Jump to content

Забравен код за Ауди Чорус


Recommended Posts

Колеги взех от 1 приятел радио чорус понеже не го ползва вече, но е забравен кода му.Мога ли да го накарам да тръгне някъв стандартен дали няма и как се въвежда, имаше неква комбинация там от копчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги взех от 1 приятел радио чорус понеже не го ползва вече, но е забравен кода му.Мога ли да го накарам да тръгне някъв стандартен дали няма и как се въвежда, имаше неква комбинация там от копчета.

Еми, за комбинацията незнам каква е, зависи къв е чоруса - 1 или 2? Иначе за кода, отиваш до оторизиран сервиз на Ауди в с талона на колата и радио-то под мишница и ти дават безплатно кода за разкодиране. Питай ги предварително за всеки случай, да не са си променили политиката нещо! :hilezh:

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова са взели на 1 приятел аз не съм ходил щото немам кинти.Ще търся др вариянт.Некви идеи как да извадя радиото щото не е вадено маи от десетки години а и нямам скобите коите се ръчкат вътре...направо се кърти пластмасата на цялата централна конзола а радиото не мърда грам.Даите идеи да не си почупя колата ;Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми попринцип без пластинките, незнам как ще го извадиш...! :gruebel: Нямаш ли някой приятел да ти услужи, или някой колега от форума ако има случайно! А относно кода - колегата toshkov81 мисля, че ги лекуваше тия работи, по това което съм чел тука във форума, ама той е от Пазарджик! Може и да се бъркам, ама му пиши да го попиташ! Може да те насочи към някой! :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Устройството е модел "Хорус". Chorus.. И други подобни.

Аман от английски транскрипции на немски думи.

....Искам код ама нямам 20 лв. :steinigung:

ебати пе.ерасите <_<:2gunsfiring_v1:

Да беее, и пари ще искат. Не ги е срам. Келеши. 20 лв за ЧОРУС са си много. Виж за ПАНАСОАНИК са си бомба. :wall:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беее, и пари ще искат. Не ги е срам. Келеши. 20 лв за ЧОРУС са си много. Виж за ПАНАСОАНИК са си бомба. :wall:

Колега, исках да кажа, че преди 2 години ходих до Порше за код на един RNS-D и не са ми искали пари! Затова казвам така! Явно вече искат пари, защото преди беше безплатно.

И се извинявам за неправилното изписване на името! Ще си взема поука и вече ще го пиша правилно! :gruebel:

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност никъде не пише кой е поискал баснословната сума от 20 лв.

Но явно са МНОГО пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност никъде не пише кой е поискал баснословната сума от 20 лв.

Но явно са МНОГО пари.

:hilezh::respekt:

Предполага се, че е в оторизиран сервиз на Ауди или в представителство, незнам...

Е колегата може утре да напише къде е ходил този негов приятел и са му обявили 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може.

А може и апарата "Хорус" да е краден и купен на битака. Местния хакер зема дваесе кинта за код.

Аз лично бих взел поне 100. Така че 20 си е оферта. Цели 80 кинта "далавера".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха

Колега, няма ли да споделиш, къде е ходил този твой приятел да иска код! Ако наистина е ходил при бай ти Гошо от долната улица, дето "ги разбира тия работи" има вероятност да са му обявили не 20 ами 50 лв. <_< Ако е от сервиз на Ауди, значи просто вече се плаща тая услуга. Или последния 3-ти вариянт е просто при вас да се плаща, а в София да е друга работата! Аз лично в Петък ще отскоча до Порше да попитам как стоят нещата защото ми стана интересно! :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиз за озвучителна техника.А в Ауди ходих днес и не ми обърнаха внимание с моето счупено радио за 20лв :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така вече, съм съгласен да ти искат 20 лв в "сервизиза" за озвучителна техника. Въпреки че това си е кощунство - да искаш 20 лв за разкодиране на касетофон дето струва 20 лв. :2gunsfiring_v1::steinigung:

А в Ауди незнам, защо не са ти обърнали внимание, явно не си бил достатъчно настоятелен. Тва ако бях аз щях да седя до последно - как така няма да ми обърнат внимание, ако ще и 5 лв да е касетофона. :gruebel: Бих ти предложил да отидеш пак, но ти едва ли ще се навиеш, затова по-добре си карай със сегашния ти касетофон и няма да имаш излишни нерви!

Поздрави! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега Creative89,

Искам да те попитам нещо. Ако радиото ми го подари някой и не ми струва нищо на мене, за без пари ли ще ми го разкодираш?

Ракодирането на такова радио изисква малко умения и техника, и менно тука издахват 'интернет разкодировачите', които не са дали пари да си купят нищо! Мисля, че колегите са постъпили доста корекно, като са му обявили цената за техния труд. В този нашия град, е пълно с хора посредници, които ще го занесат някаде, и ще си приберат горницата, а има и сервизи, където като идеш да си го получиш разкодирано, ще те поставят пред свършен факт и ще ти кажат, че този модел се правил по-трудно и щяло да ти струва не предварително казаните ти 10лв, а 20лв. защото се били объркали. А цената за разкодиране на такова радио си е 15-20лв, зависи колко ти е симпатичен клиента :)

Уважавай качествения труд на човека срещу тебе, ако искаш да уважават и твоя труд. Като не ти отърва цената отиди другаде, явно ти не си клиента за този майстор.

Редактирано от Octavian_stz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има си официален сервиз в който би трябвало да е безплатна тази услуга (специално за Ауди). Повярвай ми уважавам труда на който и да било, независимо за какъв труд става дума. И въпреки всичко, каквото и да ми говориш, не мисля, че на касетофон дето струва под 20 лв може да му се вземе 20 лв за разкодиране, каквито и умения да трябват, според мен не струва 20 лв за тия 10 минути дето ще го направиш. Но не диктувам цените аз.

Очевидно в Стара Загора няма значение, че е официален сервиз, пак се щави за всяко нещо - за това не мога да помогна нито аз, нито който и да е друг. :rotcol:

А дето ми го вметна това, че не съм аз клиента за тоя майстор, ако не ме устройвала цената - е за тва доста "майстори" седят без работа и по цел ден си го местат от левия в десния крачол, щото явно бая хора не са техни клиенти. И да добавя, че не е нужно един майстор да ти съдере кожата за нещо супер елементарно, за да означава това, че е добър.

Затва седи си с стария касетофон и да ти е мирна главата, кат не ти се дават 20 лв за разкодиране. :hilezh: И въпреки всичко, не ти разбрах целта това да ми го напишеш, ама айде. :gruebel:

:bia:

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с БЕЗПЛАТНА услуга на извънгаранционно изделие къде точно го прочете?

Или ти се иска?

Няма как да има безплатна услуга при условие че всичките бази данни са платени.

Дори да ти изглежда БЕЗПЛАТНО пак го плаща потребителя.

Смятай сам:

Да кажем работиш срещу 4лв/час (скромно).

Отиваш до сервиз - средно 10км за София за двете посоки. 1л бензин - 2,60лв

1,5 часа загубено време. 6лв.

Само за да стигнеш до сервиза ти трябват 8.50лв. Като отидеш и да го вземеш стават 17лв.

Е колко да ти вземе СЕРВИЗА като си плати разходите и ЗАПЛАТАТА на техника. Разумно.

17лв умножено по 3. Т.е. 51лв. +ДДС. Т.е. 60лв с отстъпката.

Всеки взел под тази сума е фалирал или ще фалира. Проста логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

касетофон дето струва под 20 лв може да му се вземе 20 лв за разкодиране, каквито и умения да трябват, според мен не струва 20 лв за тия 10 минути дето ще го направиш. Но не диктувам цените аз.

Тук мисля че не си прав колега. Цената на касетофона няма никакво значение спрямо цената за разкодирането. И определено не е за 10 минути работа. Според мен, за да се разкодира касетофона, Трябва да му се прочете файла от чипа и да се промени, като се запише нов файл в който не се иска код.

Едва ли това може да го направи всеки срешнат по улицата. Определено си струва 20-те лева разкодирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с БЕЗПЛАТНА услуга на извънгаранционно изделие къде точно го прочете?

Гризли, казах ти, че преди 2-3 години ходих до Порше да разкодирам едно RNS-D и беше безплатна услуга. Не са ми взели и стотинка за това нещо. Не го говоря ей така, щото ми се иска да е безплатно. Иначе съм наясно, че в другите сервизи е различно.

Тук мисля че не си прав колега.

Добре колега, няма да споря - не искам да обиждам никой дето се занимава с това! Както казах и в горния си пост, мислех, че все още е безплатна тази услуга, защото съм го правил преди.

Извинявам се за некоректното изказване относно цената в не фирмен сервиз! ;)

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А цената за разкодиране на такова радио си е 15-20лв, зависи колко ти е симпатичен клиента :)

Уважавай качествения труд на човека срещу тебе, ако искаш да уважават и твоя труд...

Е за големо уважение си, нема що. Е такива дето слагат цена не според тва каква работа ще свъшат (или са свършили), а според клиента (демек кой колко може да понесе) са си за лекуване - да не им дадеш и двайската. А повечето така определяте цената, ти сам си го казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, винаги когато работиш с хора можеш да им свалиш от цената, за твоя сметка стига човека срещу тебя да не е някой всезнаещ празноглав форумджия, да не е някой дошъл на лафче 'само да те пита' и да ти загуби време за което би му свършил същата услуга. Когато човека умее да цени твоето време, ти можеш да му спестиш от неговите пари. Не съм ли прав ;-)

А относно цената за разкодиране, мога да ти кажа, че има по стари модели радия за Ауди /например Gamma II, III и др./ , така наречените 'с керамика', които не струват и 5лв, а корекното му разкодиране /без странични последствия в работатa му след това/ отнема няколко часа, да не кажа един ден! Та ако те попитат за такова радио какво ще му кажеш на човека? Ще го излъжеш, че не можеш да го направиш ли? Мисля, че е корекно да му кажеш колко ще му струва и че според тебе не си заслужава и радиото е за коша, но той сам да си реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...