Jump to content

Тампони преден мост..


doncecone

Recommended Posts

Привет,

Някой сменял ли е тампоните на предния мост. Ако да с какви точно? Аз ги смених със СВАГ и се разтропаха още по-силно след 3 месеца.

Става въпрос за позиция 14 и 15 от снимката.

post-3356-0-11545600-1354285457_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз ги сменях на 100-цата (С4) със SWAG преди една година и нямам никакви проблеми с тях. Тампоните са едни и същи на 100/А6 С4 купе.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

kolegi karam Audi 100 2.3E i tamponite na predniq most sa se skusali i neznam otkade da gi tursq,gledah v edin magazin i tam nqma6e takiva,na samite planki ima nqkakvi boltove koite se svalqt

Редактирано от VBI
Писането на кирилица е задължително!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите са на МУГ,не знам какъв компромис са,но за 65-70000км все още не са мръднали.

Тук частите са на късмет,или на добри познати от бранша с авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лемфордер вече няма за съжаление. Моите на Сваг изкараха почти 90 000 км/ 3 години. Варианта с оригинални е доста скъп, но не е непосилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и на мен ми предстои такава интервенция,намерих някакви за по 25лв но не ми вдъхват доверие,дори нямат и марка искам да си намеря качествени тампони на добра цена ако някои може да помогне да пише лично.благодаря предварително

Редактирано от NIKELL BEGA4KA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 лв е бройката оригинал, Лемфъордера е бил на добра цена но е спрян от производство. Нищо междинно няма като качество.

Вероятно имам възможност да доставя оригиналните на много по-добра цена от Германия - утре ще дам точни цени и отстъпки за тези тампони. Моите също са за смяна, така че ще търся вариант за нещо читаво на добра цена и ще пиша.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 100-цата на магарето отзад съм с афтермаркет от Кокича - нещо под 40лв на брой беше и няма проблеми държат си. Самите тампони са с особена форма и влизат в самото купе отзад и отгоре. Малко трудно се сменят от сам човек, но не се сваля магарето - само трябва да се подпре скоростната кутия и да и се откачат и нейните тампони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех SWAG и зимата е поносимо, но лятото е страшно! Чука зверски. Може да си ги взимал отдавна, но сега всичките за по 30 лв са китайски и изглеждат по 1 и същ начин - намазани със зелена боя. Оригинални единственио си заслужава, ако искаш да имаш комфорта на А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, моите също са намазани със зелена боя и са SWAG, но няма никакво чукане ни лете ни зиме. Декември 2011 ги сменях (току-що проверих) - засега няма проблеми. Да не би да имаш и друго разбито по предницата?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са различни моторите като тегло и мощност. Може и затова да е - нали и мотора ги товари?

Така като чета по-добре да не се вълнувам къде са, най-много да си вкарам автогол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм всичко отпред -амортесьори, втулки, накрайница, та даже и носачите с шарнира. След смяната, като се отпусне полата от крика, тя пада с 2 см по-долу от обичайната си позиция. Може пък аз да съм уцелил тоталните ментета, знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... След смяната, като се отпусне полата от крика, тя пада с 2 см по-долу от обичайната си позиция...

Това не може да е от задните тампони на предния мост. Друг проблем имаш според мен. Обърни внимание на тампоните на двигателя за тропането, дори и да изглеждат добре може да са скъсани. При мен на 100-цата причината за смяната на тампоните на скоростната кутия и задните тампони на предния мост беше едно "тупкане" при по-рязко тръгване или превключване на скорост, връщане на газта при ниска предавка. След смяната им много малко се подобри положението и затова реших да сменя и тампоните на двигателя, въпреки, че външно изглеждаха здрави. Всъщност обаче се оказа, че и двата са скъсани :). Смених и тях и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, ще ги погледна детайлно. При мен има едно тропане в краката на по-резки дупки и то еднократно при промяна вертикалната посока на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,това ли въпросните тампони(задни на предния мост),че изпитах известни затруднения при намирането им(дано да съм ги уцелил).

wlbz.th.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...