Jump to content

Как да пусна само вентилатор без климатроника на B6?


borisoff

Recommended Posts

Контролите на климатроника са като на следната снимка:

http://imageshack.us/photo/my-images/365/15022009762th6.jpg/

Възможно ли е да пусна само вентилатор без да работи компресора на климатроника? Когато натисна бутона за обдухване на предното стъкло, въздушния поток пак е все едно минаващ през климатроника, т.е. държи посочената температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за въпроса--кога върти въздуха в купето -когато бутона за циркулация свети или не :gruebel: ,и ако не се лъжа когато екона свети е само вентилатор- нали така ,,,,, защото се чудя и затова карам само на ауто- разяснете моля :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кога върти въздуха в купето -когато бутона за циркулация свети или не :gruebel::flehan:

Когато бутона свети значи тогава работи..със всички копчета е така..А екона като свети компресора не работи...

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вие май мразите да четете. 4-тата тема в този раздел е с качено на нея ръководство на потребителя(ако нямате на хартия с колата). Вземете ги прочетете някой основни положения. ECON изключва компресора и климатроника става вентилатор(лятото). Когато е натиснато и свети копчето за циркулация се затваря клапата дето смуче през филтъра и се върти само въздуха в купето.Тази функция се изключва сама при всеки ново запалване на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря- точно всеки път това палене ме бъркаше :bia: успех еми тогава каква е разликата при включен климатроник да свити аутото или да не свети :gruebel:

Редактирано от honda_plamen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз да се изкажа :) Зимата дали пак трябва да изключвам компресора, за да не ми качва разхода или? Зимата, когато Econ си е включен, колата на обикновенно парно ли бачка или??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата до колкото знам не ти трябва компресора, така или иначе ползваш само отоление, а не изстудяване че да ти трябва компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато включите климатроника дори зимата да си го сложил на HI и не е натиснат ЕКОН климатика ще духа студено,защото компресора ще работи,за да работи само на вентилатор трябва да свети ЕКОН !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка. И да свети и да не свети екон, ако си на HI ще духа топло като загрее мотора. Отделно че зимата ако е под 5 градуса навън, екон ти е включено нон-стоп, автоматично така да се каже(без да свети ламБата).

С две думи - карай си на ауто без екон и зиме и лете и няма да имаш грижи. :zustimm:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като е студено на вън 7-8 градуса сутрин и Econ е включен, демек не свети лампата, си ми духа топло като ми е настроен на 23 това е ясно. Въпроса ми беше по-тънък. Дали при това положение се върти тъпия компресор да ми качва разхода хаха защото до колкото знам е постоянно зацепен просто има някаква съединителна шайба, която се изключва с този Econ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не знаеш да ти кажа - компресора на колите прави само студено. Топлото е от двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като е студено на вън 7-8 градуса сутрин и Econ е включен, демек не свети лампата, .... Дали при това положение се върти тъпия компресор да ми качва разхода хаха ...

Значи "тъпия" компресор не върти когато е активиран Econ /свети/.

Само, че нещо се бъркаш с понятията вкл./изкл. на ECON.

Включен (т.е.активиран) Econ е когато лампичката свети. А когато не свети е деактивирана функцията Econ или с други думи-компресора върти, с изключение на тогава когато температурата е под 5 градуса. Тогава компресора не върти защото се предполага, че няма да има нужда да охлажда.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи "тъпия" компресор не върти когато е активиран Econ /свети/.

Само, че нещо се бъркаш с понятията вкл./изкл. на ECON.

Включен (т.е.активиран) Econ е когато лампичката свети. А когато не свети е деактивирана функцията Econ или с други думи-компресора върти, с изключение на тогава когато температурата е под 5 градуса. Тогава компресора не върти защото се предполага, че няма да има нужда да охлажда.

Може би не се изразявам достатъчно правилно, но знам как да си пусна климатрона ха ха Иначе получих отговор на въпроса ми, значи под 5 градуса сам се изключва компресора... Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...