Jump to content

странно чаткане откъм предната дясна гума


Recommended Posts

Колеги,за да придобиете представа за звука си представете на спиците на велосипед да се закачи нещо(като деца го правихме) за да е по-интересно и с увеличаване на скоростта чаткането се увеличава и обратно-с намаляване на скоростта и то намалява.Нещо подобно като звук чувам при отворен прозорец от лявата ми страна и доколкото успявам да локализирам мястото като че ли е от предната гума....все едно нещо се е закачило но нищо не виждам при направения от мен оглед.Мисля си вече че не е лошо да отида на гумаджии и да свалим гумата за да видим какво става и дали ще се види нещо.Но на моменти адски дразни това..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало подобно,няколко пъти.Оказваше се нещо забито в някоя гума.Провери гумите,може от това да чатка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици имах същия проблем оказа се,че се е вмъкнало камъче между диска и предпазната ламарина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти си камъчетата от грайферите,но ако има нещо забито , като гвоздей или нещо подобно,не го вади.Отиваш при някой гумаджия и там го вадиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така се "изкорах" един ден...спирам пред магазин да купя разни неща (пред магазина мястото е с чакъл), тръгвам и много здраво: "трак-трак-трак"...в синхрон с оборотите...спрях след 100м, оглеждам оттук-оттам, нищо не се вижда. Викам си отивам при майстора, и като позасилих малко изчатка по подкалника и тракането спря...Тогава ми светна, че е било камъче в грайфера на гумата...но шума е доста стряскащ... :unsure:

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

не е камъче при мен..продължава чаткането,но много понамаля когато реших да пристегна болтовете на гумата..А възможно ли е да се окаже по-сериозен проблем,лагер или нещо друго???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро имах подобен проблем с А6-цата. Като измине 10-15км при отнемане на газта започваше нещо да трака отпред в дясно. Колкото по-бързо се движише колата, толкова повече се учестяваше тракането. Аз си мислех, че е лагер, но като повозих майстора той каза, че е звука идва отдясно, но по откъм скоростите и се насочихме към вътрешно каре (върви комплек с полуоската за 540лв по магазините). След предлеждане на лагерите, 4те карета и какво ли не, нищо не открихме, събрахме колата и звука изчезна :blink:

Вече няма нищо близо 3 месеца. Проверявай, но не сам...нека има още едни уши с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро имах подобен проблем с А6-цата. Като измине 10-15км при отнемане на газта започваше нещо да трака отпред в дясно. Колкото по-бързо се движише колата, толкова повече се учестяваше тракането. Аз си мислех, че е лагер, но като повозих майстора той каза, че е звука идва отдясно, но по откъм скоростите и се насочихме към вътрешно каре (върви комплек с полуоската за 540лв по магазините). След предлеждане на лагерите, 4те карета и какво ли не, нищо не открихме, събрахме колата и звука изчезна :blink:

Вече няма нищо близо 3 месеца. Проверявай, но не сам...нека има още едни уши с теб.

значи мистериозен се оказал този звук при тебе,ще видим при мен каква ще е диагнозата,оставил съм колата при майстора ми да я гледа и до 2 дена ще я взема...плашещо ми звучи лагери,каре...като знам какви цифри са,ще видим какво ще се окаже при мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още не съм си взел колата от майстора,вече 4 дена стои там понеже и за друг проблем съм му я оставил но за момента ми каза че я карал и не е чул никакво обезпокоително чаткане ,всичко било наред и с окачването,като съмненията които има и може да се окаже прав (само не ми се смейте ) е че чатка декоративната пластмасова капачка с емблемата на Ауди на джантата..тя и още поне 2 на другите гуми са наистина хлабави но не съм предполагал че може да е от нея...Дано да е тя,ще я закрепя с нещо,лепенка ли незнам да стои по-здраво и ще видим дали майстора е бил прав.. :) Зашото ако е лагер щеше да се чува друг звук,виене или нещо от този сорт...така си мисля де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я погледни хубаво гумите пак за някой балон, че и от тях се чува като чаткане пък то си е живо плющене и въздушната струя го изменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово! Решен е проблема :zustimm: Отидох на гумаджия ,свалихме гумата по мое настояване и веднага лъсна проблема-отвътре тая противотежест която е за баланс се е откачила и се мандахерца както си иска,тя е чаткала когато се върти гумата.Но наред с това след като качихме гумата заедно с джантата на стенд се оказа и друг проблем-крива е самата джанта....та са се събрали накуп 2 проблема по законите на Мърфи .И допълнително смяних 1 вентил на друга гума защото изпускаше,проверихме и другата предна гума дали е крива джантата,не беше и така за цялото това удоволствие 55 лв...ако искаш.Но пък сега кефа от шофирането е несравним хахахахаха.Благодаря на всички за съветите и...съчувствието.Живи и здрави и безаварийно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен се оказа същото....тежест от вътрешната част на джантата...захваната със скоба и разхлабена....чаткаше като камъче или пирон в гумата...ма след 100-200 километра като не спря та реших да видя какво е :)...после малко чук и творчество и сега е тишина :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа същото....тежест от вътрешната част на джантата...захваната със скоба и разхлабена....чаткаше като камъче или пирон в гумата...ма след 100-200 километра като не спря та реших да видя какво е :)...после малко чук и творчество и сега е тишина :hilezh:

навсякъде има хора които не си вършат качествено задълженията и вероятно е така защото всички разбираме от всичко и всеки работи каквото не умее просто за да има заплата... :(

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за цялото това удоволствие 55 лв...ако искаш.

Сериозно???Да не са ти сложили златен винтил и нова джанта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно???Да не са ти сложили златен винтил и нова джанта

ами не....изправяне на джанта - 20 лв и разни други глупости...абе и на мен ми се видя бая много...излъгаха ме нещо <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе добре ти е взел. Днес на един клиент са му искали 50лв за изправяне, а джантата не беше чак толкова крива крива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...