Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

Утре ще кача една таблица с всичките цветови маркировки на пружини и товарителните им индекси, както и номерата на амортисьорите и техните индекси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

67821 b4e03

8e0 413 031 ck

made in belgium

donot heat or open

monroe mn2 vb659 предни армотисыори

B4Bo38Eo 513 0330G

67174

made in belgium

do not heat or open

monroe MN2 HB 663 задни армотисыори

двете пружините са 3 зелени ленти и 1 синя другите две 2 розови ленти и една синя

Това ми изпрати продавача.

Някой може ли да прочете кодовете и да каже стават ли за Авант на предно и с колко свалят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните пружини са с индекс 7, амортисьорите също, отзад е 9 .Окачването е тип 1BE, което е спорт пакет, 1BV е S line.

Имам известно съмнение, че това окачване е от 1.9 ТДИ защото отпред 1.9 ката е поне товарителен 8. На мен дизеловата ми Бца беше 9, а Б7цата ми е 7, но е бензинова.Амортисьорите завършващи на CK И DF ги слагат на 1.8Т и 2.0Т.

Комплекта е от Б6, номера CK го няма на B7.

Обади се в Порше, дай им рамата ти и ги питай какви са цветовите маркировки на твоята кола и ще ги сравним.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си търся за 1,9 авант на предно с лайн окачване. ако си сигурен, че това е от спорт пакет, няма смисъл да го проверявам.

а всъщност разликата между двете само в 10мм ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да хванеш разликата, а и ако сложиш един индекс по меко окачване ще падне повече.Провери индексите на твоята кола.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери индексите на твоята кола.

Кои индекси имаш в предвид?

Да питам за цветните ивици на пружините ли какви са ми по ВИН номера за моят автомобил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля, след темпомата бе време и за мулти-волан, благодарение на gogotzanovsf (частите), Bobu (насоките и съветите) и сръчните и бързи ръце на Юли (тапицера) respekt.gifflehan.gif

5941031s.jpg

5941029O.jpg

остава само да ми пръснат еърбега и да го монтирам. smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви.

Бобо, че не можах да разбера нещо, ще кажеш ли какъв е извода от двата линка, които даде по-горе за окачването?

И една питанка за подгрева на седалките, дали са на отделни бушони, понеже снощи установих, че шофьорската не загрява, а другата си е ок?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушона е един 30 ампера и за двете ,погледни буксата под седалката или самия нагревател да се е предал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

искам да попитам дали некой е запознат, дали може да се сложи бутон за отваряне на багажника на Б6-та на вратата /отстрани където са бутоните за алармата/ .Виждал съм коли които под тези бутони, имат бутон за багажника.

В Ибей се продават тези бутони, но далои самата кола има инсталация за него?

С две думи има ли букса за тоя бутон във вратата да се сложи и да тръгне да отваря веднага или си треба майсторлък за това :)

Само да вметна че багажника се отваря през бутона на ключа със задържане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм виждал В6 или В7, което да има бутон за отваряне на багажника където и да било освен на ключа или на самия багажник. Дори и да има - аз не съм срещал!

Колегите все пак да споделят дали някой не е срещал такова животно.

Между другото за какво ти е такъв бутон? Нали си имаш бутонче отзад? Също и на ключа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане за сваляне на кората под волана .Намерих 3 болчета ( горе в ляво до бушоните и двете долу но има и нещо горе в дясно какво и как се стига до него ?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано не виждам смисъл в това,освен ако не се отваря автоматично багажника!

Като натиснеш бутона от купето,5-тата врата няма да се отвори а само ще се отключи.

Като няма кой да я вдигне пак ще си остане затворена на първия зъб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го като екстра ,дори сега се сещам че като смених салона с Eсков на новите кори си имам копче за отваряне на багажника което си функционира.Като го натиснеш отваря багажника все едно си го отворил с копчето на дистанционното.Не съм му правил допълнителна инсталация ,просто си тръгна като метнах новите кори.Аз лично не виждам никакъв смисъл в това копче,така или иначе трябва да идеш до багажника :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб е различно

на обикновена кора, без конкретно окабеляване как ще стане... :blink:

Едно питане за сваляне на кората под волана .Намерих 3 болчета ( горе в ляво до бушоните и двете долу но има и нещо горе в дясно какво и как се стига до него ?)

щипка - дърпа се ;)

ето да гледкаш

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/331013-DIY-B6-B7-A4-S4-Sticky-Brake-Light-Switch

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате тва копче е за по лесно качване на чадъри и шатри в комбито :hilezh:/> ,може да ти услужа с тая екстра около 15 ти :bia:

Мойта кора и тя си е обикновенна ,просто взех салона с тях.Имам предвид че не се прави допълнително окабеляване назад към багажника .Сега се сещам че имам и 2 копчета за аларма на кората ,как мога да я подкарам ,ще трябва нов комфорт модул и друго какво ли?

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При б6 има ли селектив доор лок

Тоест, при натискане един път да се отваря само шоф. врата, при натискане втори път да се отвори цялата кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...