Jump to content

Пукане при А3


georgi_buhlev

Recommended Posts

Колеги,

ходих вече при няколко майстори и всеки вдига рамене, и ми обяснява колко е здрава колата. Интересува ме ако някой е имал подобен проблем, и го е решил в последствие, нека да сподели как :respekt: Проблемът ми е следния:

1. При потегляне с навит наляво волан ( но не докрай ) се чува еднократно изпукване;

2. При слизане от бордюр пак с леко навит наляво волан се чува същото пукане;

3. При рязко завиване наляво, или при обратен завой също се чува.

Проблема се появи ( или поне тогава го усетих ) след смяна на лагер на главина, когато майстора беше забравил да закачи шарнира :flehan: Ходих по майстори, затягаха некви болтове на магарето, и пак си го има дразнещото пукане :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж болта на магарето тоя големия който го държи за шасито да не е превъртяла резбата или да е завит на криво и да играе ....

че е опасно, имал съм такъв проблем ... другото което може да е не затегнат болт по окачването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора и аз имам същият проблем, но колата е А4 АФН. При мен се усеща пукане или прискърцване като гума, когато колата се движи по лош път. При завои не съм забелязал. Шума идва само от дясно. Появява се при каране, има го и когато колата е паркирана с отворен капак и аз с ръце подпра и почна да натискам десния калник. Има го и когато стъпа на джантата, която е със широки спици, и почна да отпускам тежестта на тялото си. Но аз го усещам като звук или от амортисьора или около главината. Дали е от там или и при мен има вероятност да е магарето? Да уточня, имам някакво припукване, тропане от тази страна доста дълго време, подобно на разбита биалетка. Миналия понеделник ударих бронята в един теглич и я изкривих. Ударът беше с по малко от 20 км/ч и видимо освен счупената броня, други поражения няма, но от тогава почна да се чува пукането доста. Колата не ми носи, не тресе при 170 е по-стабилна отколкото при 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята А3-ка го имах същото пукане като я взех. 2 месеца по късно ми писна от това и извадих, измих, почистих и отново смазах дясното каре. След това смених и двата макферсона с лагерите и всичко се оправи. От тогава насам 10 000 км. и няма такова пукане вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно да е от лагера на главината, защото пукането се появи след смяна на лагер ? :blink:/>

Провери гайката на полуоската да не е хлабава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати майсторите. Ще ти забрави шарнира... :icon_evil: Според мен провери всичко, което е пипано заради смяната на лагера и ако тогава не откриеш нищо нередно търси другите причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери гайката на полуоската да не е хлабава.

Проверихме я колега... затегната е :gruebel:

Ебати майсторите. Ще ти забрави шарнира... :icon_evil:/> Според мен провери всичко, което е пипано заради смяната на лагера и ако тогава не откриеш нищо нередно търси другите причини.

Както казах, след смяната на лагера ходих на други 2-ма майстори които прегледаха всичко казаха, че няма забележки. Смених тампоните на макферсона... а пукането си остава, което ме навява на мисълта че може да е от този лагер, защото само той не може да се види и провери ? Аз всъщност не знам доколко е възможно да пука лагер :blink: ? Другия вариант са тампоните на стабилизиращата щанга, които така или иначе ще сменявам, ама се съмнявам от там да припуква :gruebel:

Виж шарнира.

Шарнира прискърцва като минавам през неравности, но иначе не помръдва при напън. Намазах го със смазка, скърцането спря, но пукането си остана, а и двата шарнира не помръдват при напън :gruebel:

виж болта на магарето тоя големия който го държи за шасито да не е превъртяла резбата или да е завит на криво и да играе ....

че е опасно, имал съм такъв проблем ... другото което може да е не затегнат болт по окачването

Пробвах да го натегна........ не помръдва. Гледахме го на канал с лашкане на колата.... не трепва :unsure: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен днес ми казаха, че е възможно да пука от накладките или самия амортисьор, защото както бях споменал и аз, имам от известно време едно припукване, което до сега не съм чувал и усещал и честно не мога да хвана от къде идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора и аз имам същият проблем, но колата е А4 АФН. При мен се усеща пукане или прискърцване като гума, когато колата се движи по лош път. При завои не съм забелязал. Шума идва само от дясно. Появява се при каране, има го и когато колата е паркирана с отворен капак и аз с ръце подпра и почна да натискам десния калник. Има го и когато стъпа на джантата, която е със широки спици, и почна да отпускам тежестта на тялото си. Но аз го усещам като звук или от амортисьора или около главината. Дали е от там или и при мен има вероятност да е магарето? Да уточня, имам някакво припукване, тропане от тази страна доста дълго време, подобно на разбита биалетка. Миналия понеделник ударих бронята в един теглич и я изкривих. Ударът беше с по малко от 20 км/ч и видимо освен счупената броня, други поражения няма, но от тогава почна да се чува пукането доста. Колата не ми носи, не тресе при 170 е по-стабилна отколкото при 90.

Провери биалетката и тампоните на стабилизиращата щанга.

И аз си мисля, че е от биалетката на стабилизиращата щанга. Поне при мен с такива симптоми е това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му дано. Знам си, че биалетката ми издъхна още януари, при едно много тежко зимно-ледено каране, но тропаше, чукаше като на метал, както си тропа биалетка. От миналата седмица, един ден след, като ударих колата, почнах да чувам едно припукване, което почна да ме притеснява от какво би могло да е. Почнах да си внушавам, че е от удара, но нямам криви рогове, калниците не са прибрали към вратите, колата не носи на една страна. Удара беше с 10-тина км/ч. Интересното е, че дясната част на колата е много рехава. Когато я купих тропаше всичко, беше скъсан маншона. От ляво беше доста по-добре. Смених всичко и от двете страни и сега година и половина по-късно пак се разтропа повече от дясно, даже и лагера ми вие. Дали пък не е и от него? При какъв завой би вил десен преден лагер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери биалетката и тампоните на стабилизиращата щанга.

Днес купих тампони на стабилизиращата щанга, но не можах да ги сменя, че канала беше зает и утре отивам и ще пиша за резултата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих тампони на стабилизиращата щанга, но не можах да ги сменя, че канала беше зает и утре отивам и ще пиша за резултата :zustimm:/>

Какво стана колега, оправили се колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата се оправиха. Оказа се, че ми скърца от шарнира на кормилния накрайник. С една спринцовка му инжектирах малко моторно масло и напълно спря да издава звуци, поне за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве колега ,какво мнение даваш като караш ауди А4,,,нали знаеш че нямат нищо общо с ауди а3.??

какво пишеш само глупости.. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тампони като тампони, шарнири като шарнири. Ако проблема е в някой от тях, звука който ще издават ще е същият, без значение дали е А4 или А3. Даже моя го разбрах от къде е, като на един стар москвич чух как скърца окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...