Jump to content

Пак проблеми с това В3


Aleksiev

Recommended Posts

Имам един единствен проблем с това Ауди и той сьществува от година.Автомобила е в абсолютно перфектно сьстояние,но...от една година през известно време(когато си пожелае) колата както си вьрви с определена скорост,с равна газ,по равен пьт,изведньж започва да спира,буквално да спира,сякаш и е свьршил бензина.След като скороста падне с 20-30 км. пак трьгва и то рязко.През цялото това време аз си и подавам равна газ.Забелязвах сьшо,че е по-тромава при набиране и че дори придьрпва леко,когато набира.Така се стигна до днес,когато с мька изминах 5 км. в натоварен трафик в Пловдив,защото автомобилчето отказа да набира вьобще и вьрви само чрез смяна на предавки.Е веднага се насочих кьм сервиза на Бош и там след 2 часа огледи,умуване,анализатори,елкони и проверки на всичко ми казаха "автомобильт ви е перфектен".Качвам се,трьгвам и наистина вьрви перфектно.1 час по-кьсно пак сьм на стария хал.Ами сега.....

Аудито е МИ,1.8,само на бензин се кара,всичко му е перфектно(явно не всичко),сменени са свещи,бензинов филтьр и т.н.Моля ви помогнете... :D:):bia::)

П.С.От година следя всички подобни теми и никьде не срещнах проблем,като моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със старата 80-ка имах подобен проблем,но не толкова драстичен чак да намалява скорост колата.Значи при мене при ускорение,изпреварване и т.н. когато си поиска колата започваше да придърпва и съответно да ме изправя на нокти при някои изпреварвания.Пак казвам от време на време го правеше и това е най-гадното,защото трудно се установява повредата.Карах я в Юнитрейд-Х,но там ми смениха датчик за температурата и не се оправи колата,после по други сервизи си мислеха ,че е от ламбда сондата,но не беше,така я и продадох,та новия собственик ми каза,че се е изръсил към 350 лв. за някакъв чип,който определял горивната смес и още някаква платка сменил,ама не знам с подробности.Мойта беше 80-ка 1.8/90коня/ моноинжекцион'89 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е сьщата,но определено проблема не е точно придьрпване,а по-скоро сякаш изведньж притока на бензин прекьсва и то когато си поиска.Все пак ако знеш за какьв по-точно чип става вьпрос,ще помоля майсторите да го видят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от няколко неща

1. Измери налягането на бензиновата помпа

2. Датчика /потенциометъра/ на дроселната клапа

3. Възможно е филтъра да е замърсен /бензиновия/

4. Ламбда сонда

По-добре отиди на стенд да проверят компа за грешки, а като за начало изключи за малко 5-6 мин едната клема на акумулатора да види6 има ли някакъв ефект /само да няма6 код на радиото/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

IVO ще започна сьс свалянето на клемата на акумулатора,но лошото е,че не го прави постоянно този номер,а 2-3 пьти на ден когато си поиска и не мога да хвана дали има корелация с компа.

Ще продьлжа с меренето на налягането на бензиновата помпа,но и от нея ако е-пак може да ми даде нормални резултати,а след 20 мин. да се зговни пак.

Бензиновия филтьр го смених преди 3 месеца и нямаше ефект.

Лабдата дава нормални резултати при диагностика.Започвам да се отчайвам вече.От година се боря с този проблем,а започна и да се задьлбочава. :bia:

Редактирано от Aleksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, обиколих сума ти майстори, разкулачиха автомобила и накрая вдигнаха ръце. Един оправи положението, като махна маркуча към въздушния филтър. Само тогава изчезваше забиването и гасненето на колата. Ама си представи как може да се кара в такова положение. Сещам се, че при мен забиваше при дъжд и влажно време, ако това ти подсказва нещо.

Проследявал ли си магистралата за бензина и евентуално да се продуха? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай това което ти предлага Кlam извади маркуча от филтъра може да е почнала да пуши от там и да ти дави двигателя ако ли не провери дали бензиновата помпа работи постоянно смисъл може някой кабел най-често масата да не дава хубав комтакт и от там да ти дава ядове хайде успех :)

и като я оправиш напиши все пак какво е било в действителност защото тука ние само предполагаме :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами полагам усилия и ако стане ще ви пиша,но лошото е,че колата никога не гасне,а само губи мощност и започва да спира.Много се сьмнявам в бензиновата помпа и точно в кабелите-сякаш изведньж тя спира,но пак повтарям колата никога не гасне сама.Отивам да махна маркуча за вьздуха,а :) какво да направя с малкото маркучле,което управлява клапата за вьздуха-да го запуша ли???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И така след всички главоболия и опити за ремонт се оказва,че проблемьт изчезва сам,като ти свьрши скапания бензин,който си налял.Явно има партиди с такьв бензин,защото изведньж разбрах,че на доста познати автомобилите се дьржат по сьщия начин в този период,а бензиностанциите от,които наливаме са различни.Скапана дьржава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се радвай предварително. Нещо силно ме съмнява да е бензина. Не виждам как ще си променя състава от време на време.

Най ми прилича на бензинова помпа или нещо друго електрическо което да шашка инжекцията. От гадните дефектчета които се проявяват в зависимост от фазите на луната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Защо ли и на мен този проблем ми намирисва на бензинова помпа?! Колега, пробвай да я подмениш временно, да покараш с такава на приятел или нещо подобно. Ако е от бензина колата през цялото време ще прави мизерий, ще пали трудно, няма да работи равномерно и ей такива неща. Погледни кабелите към помпата, че имат навика да се късат, окисляват, да събират кави ли не глупости около себе си (всичките тези неща водят до лош контакт) и още - незнам дали имаш реле на бензиновата помпа, ама ако имаш - погледни го и него. Аз имах преди време проблем с предишната ми кола - загасваше и не искаше да запали. Оказа се спукана спойка на едно от крачетата на именно това реле - 5 минути работа с поялника и всичко си дойде на мястото :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти пи4ове, незнам дали 6те ти помогна ама моита има4е по4ти такъж проблем да не кажа същия и минах около 5 маистора се готини пи4оже от тия самоуките дето наистина са от наи добрите и последния знае6 ли какжо напражи оптави я :-) моито е 112 коня механи4ен инжекцион но сигурно и при теб мойе да я има тази малка цедка която при мен бе6е запу6ена :-) моето праже6е 10 атмосфери нал;яфане на бензина и колата немое да откине :-)

цедката се намира на входа на бензина в инжекциона в един болт :-) никои не се се6та за нея ... погледни я ако я има 90 % е тя моита има6е ама съ6тия симптом ... и аз бензинова помпа филтър ама не тжа беше .... аре успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти пи4ове, незнам дали 6те ти помогна ама моита има4е по4ти такъж проблем да не кажа същия и минах около 5 маистора се готини пи4оже от тия самоуките дето наистина са от наи добрите и последния знае6 ли какжо напражи оптави я :-) моито е 112 коня механи4ен инжекцион но сигурно и при теб мойе да я има тази малка цедка която при мен бе6е запу6ена :-) моето праже6е 10 атмосфери нал;яфане на бензина и колата немое да откине :-)

цедката се намира на входа на бензина в инжекциона в един болт :-) никои не се се6та за нея ... погледни я ако я има 90 % е тя моита има6е ама съ6тия симптом ... и аз бензинова помпа филтър ама не тжа беше .... аре успех

на български ако може :respekt::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах подобен проблем на старото ми ауди,и аз обикалях маистори,един каже така,друг онака,само се изръсих с пари.моят съвет е следния-отиди да ти направят една хубава промивка на инжекциона,след това смени заедно,въздушния и горивния филтър,и сипи повечко бензин,аз така си реших проблема-същия мотор като твоя.не мисля че е от бензиновата помпа.успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...