Jump to content

ПОКУПКА НА DSLR ФОТОАПАРАТ


Recommended Posts

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Единственото нещо, което ми е трудно да снимам с него е макро. И все пак за някакви монтажи става ако имаш идеи. Просто мин фокус е 1м. Като тази перла примерно.  Перлата е доста зуумната, но така се запазват сенките. Ако вътриш обективи сенките се объркват после при монтажа.

post-8689-0-36881400-1451682978_thumb.jp

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да възобновим малко темата, решил съм да си взема фотоапарат, няма да е нищо професионално, като и бюджета е ограничен.Тааа какво ще кажете за този Canon, ще се ползва с китовия обектив поне в началото и бихте ли препоръчали нещо, горе-долу до 750лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба не ми се иска изощо да взимам и искам да е дслр, много знам какво искам де, ама да е от тези големите, да си мислят че съм голям фотограф.:hilezh:

Сега сериозно, не съм сигурен дали няма да се занимавам и нещо свързано с фотография покрай тези коли, та на първо време ще се снимат пейзажи,коли и някоя съученичка поискала фотосесия.:dance:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега сериозно- http://www.tomsguide.com/us/dslr-vs-mirrorless-cameras,news-17736.html

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм си се спрял на този 1300Д, днес ходих да го разгледам, хареса ми и без това май ги избирам по външен вид.Ако ме питате защо питах и аз не знам.:hilezh:

Така де, ако все пак някой препоръча ДСЛР за тези пари горе-долу с приличен обектив, било то и китов.Пък ако няма ще е този сигурно, пък ако започна да се развивам, тогава ще му мислим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех и аз че ще искам.:hilezh:

Който е имал тинейджър знае за какво става дума, трябва да събера още малко пари и ще взимам някакъв.Почти съм сигурен вече че ще е 1300Д, ако не излезе нещо в близкия месец, което да си заслужава също и да мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎17‎.‎2‎.‎2017‎ г. at 20:37, dafil написа:

Мани ги тея големи  гюлета-взимай едно  сони безогледалка  и си ти:hilezh:

Toва е едно много хубаво предложение, но цените са много извън бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния бъдещ собственик на дслр, който като го купи ще му се кефи 1-2 месеца и ще му омръзне да мъкне торбата с апарата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко ще задълбаеш. Безогледалките са безумно мудни и лагави спрямо дслр. Със смотани обективи са по-леки, с хубави обективи са тежки колкото дслр , с тая разлика, че вече стават и неудобни. Вземаш пробваш и което ти хареса като ергономия и поведение - това е верният съвет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и ДСЛР (Канон) и безогледалка (Сони), взаимно се допълват по функции, най-грубо казано ДСЛР е като продължение на ръката, а безогледката е жива мъка за употреба, но пък е супер удобна за твърди механични обективи (заради EVF) и като бекап камера с готов втори обектив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също подкрепям идеята да търсиш нещо втора ръка, по-висок клас, на малко кадри с някой приличен обектив. 

 

Разгледай базара на фото форум: 

 

Аз лично сериозно бих обмислил това: 

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=83415 

 

Прекрасна машина, адски солидна сглобка, страхотна картина, а в комбинация с собър обектив....

Има и D7000 за тези пари, също чудесна машинка. 

И просто усещането, качеството е съвсем друго. Тежат една идея повече, но 100 грама не вярвам да са проблем. 

 

Взимаш един 50mm 1.8 втора ръка, даже може такъв без автофокусен мотор, защото D300 има със сигурност такъв мотор вграден, за D7000 не съм 200 процента сигурен. 

 

И нещо канонско също доста добро: 

 

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=85808

 

Канонската 50-тка е безбожно евтина дори чисто нова. :) 

 

Даже има и вариант един преходник до M42 резба, с оптичен елемент, за да имаш безкраен фокус, от там нататък имаш море от стари ръчни обективи, с които стават страхотни кадри! Юпитер 37А 135мм например е прекрасен за портрети и е страшно евтин. Гледах го за 100 лв чисто нов. 

 

 

 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, TiL said:

Поредния бъдещ собственик на дслр, който като го купи ще му се кефи 1-2 месеца и ще му омръзне да мъкне торбата с апарата :hilezh:

Твърде вероятно, да не кажа много вероятно, ама поредната прищявка, ще си събера пари и условието на родителите ми е да не е втора употреба, така че това е и аз бих избрал втора употреба, може би в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом си решил да не е втора ръка, избери си марка, която ти е по-симпатична и се мятай на това, което ти е в бюджета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че не е особено точно (направо трябваше "коректно" да напиша, ма карай) да се поставят всички безогледалки под един знаменател що се отнася до техни предимства и недостатъци. Това по повод "безогледалките са безумно мудни и лагави спрямо дслр" и "безогледката е жива мъка за употреба" :) 

 

Не защитавам моята безогледалка, гледам принципно на нещата.

 

И по темата - за мен покупката DSLR освен ако не си грамаден човек в чийто ръце безогледалките изглеждат като от Киндер-сюрприз и/или си Про-батка снимаща в студио е абсурдна. Не виждам абсолютно никакво друго предимство.

 

Също така съм на мнение, че поне 99.6% от населението на планетата Земя никога не биха направили разлика между снимки правени с DSLR за 1300лв и Sony RX100 MkII или по-нов. Готов съм тук дори да заложа някоя стотинка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика в снимките съм напълно съгласен, но за ергономията бих спорил до последния пиксел :) 

Нещата опират до чисто физически невъзможното интуитивно разположение на копчетата, на двойно по-малка обхватна площ на дланта. Не знам как е на другите безогледалки, но на Сони дори "удобните" копчета за управление на мен са ми неудобни...а за тези на задния панел, където трябва да изскачаш от визьора за смяна на ИСО, или да местиш "врътката" с опциите примерно - доста дразнещо (намират до скулата на снимащия).

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък в студио можеш спокойно и с айфон да си снимаш. Ама в живият живот докато му се наместят чакрите на безогледалният моден аксесоар и тя костенурката се шмугнала в храстите. Ергономията е много куца, поне на тези които съм имал/имам: Sony NEX3, NEX6, Canon EOS-M, Fuji X-T10. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо повече от RX100 не ти е нужно за сапунерка. Вервайте ми, бе!

 

Ергономията действително е под въпрос, но не съм съгласен, че е толкова потресаващо зле. За моето Фуджи Т1 не бих намерил за уместно някой да се тръшка, че било зле. Т10 е малко по-кофти предполагам, виж предното ми Х-Е2 беше адски плоско, но пак оцеля 3 години разнасяне без жертвоприношения. 

 

И пак бих отказал безсмисленото тегло и обем на почти всички DSLR срещу удобството да нося безогледалка. Твърдо! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анди, снимал ли си с ДСЛР? Мисълта ми е, не да го тестваш на маса с пиене колко тежи, а да пощракаш... Иде реч за кантара между удобството на снимане и удобството на носене. За различни хора, няма общ компромис между двете.

Преди 3 часа, SpeedyMan написа:

Не измислиха ли някоя турбо-сапунерка с голяма матрица?

Отдавна има фулфрейм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, ogip said:

Анди, снимал ли си с ДСЛР?

 

:hilezh:

 

Аз съм твърдо с Анди, че ДСЛР вече няма смисъл да се взима, освен ако наистина не знаеш точно защо го искаш. Примерно, няма да тръгна никога, да убеждавам Недко да не си взима, защото той знае точно какво иска. 

 

Големите безогледалки, A7мк2/X-T1/EM1 са с чудесна ергономия, изключително бързи и свикнеш ли с хубавия електронен визьор, няма връщане назад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...