Jump to content

Ауди А6 въпрос за ангренажа?


Simonss22

Recommended Posts

Здравейте на всички! Очакваме смяна на ангренаж на Ауди А6 2.5ТДИ 2002г плюс масло и филтри, но имам проблем, само за ангренажа ми искат 1000лв :steinigung: и след въпроса ми защо е такава сумата, отговора беше - "понеже има около 15 чаркуляка: ремаци,ролки,обтегачи и тн...(качествени) :( Въпроса ми е за тази цена струва ли си? И какво точно се сменя освен 2-та ангренажни ремака и ролките плюс водната помпа, защото ми обясниха ,че зад тях имало още ремаци,обтегачи и тн и те се сменяли... и точно заради това била и цената такава. Та реших първо да се допитам и до вас, благодарско на всеки отзовал се! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега твоийта цена е "златна" :dance: ,на мен ми казаха 2400лв :stupid: части и 350лв работа :wall:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брее, колега , като я купува не се ли поинтересува защо са толкова "евтини" :wall:

Шегувам се разбира се ,, скъпо е щото има цял куп гадости за смяна , а и освен това трябва да си видиш каляската такава (като на снимката) за да си достигнал до целта. Иначе освен ремъци и ролки се сменява - перка на охлаждането (радиатора), водна помпа и вече два ангренажа, два пистови, има няма 7-8 ролки и караш още 120 хил. км докато ти мине болката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега виж при колегата АСЕ има готов комплект за ангренаж на 2.5 тди на 420лв.,взимаш една водна помпа за 60-80лв,термостат 20-40лв два ремака за климатика и алтернатора 50-70лв и намираш някой който разбира да ти го смени.Става за около 3-4 часа,труда варира от 150 до 350 според зависи/на мен ми го направиха за 100 но понеже е познат и извън работно време/хубаво е да вземеш и 2 тубички антифриз 25лв от колегата АСЕ и да сменят и него така и така се разкача.Цените не са вече толкова кожодерски като преди 2-3 години.Успех

P.S.Ако не си сменял филтъра за картерните газове хубаво е и него да смениш въпреки че твоята би трябвало да е с новия филтър който май само се чисти

Редактирано от бкараиванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави!Цените са там някъде , така че действай , че да няма проблеми!Части си вземи ти от доверен човек , че и там има голяма разлика !

Аз вчера накарах хората от сервиза ,в който си поддържам колата , да ми отворят капаците на главите да видим за какво става дума и вече съм спокоен че всичко е точно и смело да си давам газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес приключих със смяната на ремъците. Коства ми 730 лева 7 ролки, 4 ремъка, водна помпа, термостат. Правих си я сам. Колата мие ауди а4 2,5 тди 1998г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дай малко инфо за смяната,имали нещо трудно в смяната и използвали спец.изтроменти че,и аз мисля да си правя сам смяната че с тия наши майстори :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама точно на душегуба да се учите :rolleyes: Дайте си пари за мотажа и не го мислете освен относително кофтито работа по тоя мотор може само бели да си направи самоук майстор. Може ли да сподели колегата как точно ги мисли тия 120 х с нашенски ремъци :gruebel: тая работа е пълен ЪпсУрд по мой наблюдения масово се кара 12-15 х г тва ще е некъв ремък чудо да изкара 10 годинки то колата нема де но тва е друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е,по до добре при човек който това му е работата на мен просто ми стана интересно че,вече гледам доста колеги са се справили с тази работа до колко добре само те си знаят,аз мисля да не рискувам,а за скобите аз затова попитах колегата че гледам в нета има комплекти за смяна на ангренаж и не са скъпи,а ма тава е друга тема :respekt:и аз не мисля че има такъв ремък освен ако него сменяш в Порше,иначе на другите е препоръчително на 60000км така знам аз

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички! Очакваме смяна на ангренаж на Ауди А6 2.5ТДИ 2002г плюс масло и филтри, но имам проблем, само за ангренажа ми искат 1000лв :steinigung: и след въпроса ми защо е такава сумата, отговора беше - "понеже има около 15 чаркуляка: ремаци,ролки,обтегачи и тн...(качествени) :( Въпроса ми е за тази цена струва ли си? И какво точно се сменя освен 2-та ангренажни ремака и ролките плюс водната помпа, защото ми обясниха ,че зад тях имало още ремаци,обтегачи и тн и те се сменяли... и точно заради това била и цената такава. Та реших първо да се допитам и до вас, благодарско на всеки отзовал се! :rolleyes:

az moga da ti go smena

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...