Jump to content

Какви свещи да избера за Ауди 80


iordan0ff

Recommended Posts

След като изчетох няколко теми не ми стана ясно какви качествени свещи да си търся, за моето RU. Спрял съм се на NGK BUR5ET-10, които ги дават за този мотор. Иначе по известните NGK BUR6ET до колкото разбрах са за моторите с по 90 коня. В сайтовете видях, че Bosch W7DTC са спрени от производство ... А за Bosch Super 4 wr78 нямам никакви наблюдения. Колата се кара само на бензин, в момента не знам с какви е, но сигурно са оригиналните ... А и не ми стана ясно кои свещи какви са Триелектродни/Триполюсни ... и какви да търся за моят двигател. Благодаря ;) .

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето RU бях с NGK BUR6ET ,но се караше на газ и бях много доволен , спомням си че преминах през едни Бош които за един месец време сдадоха багажа и една сутрин не можа да запали :steinigung: ,така и не сложих "газови" свещи заради това НЖК-а . А и мисля че когато ги купувах някъде излезоха и за RU (75 к.с.) така че от мен +1 за NGK BUR6ET.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето RU бях с NGK BUR6ET ,но се караше на газ и бях много доволен , спомням си че преминах през едни Бош които за един месец време сдадоха багажа и една сутрин не можа да запали :steinigung: ,така и не сложих "газови" свещи заради това НЖК-а . А и мисля че когато ги купувах някъде излезоха и за RU (75 к.с.) така че от мен +1 за NGK BUR6ET.

Значи не би трябвало да има проблеми, ако сложа NGK BUR6ET, които са за 90 коньови двигатели, на РУ-то (75) коня ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не би трябвало да има проблеми, ако сложа NGK BUR6ET, които са за 90 коньови двигатели, на РУ-то (75) коня ?

Няма да имаш проблеми с тях .

Като алтернатива може и ДЕНСО ,идват по тънко от КОСЕР с отстъпката ,аз вече

два комплекта съм слагал на 80-ката ,преди това само НЖК ,но разлика никаква

между двете марки ,освен цената.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи секвите му Бошове там да ги отписвам, за да съм сигурен и да не попадна на ментак :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на NGK BUR5ET-10, които ги дават за този мотор .

Колега вземи тези,които дават,за твоя мотор,за да нямаш ядове после.Разликата с BUR6ET е в топлинното число а това не е ,за подценяване /не питай от къде знам hilezh.gif /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по този каталог, съм гледал само: и нямам друга база за сравнение, та BUR5ET-10, ли да бъдат или BUR6ET.

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по този каталог, съм гледал само: и нямам друга база за сравнение, та BUR5ET-10, ли да бъдат или BUR6ET.

Слагай BUR5ET-10, не напразно са предписани за този мотор .

Какъв е проблема, та искаш да ги заменяш, като гледам и цените са напълно еднакви ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ги заменям просто, ако не могат да намерят BUR5ET-10, да знам дали мога да взема BUR6ET, защото ми се струва, че BUR5ET-10 са по дефицитни, от другите и да имам аналог за сравнение :) . Иначе благодаря за отговорите, ще търся BUR5ET-10, а ако не намеря слагам BUR6ET :). Благодаря на всички, които помагаха :flehan::zustimm: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ги заменям просто, ако не могат да намерят BUR5ET-10,

Ами така кажи направо .. Ако не могат да намерят, пиши на ЛС, имам ги на 9 лв. бр. .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте!

На моето RU на газ/бензин съм с BUR5ET-10, на тях пише Made in Japan. Вадих ги тази седмица да ги почистя и имаше нагар по тях. Електродът е кръгъл все още. Не ги знам на колко км. са, колата я имам от почти година и половина.

Ходих до Автохит да питам за свещи ако реша да ги сменя моите и те ми препоръчват BERU 14GH7 DTUR, които по каталог отговарят на NGK BUR6ET. Свещите били немски и ми казаха че са добри и не са менте. Цената е ниска и това ме съмнява малко. Да ги взимам ли тези Beru-та?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай. Предпочитам ги пред NGK, именно защото последните имат доста ментаци. 4 бр. на БЕРУ трябва да са ти около 30 тина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец взех NGK BUR6ET от Владо и за сега никви проблеми с тях :)

Голямо значение има от кой ще ги вземеш NGK-та,дори и Беру да са пак не можеш да си сигурен,така че които и да вземеш си е на късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих ги Beru-тата и ги монтирах преди малко. Дано са оригинални - на кутията пише Germany, на самите тях и до бар кода на кутиите пише Made in France.

Снимах старите свещи. Почистих ги този понеделник, да съм карал не повече от 15км градско на бензин/газ. Много странно елетрода е побелял и при четирите свещи, преди да ги сваля да ги почистя не бяха така.

NGK1.jpg NGK2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец взех NGK BUR6ET от Владо и за сега никви проблеми с тях :)/>/>

Голямо значение има от кой ще ги вземеш NGK-та,дори и Беру да са пак не можеш да си сигурен,така че които и да вземеш си е на късмет :)/>/>

Колега дай някакви координати на Владо.Кви пари излизат?

Редактирано от Pacidi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...