Jump to content

Радар детектори Beltronics и Valentine 1


Recommended Posts

Спри К-банда отзад и си готов. То ако те снима камера отзад, вече е късно така или иначе...

Да знаеш, че на моя му беше спрян Х-банда и трябваше да го пускам на ръка

И по-добре ползвай EURO MODE, защото според документацията честотите са различни.

Много доволен от V1, само дето в София го спирам :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Спрях го К отзад, но продължават тревогите. Имам сигнализация за К отзад променлива от 0 до 2, зависи вероятно какво отразява отзад.

Ти Евро режима пробва ли го? Защото дефаултния изобщо не отчита К и трябва на u или U, ама тогава пак бреца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм на Евро режим + си пуснах Х-банд, защото фабрично беше спрян.

В нета пише да пробваш да спреш POP-функцията на V1...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно е с Х банд полицейски радари... писне ли ти на Х, 99% е патрулка.

Настройките ги правих преди време и не помня какво точно цъках, но пише "U" на дисплея и върши идеална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключването на POP не премахна фалшивата аларма. От поддръжката на V1 ми казаха да включа трафик монитор филтъра (опция t), който наистина спря алармата, обаче и намали чувствителността на детектора.

В нашия град си имаме камера от тези новите, дето приличат на двусекционен светофар. При евро режим и трафик монитор филтър В1 изобщо не засича камерата. И изобщо в Еur режима детектора мълчи на места където има врати и ме притеснява че не хваща нищо... Имай едно на ум за като го ползваш.

Тази камера явно е доста "тиха", защото в гръб изобщо не я хваща, а отпред за да я хване по отдалеч трябва да има други коли пред нея, иначе писва когато си почти в кадър.

Ще ходя с другата кола някой път да видя в нормален режим на V1 (без включен трафик филтър) тази камера как се лови. С аудито не мога, щото без този филтър реве постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сменим заглавието на темата - например Радар детектори Beltronics и Valentine one

или направо постовете за В1 да ги отделим в тема за В1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в Евро режима ги хваща тия новите камери от достатъчно разстояние, имам време да намаля и с 200 да карам. А патрулките с пуснат радар от много по-далече, сигурно от километри. Не забелязах разлика между Евро и стандартния. По-вероятно е това t да намалява чувствителността. Да не би да имаш "атермично" предно стъкло - е това много влияе на гпс-и и антирадари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за такава камера нали:

4803438.jpg

Днес правих проби с дугата кола (форд галакси, той пък е с отопление на предното стъкло, което намалява чувствителността)

Наистина t намалява чувствителността. Като мина покрай камерата по посока на движение изобщо не я чува. Ако махна t, го хваща, ама чак когато се изравня с нея и ако караш бързо си чао.

Като е насреща камерата е по добре, там дори и с t се хваща от прилично разстояние. Установих нещо странно - да речем на 250м от камерата писва слабо, после млъква и чак на 70 м почва пак (когато е късно вече). Затова и бях решил че не хваща в eur режима.

Писах пак на валентиците, дали няма друго решение, да се изключи някак само конкретна честота. Винаги съм се чудил защо не продават устройства които има бутон "False alarm" и като го натиснеш по време на аларма да запомни тази честота като фалшива и да не се обажда повече - един вид да си го обучавам аз. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ти написах, че има такива радар-детектори...ма за тази цел трябва да има вграден GPS..за да може да запомни конкретното място, заедно с фалшивата аларма..

Самата честота няма как да се запомни като фалшива....варианта е да се изключват определени сегменти от X,K и KA честотите....и да се оставят само тези на камерите и радарите..

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали всеки банд е някакъв обхват с честота в област ОТ - ДО. Или няколко обхвата в близък честотен диапазон. Ето на Валентин Ка банда:

33.70 – 33.90 GHz

33.90 – 34.11 GHz

34.18 – 34.48 GHz

34.56 – 34.65 GHz

35.45 – 35.55 GHz

А всяко устройство (радар, врата) излъчва на конкретна честота. Защо да не може да се елимира конкретна честота... да речем 34.57 са вратите на фирма производител Х и аз не искам да ме алармира. Ама сигурно не знам нещо в картинката. :gruebel:

А целия банд да се изключи ясно, че не е оферта.

Е нали ти написах, че има такива радар-детектори...

Явно съм писал вече и забравям, старост нерадост :hilezh:

Кои устройства са такива, знаеш ли конкретен модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре де, нали всеки банд е някакъв обхват с честота в област ОТ - ДО. Или няколко обхвата в близък честотен диапазон. Ето на Валентин Ка банда:

33.70 – 33.90 GHz

33.90 – 34.11 GHz

34.18 – 34.48 GHz

34.56 – 34.65 GHz

35.45 – 35.55 GHz

А всяко устройство (радар, врата) излъчва на конкретна честота. Защо да не може да се елимира конкретна честота...

Доколкото знам, няма такава функционалност при V1, както и при никой друг детектор.

Това с ГПС-а не помага, понеже си возиш източника с теб.

Аз бих дръпнал бушона на асистента за престрояване и бих пуснал детекторчето в нормален режим. По този начин ще провериш дали ще стане по-чувствителен и колко точно.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моделите с вграден GPS на Белтроникс го могат тоя фифел с фалшивите аларми....обаче в твоя случай както каза колегата ти си возиш "проблема" с теб. Сега това горе дето си го писал са точно различните сегменти....ако има възможност да ги включваш/изключваш е най-добре...тогава можеш да оставиш включени само следните X - 10.125Ghz, K - 24.125Ghz и KA - 33.8Ghz....и се молиш асистента на Аудито да не попада в сегмента на К.

https://www.beltronics.com/store/gx-65.html

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя проблем с Audi Side Assist се оказва често срещан и обсъждан. Ама кой да прочете преварително.

http://veilguy.blogspot.com/2007/05/audis-side-assist-interference-with.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговориха вече - няма начин. Единственото е с t, като потвърдиха че има проблем с "low-powered K-band radars", което обаче не било проблем за америка.

Освен да го пусна в продажба и да си взема STI. Ама кой ще ми го купи тука не е много ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих нещо странно - да речем на 250м от камерата писва слабо, после млъква и чак на 70 м почва пак (когато е късно вече). Затова и бях решил че не хваща в eur режима.

Хм, и при мен е така с Whistler от висок клас , на тая новата камера с червената свeткавица(на ромпетрол в бургас) я хвана няколкостотин метра по-рано, после млъкна и на няма 100 метра пак записка!

Понеже нямам детектор със предна+задна антена днес си монтирах едно захранващо гнездо 12v в багажника и вече като пътувам извънградско щe бъда със два Whistler-a, един на предното стъкло и един на кората на багажника да сканира назад. :hilezh:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам че съм офф, но от тея радар-детектори ползата понякога е съмнителна. Имам в предвид, че напоследък срещам радари (подобни на снимката горе), но сензорите са от 2-те страни на пътя - 2 кутии от 2-те страни на пътя с по 3 дупки, точно преди светкавицата. Такъв тип няма как да ги хване радар-детектор.

Аз ползвам програма blitzer, която я има за иОС, Андроид и Вин Мобайл. Има база данни за цяла Европа, включително и България на стационарните радари. При приближаване на такъв - започва да сигнализира. Най-хубавото е, че по време на движение може да се регистрират мобилни радари, които другите участници, които ползват програмата и имат безжичен нет получават най-късно до 5 мин - на толкова се актуализира базата в телефона. Ако един такъв потребител мине покрай рапортувания радар, ще бъде запитан дали мобилния радар е действителен и дали все още е там. Ако желае може да потвърди или не.

На blitzer може да видите кои радари са в момента в базата данни.

:zustimm:

Редактирано от insomniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може. Програмата изглежда не е популярна в България и хората не се възползват от нея, въпреки, че много имат вече така или иначе смартфони и нищо не им коства да си я инсталират.

В случай, че нещо липсва може да се добави тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една българска програма за андроид Антирадар се казва.

Както и всяка навигация има такива функции.

Само че според мен са неизползваеми, защото постоянно брецат с фалшиви аларми заради мобилните засади на кат, които са почти навсякъде, но рядко са запълнени в момента на минаване. Затова перфектния вариант е GPS аларма само за стационарните камери със слабо излъчване и хубав детектор за всички останали.

Иначе аз намерих май междинно решение - изключих трафик филтъра (t) и излючих POP (J)

Сега като цяло мълчи, понякога като нещо друго го смути и започва да ги чува и радарите на асистента и започва да алармира, но с рестарт се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам че съм офф, но от тея радар-детектори ползата понякога е съмнителна. Имам в предвид, че напоследък срещам радари (подобни на снимката горе), но сензорите са от 2-те страни на пътя - 2 кутии от 2-те страни на пътя с по 3 дупки, точно преди светкавицата. Такъв тип няма как да ги хване радар-детектор.

Аз ползвам програма blitzer................................................. :zustimm:

Това сериозно ли го написа, или се майтапиш? :gruebel: Не знам къде живееш, но ползата от радар-детектор особено в бг не е съмнителна!

Както писа колегата nmm най-добрия вариант е gps с местоположението на стационарните камери на кат + качествен радар-детектор(аз съм добавил освен стационарните камери, и КПП-та и камерите за червен светофар)... отскоро имам втори радар-детектор на задното стъкло специално за тея новите камери които като ти се падат в гръб не ги засича детектора...така ако мина покрай новопоставена камера която я нямам в навигацията и не ми изпищи предния детектор понеже камератa е насочена в моята посока на движение, задния като писне ще си отварям очите за пропусната камера, която да не пропусна повече!!!(задния гарантирано я засича - пробвано няколко пъти с ромпетролската камера на влизане в бургас от софия)

Примерно камерата в село Златиница по пътя Бургас - Елхово я няма и в най-последната версия speedcam, а е монтирана преди месец и половина, минал съм преди месец два пъти покрай нея без да я видя...на отиване и на връщане...явно добре са я замаскирали. :2gunsfiring_v1: детектора ми не си спомням да е пискал...надявам се да не е работела, иначе и на отиване и на връщане може да са ме снимали...там ограничението е 40 км и разбира се никoй не го спазва

До колко време трябва да пристигат снимките от новите камери? Мисля си че един месец е доста време при положение че се хвалeха как до няколко дена ще пращат на сниманите честитка!

Вчера коментирах с един приятел че напоследък почнаха да монтират нови стационарни камери и той ми каза че българия взимала пари от европейските фондове за камерите...но не можах нищо такова да открия по въпроса...

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова избрах паспорта 9500их, гпс с карти плюс детектор в едно. Само гпс за нищо не става..

Колеги, съжалявам че съм офф, но от тея радар-детектори ползата понякога е съмнителна. Имам в предвид, че напоследък срещам радари (подобни на снимката горе), но сензорите са от 2-те страни на пътя - 2 кутии от 2-те страни на пътя с по 3 дупки, точно преди светкавицата. Такъв тип няма как да ги хване радар-детектор.

Аз ползвам програма blitzer, която я има за иОС, Андроид и Вин Мобайл. Има база данни за цяла Европа, включително и България на стационарните радари. При приближаване на такъв - започва да сигнализира. Най-хубавото е, че по време на движение може да се регистрират мобилни радари, които другите участници, които ползват програмата и имат безжичен нет получават най-късно до 5 мин - на толкова се актуализира базата в телефона. Ако един такъв потребител мине покрай рапортувания радар, ще бъде запитан дали мобилния радар е действителен и дали все още е там. Ако желае може да потвърди или не.

На blitzer може да видите кои радари са в момента в базата данни.

:zustimm:

Как ще регистрира мобилните радари?? Като те хванат ще маркираш, че на това място има радар ли? И какво от това, утре може да на 500метра или в цивилна кола в движение...Това върши работа, само за стационарните камери и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...