Jump to content

А4 изчезва охладителна течност


Divko

Recommended Posts

Имам следния проблем , като си карам в града дори и да я настъпвам колата охладителната течност си е се една и съща.

Изляза ли на магистрала и особено ако и давам газ в рамките на половин част с 140км/ч примерно изчезва вода и то доста от порядъка на 1.5 литра и светва червената лампа на таблото... Долея водичка и всичко е точно.

Колата не вдига повече от нормалните градуси .

Интересното е че водата винаги стои в казанчето все едно на балончета по самото казанче . Също така преди време беше се събрала някаква гняс на капачката мазна , но не приличаше изобщо на масло беше жълта.

Натягах всички видове скоби които видях и си мислех че се е оправило , до преди малко като карах 120 км и изчезна водата отново .....

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия ефект съм виждал при микропукнатина в глава - като караш в града не се напича толкова много мотора и не губи антифриз, излезеш ли извън града нещата са други. Колата се оправи след смяна на главата с друга (втора ръка)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за всеки случаи троиника и ако си сигурен че при него всичко е нормално тогава се замисли за глава.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен

при мен се наблюдават същите особенности само че аз не сам сигурен дали само извън града го прави в смисъл не съм си поставил за цел да следя

казаха ми да сменя капачката на разширителния съд но никакъв ефект ходих при доста майстори и сервизи всеки вдига раменете

не смятат че е гарнитура или глава защото не надува маркучите не вади бял дим през ауспуха маслото си е наред колкото сложа толкова източвам

няма течове което е най странното

така че моля и аз за помощ ако има някой който се е сблъсквал с такъв проблем или поне е чувал да напише някой ред ще бъда безкрайно благодарен

/и да не подведа някой с моите разсъждения/ има ли вариянт да иззтича някъде близо до двигатела и да се изпарява?!?!? ума не ми го побира вече

аре със здраве на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова малки течове е добре да се сипе оцветител в антифриза и после да се гледа сериозно с UV лампа ... все от някъде ще изскочи заека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених капачката на казанчето същата работа си е :) Странното при мен е че колата не губеше антифриз при докарването и някога от Силистра до София когато беше купена :) Тогава и беше сменен антифриза , радиатора беше свален и източен .. на дъното на радиатора имаше нещо мазно подобно на масло или някакви отайки от антифризи разни незная и от тогава вече насам го прави този проблем . Тука в града карам минавам по 200км охладителната течност си е една и съща или с много малка разлика . Излизам до Ботевград по магистралата на връщане в Богров светва червената лампа на таблото слизам казанчето празно ... 1.5 литра ги няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Февруари като я докарах нямаше ядове с губене на вода 500км минах без да губи вода. После ходих 2 седмици на лекции всеки ден до Ботевград и също нямаше ядове. Лятото реших да промия системата, защото антифриза беше много мръсен, източих го, сипах вода, долях добавка за прочистване там според описанието работи мотора известно време източи се, проми се, и се сипа нов антифриз. Малко след това колата премина в ръцете на колегата Divko. Това е което мога да споделя като информация

Редактирано от ole
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли вероятност, понеже охладителнате течност нали минава през турбото там да вкарва водата при изгорелите газове и от там да бърка сондата дето му трупа грешка за бедна смес а и от там да губи вода? И в такъв случай сондата бяла ли ще е? Понеже неговата беше бяла като я извадихме.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е някав общ проблем. При мен започна да губи вода срядата на зима 2011.някаде края на декември.

чак това лято разбрах кав е проблема. От -17 като запаля и я остава да загрее качвам се и карам, и примерно като карам по бързо то е толкова студено че от 80 градуса примерно гледам как температурата пада супер бързо от 80 на 30-40 даже и по малко и от там се беше напукал радиатора и маркуча под него. И в градски условия ми изчезваше 500мл на седмицапримерно а като излезна и аз някаде на по дълаг път по литар не ми мърдаше.

2-3 майстора минах и накрая един фана цаката и купих една бутилка с такава течност която калцира тия пукнатини и сега само на далаг път ми изчезва нещо от сорта на 150-250 мл.

Обаче идеята на пича с цветната течност и УВ лъчите не е никак зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проверете маркуча от пласмасовия тройник към парното в купето.При тройника е със зегерка подобна на тази на температурния датчик.Откачвате маркуча и вътре в него има 1-опръстен, може да е от него.Това инфо е за А4 1.8 ADR мотор.При мен това беше проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нищо не е пипано по колата ,но теча го няма от 1 месец дано да е така за напред . Сега вече ще сипя спокойно антифриз дано не протече пак от някъде ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при мен от 4 години се губи по малко антифриз и какво ли не пристягах и сменях - маркучи, скоби, тройници .

Докато преди седмица не разглобих колата за смяна на ангренажен ремък и ролки - дойде им времето за втори път :dance: . И какво мислите - радиатора тече. Но отпред долу - на място където е невъзможно да се види без да се свали бронята. Между пластмасата и алуминия. По много малко , но мисля че е достатъчно за да ми губи по малко. Така че това хич не го подценявайте.

Моя майстор почна с глупостите за добавки и какво ли не, пък и нямаше време да търсим радиатор - от магазина където пазаря е с поръчка за 2 дена доставката и я сглобихме. Сега ще има пак всичко долу :hilezh: .

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с балончетата как да се разбира? Когато я настъпиш на извънградско и по някое време спреш и гледаш че в разширителния съд се появяват балончета - в смисъл че ври ли? Ако е така има голяма вероятност да ти надува системата от пукнатина в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами мисля че почти си вреше ... , но явно проблема ми е бил необезвъздушена система ... дано ! Защото проблема изчезна след последното доливане минах 500-600 км и не губи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...