Jump to content

Нагар на запалителни свещи!!! АЕБ 1.8т


Recommended Posts

Привет.

Вчера си свалих свещите "NGK" и забелязах че имат черен нагар по керамиката. До колкото съм запознат това би трябвало да значи богата на гориво смес. Но по странното е че е нагоряло само от едната страна на всички свещи!!!

На какво може да се дължи това? :gruebel:/>/>/>/>

Благодара.

029644274-big.jpg

029644275-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи вероятно от едната страна е смукателният чистата,от другата изпускателният черната.И аз не съм виждал по този начин свещи да стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се окажеш прав.

Мина ми това през акъла и вчера ходих до "порше" и си взех оригинални за този мотор (към 160лв. дадох дееба)

Ще покарам малко и ще ги проверя.

Дано не видя пак същото. :wall:/>/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я премери компресията на двигателя, да не се окаже, че изпускателните клапани не ти затварят плътно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Положението си остава "наполовина черно".

И с новите оригинални сфещи има нагар и пак от едната страна. И това от 300км. пробег.

RS.масло пипали

Не :(

Какво да гледам и проверявам от тук нататък?

:help:

029727414-big.jpg

029727415-big.jpg

029727416-big.jpg

:help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи добавка в бензина за почистване на дюзи и виж след като я изразходиш дали ще се оправи положението. Друг вариант за който се сещам е ако караш на много къси разстояния и двигателя не успява да загрее добре. Провери и подгрева на л-сондата - да не е прекъснал или да е клеясал куплунга и затова да влиза по-късно в работен режим, погледни с ВАГКОМ дали има грешки свързани с нея.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи добавка в бензина за почистване на дюзи и виж след като я изразходиш дали ще се оправи положението. Друг вариант за който се сещам е ако караш на много къси разстояния и двигателя не успява да загрее добре.

Моите също са черни като не съм карал на дълго, обаче равномерно черни, а не както е на снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм свещи с подобен цвят, но е било от неизправност dry.gif

Както казват колегите, погледни ламбдата, един тест и ще откриеш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е 6 на 100%. Като покарам 100-200км извън града и почват да се изчистват, ламбди, смеси, всичко е супер просто явно много късите разстрояние го правят това. На богата смес толкова често какво да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"студени" свещи. Топлинното число не съответства. Не си ли ги купувал по каталог, как ги избра?

Аз навремето имах едно Пежо и колкото пъти купувах свещите от СФА все бяха такива опушени. Купих веднъж "менте"-Бош от Киров и О чудо! - чудесен керемиден цвят. Освен търсене по каталог, донякъде е и въпрос на късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е 6 на 100%. Като покарам 100-200км извън града и почват да се изчистват, ламбди, смеси, всичко е супер просто явно много късите разстрояние го правят това. На богата смес толкова често какво да стане?

Тази неделя, ще се ходи на дълго и мисля, че нещата ще си дойдат на място :zustimm:

"студени" свещи. Топлинното число не съответства. Не си ли ги купувал по каталог, как ги избра?

Аз навремето имах едно Пежо и колкото пъти купувах свещите от СФА все бяха такива опушени. Купих веднъж "менте"-Бош от Киров и О чудо! - чудесен керемиден цвят. Освен търсене по каталог, донякъде е и въпрос на късмет...

Написал съм от къде съм ги купил (по рама)..... едва ли ще ми дадът нещо друго!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...