Jump to content

Дилема за масло за Ауди-А4


Recommended Posts

Здравейте,колеги въпросът ми може да ви се стори банален,но все пак искам да попитам кое масло е по-добро за Ауди-А4 1.8/125кс.АРТ мотор /фейслифт-1999 г.

Масло-5W40 или 10W40.Досега съм карал автомобила с 10W40-Кастрол Магнатек вземан от АСЕ от форума.Интересното е че колата лично аз съм сия вкарал от Италия,взета от собственика и на сервизната и книжка пише,че маслото с което е карана е само Кастрол-10W40.Двигателят е много добър и въобще не гори масло,колкото налея толкова източвам при смяната.Въпросът мие кое масло да избера? Маслото мисля пак да го взема от АСЕ от форума.Колеги очаквам отговорите ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с 5W40 и виж как ще се държи.

Ако ти хареса - продъжавай с него.

По принцип е по-добре от 10W40.

При разлика само 13лв за 5л - нищо не е.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четри години карах Голф 4 със същия двигател, слагах 10W40 на Мотул и не съм имал никакви проблеми с горене или доливане на масло!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих така,от 10w40 минах на 5w40.Когато беше с 10w,доливах около 300мл за 10000км.Сега като съм с 5w,доливам 2-ри път по 300мл,а съм едва на 5000км.Маслото е YACOO.Нещо похапва от него повечко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа нещо, може би познато на много, но щом питаш - предполагам ще ти е от полза и моето мнение. За най-просто обяснение ще кажа така: колкото числото преди "W" e по-малко, толкова маслото е по-добро при ниски температури на масло, двигател и околна среда. Колкото числото след "W" e по-голямо, толкова по-добре при високи температури, загрят двигател и т.н. ! Както колегата вече ти е казал: пробвай, ако не го "бута", мотора ти ще се чувства по-добре с 5W40. Съобразявай се и с цената! Ако не "пипа" масло и 0W50 да му сложиш, още по-добре! Но там вече цената е фактор!

Редактирано от Pafel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ли теми има за масло?Щом досега си карал с 10/40 оставай с него,не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие изобщо видяхте ли с какво масло е карана колата до сега като обяснявате как 5w40 е по добро

Да видяхме - пише си го в първото мнение.

Човекът пита освен него, и за 5W40 - казваме му, че с 5W40 e по-добре.

Разликата е 13лв за 5л туба - което е нищо.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не "пипа" масло и 0W50 да му сложиш, още по-добре! Но там вече цената е фактор!

М,да

Аз си бухам 10/60 и си доливам,ама е 30лв. Литъра с отстъпка

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие изобщо видяхте ли с какво масло е карана колата до сега като обяснявате как 5w40 е по добро

Колега, Италия е топла страна без много ниски зимни температури. За там е съвсем нормално да се кара с 10W40.

При нас е по-студено и зимата ако двигателя се кара с 5W40 ще има по-добро мазане при студен старт и ще харчи по-малко, особено ако се кара на къси разстояния. Не че разликата е космическа, ама нали говорим принципно.

Тя колата ако се кара в Африка може и с 15W40.

В Autodata препоръчват различни вискозитети при различен климат (Поне за моя двигател, за този конкретно не знам).

Редактирано от Костадинов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мойта е 14 б5 1.8т 98г и е карано с 10в40 споделете ще има ли някъв проблем? Иначе на всякъде казват,че е хубаво да бъде 5в40.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще вземе да му се пресече маслкото на човека :hilezh:/>

Хора вие сериозно ли мислите за допустимо на кола карана с полусинтетика до момента да и сипете пълна синтетика :gruebel:/>

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи попро4ети малко за маслата вместо да се правиш на остроумен

Ако се отнася за мен,чел съм мъничко,повечко съм карал и обслужвал коли,с различни масла.

А ти,колега ми се струва,че....много четеш... :hilezh:

http://vbox7.com/play:d3f4628b Без лоши чувства,разбира се :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря на всички за отговорите Ви!Разбрах от мненията ви,че по-добре да си продължа със 10W40 и да не се занимавам с проби,защото с това масло мотора се държи добре и него гори.Мисля,че масло 5W40 е по-добре за турбо двигатели отколкото за атмосферни мотори/това е от казаното във темата според колегите от форума/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...