Jump to content

висок разход на газ В4 2.0 (АВТ)


Recommended Posts

Зависи какъв ти е стила на каране, ако караш спокойно е много.

Виж си първо обичайните неща:

Въздушен филтър, филтърчето на газовия клапан, кабели и свещи, капачка и палец + предварение.

Изхвърли всичко ненужно което возиш в колата за да намалиш теглото.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също отвори изпарителя и смени вътре гумички и мембрани.

Ако това не помогне, тогава я караш на дигностика да я преслушат в VAG COM, като е възможно да имаш заминал температурен датчик, но според мен след ревизия на изпарителя нещата ще се наредят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти на ден в пиковите часове през центъра на София, сумарно около 35-40км ми даваше 14-15 газ.Смених маршрута по околовръстен път и пътувам извън пика.Разхода падна на 11-12.Има значение при какви условия е твоя разход.Ако си я тествал на дълъг път и пак е зле, колегата е прав -диагностика.

Редактирано от rumenggr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да докараш средна 100-120 от точка А до точка Б не трябва да падаш под 140 почти никъде...

Средна 90 се постига вече по лесно :bia:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как засичаш разхода?

Ееее на 2.3NG градското ти е 11-12????

NG и АСЕ са унищожители на гориво и на мен чудно откъде ти идва този разход в градски условия :gruebel:.Те на бензин харчат повече.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен толкова си харчат АБТ.и на мен ми е толкова дори може и повече града,Пловдив.Малко ми пада разхода като карам градско без да давам газ,само включвам скоростите,на 5-та върви с около 45километра.извън града 8-9 до 120кл,на 120кл\ч държи 3000 оборота.По-нагоре от 120 отива към 13л.Това е на газ.имам я около 6 години,не съм ходил на газ анализатор и разни настроики.от четенето в форума стигнах до извода че толкоз си харчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с две думи АБТ-то си е малко апетитно.Докато Б\3-ката ми е 1.6 карборатор с газово BRC и на вьнка ми дава разход 7.5\100л.В градско не сьм я засичал....просто сьм я харизал на бащами и да си кажа чесно почти не я карам вече,да не кажа изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да докараш средна 100-120 от точка А до точка Б не трябва да падаш под 140 почти никъде...

Средна 90 се постига вече по лесно :bia:

Прав си.Изках да кажа че се движа с не повече от тази скорост.Или с две думи не привишавам 120км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от София до Търново избухах 30 и малко литра чесън :hilezh:

Няма наяждане беее !

АБТ си е малко тромаво и папа, но пък е няма такъв мотор :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, всичко е много комплексно.

Постигането на нисък разход влачи след себе си поне десет фактора..., че и повече.

За мен нормален разход е 9 или 10/100 извън града и 12 или 13/100 в града за моно.

Sent from my HD7 Pro using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че и мойта е АБТ 2.0 90кс и в града пада даже под12.5 зависи как я караш,само дето не съм сменявал платна на испарителя вече 50000км и ако ги смена сигурно ще падне още разхода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата дето е пуснал темата може да редактира заглавието защото така написано : "висок разход на газ-авт" -си помислих първоначално че пита за автоматик. Така че може да преправи- висок разход на газ 80 В4 2.0 90hp АВТ. Не че нещо ама ориентировъчно така :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са симптомите за запушен катализатор - с колко може да се увеличи разхода на газ при запушването му?

Ако може да дадете инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам вони на развалени яйца.

Ако имаш вариант да качиш колата на подемник или канал ще е най-добре.

Така ще можеш да имаш достъп до него и да го чукнеш леко колкото да чуеш дали дрънка вътре.

Ако дрънка се е раздробил... от старост и е аут.

Ако не дрънка и не смърди значи е ок, при бензиновите коли много трудно се запушва катализатора.

Докато при дизела саждите го задръстват в пъти по бързо.

Другият вариант сваляш и гледаш, ако е добре го връщаш.

Ако ли не... варианти много, но не прави грешката с тръба.

Бучи ужасно и колата става некомфортна в определени обороти за каране.

Освен ако не си глух или не носиш шлемофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко е нормален разход от 15/100 за 2.0 моно на предно, максимума който съм постигал с Ауди 100 2.3 авант куатро беше толкова, средният ми смесен разход беше 13,5 твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в кой град?? Щото тука по софето от мола на стамболийски до мола в слатина са 7 км а ги минавам за 40-50 мин! 7 км за 40-50 мин. Е как да не харчи?? Градския разход според мене вобще не може да се коментира. Колкото толкова.

Колега има поло 1000сс и е с газов инжекцион дори. Същото растояние само че в обратна посока от слатина до зоната пак толко като време и му гори градско около 10 газ. Поло- хиляда кубика. та какво остава за 2.0 , 2.3, 2.6 и т.н. :steinigung:

Аз нямам катализатор и съм с тръба на негово място и няма разлика. не карам с шлемофон.

Редактирано от bob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше много зле с права тръба и с избушен катализатор.

Особено на магистралата при скорост около 130... беше адско бучене.

Отидох до Крафт и срещу 80 лева си реших проблема, след това от Спас и читава генерация.

От тогава никакви забележки от към шум, било то в градска среда или на магистралата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много ревах от тоз лакомия мотор,ама като реших уравнението с много известни,се примирих.2000 см3.+20 годишен барутник+тежко купе+градско шофиране+много хубави горива+слаба поддръжка и спирам.Е какво искаме-да гори 5 бензин и 7 газ,няма такъв филм. :steinigung:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 10 да гори извънградско е поносимо ~13 лева да кажем.

Градско много коли прескачат каталожните данни... там не обръщам внимание.

Просто гледам да не карам безцелно в града, като имам да ходя на няколко места ги цъкам в навигацията като междинни точки.

Така с едно голямо ходене върша много малки и къси преходи.

п.с в София това ТМС на Гармин върши перфектна работа.

Знае къде има тапи и бавен трафик и никога не ме прекарва от там като му задам маршрут :flehan: .

http://www.youtube.com/watch?v=62-vsw4vbLo

това е решението, да не се буташ в трафика.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...