Jump to content

Смяна на скоростна кутия,съвет?


big_joro

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам дали някой е слагал скоростна кутия от Ауди Б4 1,9 ТДИ на Ауди Б3 1,6ТД.Итересуват ме евентуалните проблеми с които бих се сблъскал ако е възможна замяната.

Двете кутии са с еднакви предавателни числа,разликата е в предавателното число на диференцяла на ТДИ-то е 3,890 а на ТД-то 4,111

Това искам да го направя защтото сам засилил колата и скоростите и идват къси вече.

Сток на моя мотор му дават 155нм а на ТДИ-то 182нм, но при положение че е засилен не мисля че ще има проблем да върти скоростната кутия на ТДИ-то.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега аз имам също едно питане на Ауди 80 1.8 90 к.с 1991 г. бензин имам идеята да сменя скоростна кутия и да сложа скоростна кутия от ауди б4 куатро 2.0 115 к.с и дали става и дали ще има добра проходимост вместо да слагам цяло окачване на Куатроо ... Благодаря ви Предварително .. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега какво смяташ да постигнеш с кутията от Quattro?

Със сигурност няма да е по добра проходимост защото изобщо няма да тръгне колата с тази кутия на обикновенна (само на предно )кола.

Избий си от главата тези мисли :zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избий си от главата тези мисли :zustimm: .

Нека да опита,има доста желаещи за разни тунинг изпълнения http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=119139&st=0&gopid=1775592entry1775592 ,ще следя темата с интерес и качвай снимки,ще имаш много последователи

До 1-2 седмици трябва да дойде една кутия за проба и ще пиша какво е станало.

За проба :blink: и ако не стане,пак ще слагаш старата ли :gruebel: ?Голям фитнес ще настане

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да опита,

Тони няма смисъл да опитва.Писал че смята да сложи само кутия от Quattro,без окачването от Quattroto.

Със сигурност няма да постигне проходимост :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако позавари малко от шукарийките в торсена с телоподаващото дали ще почне да предава въртящ момент на предните гуменетки ? :hilezh:

По-добре е да се сложи кардана за баланс и да го завари към купето и към гредата на задния мост,само че няма дава много газ,примерно 5-6000 оборота,че ще го завърти и него. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че повечето 5 степенни ръчни скоростни кутии от В3 В4 и С4 ако щеш за предно са напълно заменяеми. Говорим в случая за втория колега, понеже първия получи отговор на въпроса си още в началото. Ти поне със скоростните кутии си по - запознат и от мен, освен това знаеш, че аз съм "запознат" по неволя с този въпрос също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе що го занасяте човека, как да не става куатро кутия на кола с предно!? Имам доказателства на моята кола! :hilezh:

3938731S.jpg

3938733U.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе що го занасяте човека, как да не става куатро кутия на кола с предно!? Имам доказателства на моята кола!

:respekt: Слагай кардана и задния диф и става АВТ avant quattro :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блокирал е по някакъв начин вала който отива към кардана :hilezh:

нИ пУзна! :) Точно той е свободен и може да си го връткаш като чекрък.

Блокиран е кухия вал спрямо пиньона на предния диф.

:respekt: Слагай кардана и задния диф и става АВТ avant quattro :respekt:

Малко да се постопли и това ще стане. Но след като стане куатро мисля мотора от АВТ да стане на АВТК! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че повечето не четете!

Колегата иска да смени скоростните кутии на автомобил с предно предаване. Втория колега беше писал ,че има намерение да слага кутия за 4х4 на предно предаване. Естествено ,че няма как да стане това ма би трябвало малко преди това да е попрочел в съответния подфорум (теми има достатъчно ) как работи куатро кутията.

Инак към колегата с ТД-то. Слагай смело не мисля , че ще имаш проблеми. Явно искаш да ползваш другия дифф от дизеловата кутия. Ще въртиш и него без проблеми.:zustimm:

Повече ми е интересно как точно си засилил този мотор ??? Ако не е тайна разбира се!

Ами из нета има доста матерял как се засилва 1,6ТД,аз лично съм изолирал картерните газове ,надул съм турбото на 1бар,пуснал съм повече гориво и съм си поиграл малко със буст пин-а,и спортен филтър разбира се.Сега трябва да си изобрета някаква по широка генерация да може по лесно да излизат газовете.Колата може още да се изцеди но не искам да надвишава разхода повече от 5-5,5 извън градско,че постоянно съм "беден студент" и постоянно съм на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...