Jump to content

Recommended Posts

Колеги решил съм да махна НГ-то и да слагам 2,8,не защото ще върви много повече просто искам да сложа газов инжекцион,които е по запознат знае,че НГ е може би най-лошия варянт за газ,които съществува!Въпроса ми е такъв дали има някой запознат дали диференциала и скоростите от мойто ще станат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата трябва да е с някаква особена емоционална стойност за да налееш толкова пари... спокойно можеш да продадеш твоята и с парите , които си подготвил за 2.8 и гЪз да вземеш а4ка 2.8, примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали искаш да сменяш само мотора? Скорости и диф няма да сменяш - съответно няма ядове там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги решил съм да махна НГ-то и да слагам 2,8,не защото ще върви много повече просто искам да сложа газов инжекцион,които е по запознат знае,че НГ е може би най-лошия варянт за газ,които съществува!Въпроса ми е такъв дали има някой запознат дали диференциала и скоростите от мойто ще станат?

това са глупости!карах НГ на газ вая време-веднъж не е гръмнала!вървеше доволно а за разхода не ми се коментира!Не мисля че е оправдано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НГ е може би най-лошия варянт за газ,които съществува!

Колега, не знам кой ти ги приказва тези приказки от 1001 нощ или е имал в предвид мотор АСЕ , но от личен опит 100 000км с 2,3 10V на газ мога да твърдя, че това са глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имал съм и ACE i ABK i NG,но за мен е безумно на механична инжекция да се сложи газ!аз така купих колата и на втория ден беше изхвърлено всичко,просто не се издържа!искам да е 6 цилиндера понеже си мисля,че най-добре ще му се отрази+това говорим за газов инжекцион после!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш какво те чака с газовия инжекцион обаче ! За да работи като хората - нови датчици за температура, 2.8 има и дебитомерче, дано е читаво, нови кабели, нови свещи, 2 ламбда сондички, мотора ясно ще трябва да се обслужи, така и така е свален, по груби сметки ги докарах около 1000 лева. Кабелите само са ти около 160 читавите, свещите към 50, пълното обслужване с водната помпа и термостата, заедно с ролките и ремъците си около 400 лева, сондите не искам да ти казвам колко струва БОШ а, те са 2 броя, около 300 лева и там, ГИ за шестак няма да ти дадат да погледнеш на картинка под 1200 лева сносна марка, това само за уж монтирания вече шестак. Преправянето в коша за лапите на блока, радиаторите и маската отпред, акумулатора се мести, хидравликата на волана е с други маркучи, помпата за бензина е друга, не знам дали ме разбираш.

Аз лично бих си карал NG то на обикновена АГУ, карал съм и проблеми нямах, да не говорим, че звука на тоя шестак никога няма да ти пълни душата, както петака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да не говорим, че звука на тоя шестак никога няма да ти пълни душата, както петака.

To няма звук :lol:

Иначе съм напълно съгласен с всичко и дори бих добавил - ако искаш 2,8 на газ е много по-лесно да смениш цялата кола. Винаги ми е било чудно как хората са говори на верероятни гимнастики и пилене на нерви за да постигнат нещо, което може да стане многократно по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори за върл противник на комбинацията мех.инж и газ тая галимация дето си я замислил ми се вижда абсолютно безсмислен труд.

За 1/4 от парите и времето които ще похабиш по разправията ще успееш да подкараш ако искаш и ГИ на НГ-то. Доколкото знам става но отнема малко нерви, труд и време.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен.

Освен това 2.8 12V ААH не е нищо особенно като вървеж, даже бих казал, че е леко мъртав, направен е за лежерно круизване на ниски обороти малко над празен ход и на магистралата се чувства ОК.

Като цяло удушен мотор не става за да му се дава газ. :hilezh:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се чудя,но като имам предвит колко обикалях като я зех да се нагласи тая газ лошо ми става+това никой не успя да я направи да върви нормално и не издържах и газта беше премахната,но нещата се променят :D Просто искам да си я карам и да ми е евтино,защото няма смисъл да я продавам на безценица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...