по едри от тези на А3! А относно до това колко е грозен, със сигурност не колкото четирилъчевия на А4-ката който е постнал колегата :hilezh:

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа ,всичко изчетено .. излиза че няма вариант да се напасне към А4-ка с функциониращи мигачи ,еърбег и т.н ?!

Към колегата ,който ми предлага смяна на цялата конзола... Изпадна ми само волан на добра цена и се замислих, не съществува варианта, който предлагаш...

Ако някой има интерес към 2рия волан (типа на волана) (тоест снимката не е на волана,който имам аз) ,нека пише ...

П.П. Ако съществува фланец ,който ще ми свърши работа ще е супер...

Редактирано от CC1751CB`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа ,всичко изчетено .. излиза че няма вариант да се напасне към А4-ка с функциониращи мигачи ,еърбег и т.н ?!

Към колегата ,който ми предлага смяна на цялата конзола... Изпадна ми само волан на добра цена и се замислих, не съществува варианта, който предлагаш...

Ако някой има интерес към 2рия волан (типа на волана) (тоест снимката не е на волана,който имам аз) ,нека пише ...

П.П. Ако съществува фланец ,който ще ми свърши работа ще е супер...

Колега защо не се насочиш към трилъчев кожен обаче от А4-ка да си е свален, за да няма драми при размяната. Може да излезе малко по-скъпо но поне ще гали окото :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано,аз дори не съм имал кой знае какво желание да сменям волан :) . Въпроса идва от това ,че ми изпадна гореспоменатия в наистина перфектно състояние (дори нямам идея как е толкова запазен) ,та беше и на добра цена и затова .. евентуално ако реша да сменям волан ще послушам съвета ти :)

Благодаря ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да се вмъкна и да питам как се сваля на а4 97тди волана.

Колега аз сменявах моя, но на А3 и не знам дали нещата са идентични с А4... иначе при мен Airbag-a се държи на 2 шестограма на гърба на волана които се развъртат първо. След това се издърпва напред Airbag-a и се откача лентовия кабел и би трябвало да видиш по средата на стария волан голяма гайка(не си спомням точно какъв размер беше) развърташ нея и вадиш волана. Така беше при мен поне, но нека някой колега с А4 който го е правил да каже точно как стоят там нещата.

И да вметна преди да разкачиш лентовия кабел на Airbag-a си откачи акумулатора за да не ти натрупа грешка в компютъра. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз сменявах моя, но на А3 и не знам дали нещата са идентични с А4... иначе при мен Airbag-a се държи на 2 шестограма на гърба на волана които се развъртат първо. След това се издърпва напред Airbag-a и се откача лентовия кабел и би трябвало да видиш по средата на стария волан голяма гайка(не си спомням точно какъв размер беше) развърташ нея и вадиш волана. Така беше при мен поне, но нека някой колега с А4 който го е правил да каже точно как стоят там нещата.

И да вметна преди да разкачиш лентовия кабел на Airbag-a си откачи акумулатора за да не ти натрупа грешка в компютъра. Поздрави!

Благодаря колега :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия волан нещо не ми изглежда като от Б5?

Чудех се кога някой ще забележи разликата :hilezh:

Волана от първата снимка е от Б3 :zustimm:

Волана на Б5 е сходен но с аербег,монтира се преди това и на Б4!

А по темата:

Сравни си шлиците на воланите,ако съвпадат ОК!

ако не съвпадат вземаш една втулка от голф 3 и я режеш по размер!(имаше тема мисля за тва) :gruebel:

После едно разпознаване през ВАГА за аербега и си ти :zustimm:

Редактирано от Sacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...