Jump to content

За или против No Frost?


sky

Recommended Posts

Колкото по-малко електроника толкова по-добре.

Не че и аз не искам дисплей с тъчскрийн и нам кви си глезотии. Да ама в хладилник по-добре не.

Всеки модул който се прецака води до сервиз. А аз си купувам хладилник а не грижа. Надявам се.

Здравейте,

аз имах същият модел с така прехваленият в този форум и споменаван модел CP3503. Преди 8 месеца му изтече тригодишната гаранция и вече се оказва, че е за боклук, защото бил с вградена система за охлаждане и не може да се отстрани изтичането на фреон- а ужким правен в Германия. Извиках двама независими техници да диагностицират проблема. Единият ми каза, че само на враговете си мога да пожелая да си купят прехваленият "мерцедес" при хладилниците - Либхер. Може би съм малко краен, сигурно е и до късмет, но според мен една уважаваща себе си марка не може да си позволява да прави непоправими модели или ако го прави, то явно е преднамерено!!!

ЛИНК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-малко електроника толкова по-добре.

Точно това ми каза майсторът ! ;)

А аз се поблазних от двувратка, сребърен металик с ного ламБи :hilezh:

то май Самсунг са такиа не само с хладилниците :hilezh:

Аз лично за себе си, наистина не искам да чувам за Самсунг. Сичко което съм ползвала е дроб :hilezh:

Редактирано от Яка кака
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Българонемски и вече почти 2 години нямам проблем с него, нещо повече много съм доволен а е супер прост има само 2 копчета. :blink:

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм ЗА системата нон фрост. Преди 7 години сменихме хладилника и си взехме такъв с нон фрост система. Трапезарията е близо до спалнята но не мога да се оплача от шум от хладилника. Все пак перката е вътре и върти на някакви мижави обороти. Що се отнася до обема, като ти се види малък един хладилник, просто взимаш по-голям.

Не бих си взел хладилник без нон фрост система за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много изречения и нищо казано.

Какво му е ЗА? Че не шуми ли?

И по-голям хладилник често не става. Често размера е на 60 санта и толкова. Аз исках 90 санта ама не минава през вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се лутах из м/у хладилниците. Тия "експерти" там нищо не разбират и нищо не ми помогнаха. Това, което разбрах и мисля е ще ми е полезно е, че на всички азиатски марки, Самсунг, LG, Деу отзад всичко е прибрано и го залепваш за стената. Няма никакви излишни неща да стърчат. Второто полезно нещо е, че гумените уплътнения им се махат и се сменят или чистят. На другите като Либхер, Електролукс, АЕГ са пресовани и не се махат. Явно Либхер не стават или си имат техни си проблеми някакви. Сегашния ми е Електролукс и сме доволни. Не създава проблеми никакви.

Отностно самсунга. Може да се вземе с 5 годишна гаранция, като се доплаща 100 лв. Харесах 2 модела на самсунг

1. http://www.technomarket.bg/products/09113706/samsung-rl-40hgih1-eur

2. http://www.technomarket.bg/products/09109752/samsung-rl-56gegih1-xef

Един LG.

1. http://www.technopolis.bg/b2c/details/660620/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GB-3133-PVKK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sky, каква е връзката с тези модели и основния въпрос на темата?

Не разбра ли:

"Колкото по-малко елелктроника толкова по-добре."

Какво ти пука колко е гаранцията ако след 3 години се окаже че хладилника не работи и няма части за модела?

Или ще седиш 3 месеца без хладилник за да ти го оправят "безплатно"?

За какво е темата изобщо след като и трите модела са "NO FROST"? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и трите са No Frost. Те затова е темата, дали е по-добре с нея или не. Както и ти видя Либхер правят само обикновенни хладилници. Ако има No Frost то е за фризера и това са им скъпите модели.

Принципно съм харесал и едно AEG - http://www.technomarket.bg/products/09106100/aeg-s-73600csw0

Няма грам No Frost технология в него и размерите ми пасват идеално.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го напиша за последно че загубих интерес.

НО ФРОСТ системата е САМО за камерата. 100% от хладилниците от МРАЗ 200 (1976 то лято) се саморазмразяват в хладилната част. Има от маркетинг позиция и НО ФРОСТ в хладилната част която още повече скопява полезния обем. Не мога да се сетя за полза от нея.

100% от хладилниците се нуждаят (по инструкция) от почистване веднаж годишно. Моя без да е ноуфрост камерата не сме го размразявали 3 години.

Ако си мързел може всякак. Ако не си - почистването веднъж годишно е желателно.

Дисплеите се скапват.

Електрониката се скапва.

Вентилаторите дрънчат.

Клавиатурите умират.

Ако искаш да си модерен си вземи инверторен хладилник. С плавна регулация на компресора. Мек старт и пропорционално регулиране на температурата. Предварително си запиши адреса на сервиза. И резервен хладилник ако се скапе този.

Ако искаш да имаш хладилник си вземи най-прост модел клас А+, без дисплеи, компютри с механичен термостат (надявай се) и забрави кога си го купил. Либхер струват двойно и качеството явно не си струва парите.

Антибактериалното покритие е задължително но вече всички имат (сребърни йони).

---------

Нека довърша темата.

Преди 5 години големия трик беше двукомпресорен хладилник. С отделни агрегати и термостати за топла и студена част. Опитаха се да ми обяснят че това увеличава надежността. :hilezh:

И какво ?

Ако ти умре компресора на едната част не го караш на сервиз? Да бе, да.

Сегашните са опростени. С един компресор.

С един термостат. И с два термостата с клапан. И двете решения стават по-добре от двукомпресорния.

Имам алжирски хладилник от 15 години с един компресор, клапан и два термостата. Познайте кое се скапа?

Изпарителя в камерата се запуши. Няма проблем с компресор, термостати.

Старите хладилници бяха от медни тръби. Следващите с алуминиеви. Сегашните с железни.

Специално, модерно, евтино решение за да се счупят след 3 години и 6 месеца. Специално заложено в калкулациите. С екологичен фреон който планово да се изфъсти в атмосферата. ЕКОЛОГИЧНО някак си.

Купувайте си каквото искате. По цял де съм в електрониката и избягвам да купувам такава че ме боли глава. И джоба ме боли.

Хайде със здраве. До следващата тема. :zustimm:

Редактирано от grizzly
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе го дописах като те изпреварих. Ти си МОДЕРЕН. Купувай смело и вземи адреса на сервиза. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, темата е много полезна, поне за мен. Защото бях тръгнал с парите за No Frost. В магазина ме разколебаха и пуснах темата. Сега май ще се връщам на обикновен хладилник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш наистина съвет направи следното:

1. Реши кой габарит те устройва. Предимно ширина.

2. Иди в няколко магазина (на мен Зора ми свършиха чудесна работа, може Денси и други), покажи размера и поискай най-прост модел хладилник. Сравни обемите с НОУФРОСТ. имай предвид че 30л разлика са 30 кутии прясно мляко. А това е много.

3. Не залагай на марката. Всички са еднакви.

4. Попитай кои са с по-хубави компресори. Данфос, ала-бала. Не се сещам за другите хубави марки. Колеги ще помогнат но консултантите ги знаят.

5. Клас А поне. Може А+ или А++. Не е важно.

6. Антибактериал. Всички.

7. Зона за зеленчуци ако държиш. Не е важно.

8. Да има по-малко приспособления за неща. Едва ли ще ги ползваш.

Ако се сетя ще добавя. :zustimm:

-----------

Този който е на 5 години при мен без никакви екстри е SNAIGE. Една чудесна марка с компресор Danfoss.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре съм на плочките. За сефте. :hilezh:

Вдругиден ще имам непрофесионален опит. :zustimm:

Имам да лепна страхотния 1м2 под душ кабина.

Купих си :

1 кг грунд - дълбоко проникващ.

1.2кг хидроизолация.

1 флакон зилен силикон.

1 кг. зилена фугироовачна смес.

1 кв. м2 плочки 20х20.

5 кг терафлекс еластичен.

Имам и теракол + 1 чувал песок. Диамантен резец за стъкло. Дръж е Земьо, Шоп те гази.

Почвам ги. :dance:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ваште бъзици човек тема не може да пусне.

Гризли размерите и литрите са ясни. Ясно е, че NO Frost взема място от литража. Друго ме тревожи, начина на работа.

Система NO FROST (без лед) е предназначена главно за топъл и влажен климат , така наречения субтропически тип , характерен за Азия , Южна Америка, Южната част на САЩ , и други места с тропически и субтропически климат , който се характеризира със средногодишна температура от +18 до +43С при повишена влажност.

В момента на отваряне на вратата на хладилника в такъв климат влагата кондензира интензивно и за статичната система за охлаждане е нужно не само усилена топлоизолация , но и по често изкапване , което лесно се решава при използване на динамична система за охлаждане NO FROST , топлообменът се осъществява по стандартна схема, но конвекционните потоци се създават за сметка на блок вентилатори , изпарителят се намира в отделна камера , контактът с вътрешния обем се осъществява чрез постоянна работа на блока вентилатори , образуващ се в процеса на топлообмен кондензатът се отделя автоматично с използване на нагревател , включващ се от таймер , в процеса на работа водния конденз се отлага във вид на лед се натрупва върху изпарителя, по сигнал от таймера се включва нагревателя и стопява леда , водата се стича по тръба в съд върху компресора и от топлината която компресора отделя в процеса на работа , водата се изпарява.

Конструкцията на класическия хладилник със статична система на охлаждане няма постоянно работещи части , такива като вентилаторите в системата NO FROST и съответно нагреватели , конструкцията е по проста, отвеждането на топлината от продуктите и от обема на камерата става за сметка на изпарители, разположени непосредственно във фризерната и хладилната камери , от техническа гледна точка простота на конструкцията - това е фактор за надежност при едно ниво на използваните технологии и материали.

Класическия хладилник работи само до достигане на зададената температура и след нейното повишаване , т.е през по голямата част от срока на експлоатация той е изключен , хладилникът със система NO FROST има подвижни части ,които работят както при достигане на зададената температура така и след това , което съкращава срока на използване на изделието до първия ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но фрост пълен ташак .СЛед като смених горение 93 лето с последен модел самсунг ноууу фрост греда отвсякъде,простотия и маркетинг достойни за всеки хамериканец или за малоумен бг аграр.Шумен кат дизел на форд с предкамерно впръскване и никва файда освен яките шарени уепенки ва вратата.Та общо взето съжалявам дето не взех някой либхер или горене.

п.с.Баце дай некоя темичка и за тоалетна хартия,че итам има драми и много съм им набрал .Кофти е с нЕкои модели кат се скъса баш кат свършва рулото и кат се продънят двата пласта и се налага да рисуваш найкове по стените хах.емека етмърз не моа се реша.

но фрост пълен ташак .СЛед като смених горение 93 лето с последен модел самсунг ноууу фрост греда отвсякъде,простотия и маркетинг достойни за всеки хамериканец или за малоумен бг аграр.Шумен кат дизел на форд с предкамерно впръскване и никва файда освен яките шарени уепенки ва вратата.Та общо взето съжалявам дето не взех някой либхер или горене.

п.с.Баце дай некоя темичка и за тоалетна хартия,че итам има драми и много съм им набрал .Кофти е с нЕкои модели кат се скъса баш кат свършва рулото и кат се продънят двата пласта и се налага да рисуваш найкове по стените хах.емека етвърд не моа се реша с коя да си нареша гъза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Друго ме тревожи, начина на работа.

...

Лека полека започваш да поумняваш. Са ми цъкни 2-3 плюса и след 5 години една каса бира. А за това това живея. Да прецакам маркетинга. :wall:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спомена нещо, което се пропуска. Благодарение на нофрост хладилникът винаги е в оптимален режим - което води до две неща: по-ниска консумация, по-бързо охлаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си прав, но прочетох доста стряскащи коментари от типа на като замириса на изгоряло тогава разбрахме, че релето е заминало и нагревателя, който трябва да стопи леда си греел. И още "На работа служебните на всичките им се раздрънкаха вентилаторите"

но фрост пълен ташак .СЛед като смених горение 93 лето с последен модел самсунг ноууу фрост греда отвсякъде,простотия и маркетинг достойни за всеки хамериканец или за малоумен бг аграр.Шумен кат дизел на форд с предкамерно впръскване и никва файда освен яките шарени уепенки ва вратата.Та общо взето съжалявам дето не взех някой либхер или горене.

п.с.Баце дай некоя темичка и за тоалетна хартия,че итам има драми и много съм им набрал .Кофти е с нЕкои модели кат се скъса баш кат свършва рулото и кат се продънят двата пласта и се налага да рисуваш найкове по стените хах.емека етмърз не моа се реша.

Нещо се дразниш а? Почни да рисуваш Ромика с пръста :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата NO FROST я имам пред очите си от 10 години и работи напълно безпроблемно. Марката на хладилника е LG. За броя на компресорите не съм се интересувал, но е с отделни регулатори на камерата и на хладилната част. Работи безотказно, като при зареждане и ползване вратата му стои по поне 5 минути постоянно отворена, независимо на коя от двете части. Важно е също да отбележа, че и двата регулатора са на не повече от 1/4 от цялата скала без значение сезона и околната температура. Всичко вътре е доволно охладено. За съжаление нямам други наблюдения относно тази система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел дето продава хладилници от 15г., ми каза преди да избера моя: "Хладилник = кутия за охлаждане... Вземи си Либхер, защото знаеш, че е правен тука и има 100% обслужване."

A дали да е но-фрост или не, не е от толкова голямо значение. Стария ни хладилник е но-фрост, новия-не. И двата изстудяват и замразяват. Имат си особености, с които трябва да се съобразяваш.

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...