Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

Колеги здр, пръскалките ми за чистачките са прецакани пръскат много над стъклото и се чудя лесно ли се сменят примерно с такива от пасат примерно които разпръскват течността като мъгла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, Наско, продаде ли окачването или там не беше слайн?

Ако говориш за Наско от Пловдив/асеновградско шосе, там имаше едни с-лайн от Б7. Звъннете му ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най точно стават нещата като се сложи всичко се оставят хлабави болтовете на горните носачи, втулката долу където влиза аморт. и долния носач. Не слагаш гумата, подпираш под спирачния диск нещо и пускаш колата за да се симулира стъпване на земята. Затягаш всичко, вдигаш, слагаш гумата и си готов.

Имайте предвид, че като сложите окачването никога няма да застане колата както ви харесва още в началото. В рамките на 20-30 дена всичко сляга и си идва на мястото.

Асенов, ако имаш нужда имам останали 2 спортни от 1.9 ката, предни. Ако ти трябвате ти ги дам, тествай, карай, ако всичко е ОК ще се разбереме за някаква полу подаръчна цена. :)/>/>/>

Райно,колко им търсиш на предните амортисьори?

И мойте са за смяна.

Нали смених есента само пружините,сложих спортни и амортисьорите се предадоха и сега подскача.

Може да ми пишеш и на лични,ако ги продаваш.

Редактирано от Васил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, скоро съм решил да сваля акумулатора за зареждане, понеже колата се кара все на кратки разстояния (5-6км градско) и сега почти мина зимата и взе да отслабва. Акумулатора е Bosch silver 7CN 74Аh който се води необслужваем, но не знам дали има някаква разлика при зареждането от другите "обслужваеми"? Също така се чудя дали при свалянето на акумулатора при следния ред - първо минус после плюс и после при връщане плюс после минус, дали има някакъв ред за обучаване на разни ел. стъкла, рейки (това за рейката го прочетох за друга марка автомобил, но не знам дали и тук има такова нещо?) дистанционно и други работи? И по какъв ред да стане всичко, за да бъде колата заключена по време на зареждането което ще е поне 10-12 часа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Пробвай с регулиране на посоката на пръскане на дюзите

Това как го правите? Задължителено ли е заводското инструментче или може и някакъв вид игла?

Проблема е че са много навряни и ми се вижда, че ще е зор с игла.

Най-после реших да си оправя стъклопочистването след като пристигнаха тези и явно ще има трошене на нерви с тази настройка :)/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз с карфица от меките, които могат да се огъват. Защото твърдите игли/карфици са много закалени и може да се отчупят по време на реглажа и парчето да остане вътре в дюзата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам въпрос по повод дюзите за пръскане на течност за чистачките на пердното стъкло , могат ли да се сменят ида се монтират такива от сеат ибиза модел от 2008-ма . карах едно такова служебно доскоро и много ми беше кеф как пръска като полумесец върху стъклото , а не като оригиналните на аудито само със струя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове моля кажете как се свалят задните седалки на Ауди А4 Б6 модел както и облегалките понеже искам да ги испера, но се мъча вече 3 яаса и нищо, някои ако знае да пише! Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове моля кажете как се свалят задните седалки на Ауди А4 Б6 модел както и облегалките понеже искам да ги испера, но се мъча вече 3 яаса и нищо, някои ако знае да пише! Благодаря предварително! :)/>

Много трудно, трябва да извадиш задните задгаловници на задните облегалки и тогава вадиш задните облегалки. По добре не ги сваляй много е тегава работата , ако е седан колата разбирасе. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата "SHEFA" за помоща, честно казано аз не ги свалих трудно, просто се свалят облегалките за главите чрез бутончетата за сваляне и вдигане, както и този долу от към облегалката за откачане и след това трябва да се извадят пластмасовите джвъчки в които се мушкат облегалите (става малко със сила, да не се чуди некои) и после е принципа на щипките дърпаш силно за да ги наклониш от горната им страна и след това ги повдигаш леко нагоре и СИ ЦАР! :) (Време е за пране! ) а после слагането ще го видиме не вярвам да е нещо по-сложно от обратния принцип! :) Поздрави! и Благодаря още веднъж! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги имам проблем с температурата на ауди а4 б6 1,9 тди ашх мотор стрелката постоянно играе нагоре-надолу от 60 до 90 градуса ето и примерен клип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиди първо да ти замерят температурата на VAG-COM,може проблема да е от температурния датчик а не от термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...