Jump to content

Полиране на фарове за 13 лева.


acekov

Recommended Posts

Здравейте!

Малко предисотия: купих си фарове втора употреба с пластмасови стъкла отпред(не знам как се казват, нещо като плексиглас).Фаровете имаха вежди залепени с двайнолепящо.Махнах ги, почистих лепилото с лакочистител(голяма грешка) и си помислих "язък за парите които дадох"

Почетох малко по темата и реших да ги полирам, защото повече от това нямаше как да ги разваля.

Нужните материали струваха 12,50 лв и 0,50 труд= 13лв :Д.

Материялите бяха: шкурка 2 листа с размер P 2000, 1 лист P 1200, 2 листа P 800 (колкото по-голяма е сифрата толкова по-финна е шкурката),абразивна паста- Scratch away.Гюдерията си беше моя (парцал за прозорци)

Резултата не е перфектен и обмислям да го дооправя с бормашина с накрайник за шкурене, но това по на татък.

post-75179-0-17900200-1360345601_thumb.j Подчеравам, че това не е мръсно, а надраскано заради ацетона и памука, тъй като се зацапа, но продължих да търкам с него и стана като шкурка.

Резултат:post-75179-0-78956200-1360345624_thumb.j

post-75179-0-35825800-1360346009_thumb.j съжалявам че така изглежда снимката, но беше много голяма и трябваше да я изрязвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръсни ги с хубав лак сега, че като поседят на слънце ще потъмнеят за отрицателно време и ще бъдат по зле от преди. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се научихте да оразмерявате снимките си,кво подяволите да видя,както трябва със скролване нагоре надолу и на лЕво и дЕсно като ахмак dry.gif

Иначе браво за труда smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси керамичен лак. Щото другите са слаби и меки. За съжаление немога да те насоча от къде да го търсиш. Аз преди 1 седмица минавах през същата схема, като тебе, обаче не съм си ги правил аз, ами един приятел ги полира и лакира. Станаха буквално, като нови.

Ет една снимка как изглеждат след полирането и лакирането. Преди това неможеше да се види през тях...бяха станали като матирани стъкла за баня... <_</> Малко е кофти снимката ама се вижда поне отблясъка от лампите. :hilezh:/> :hilezh:/>

029650618.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a дали е възможно да попиташ твоя приятел от къде го има този лак?

Редактирано от grizzly
ненужен цитат
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е професионален бояджия, незнам от къде го взима, ама и да ми каже едва ли го дават на шпрейове. По-добре ходи при някой познат бояджия или ако нямаш просто при бояджия и ги дай да ти ги пръснат те. Най-издръжлив е тоя лак. И обикновен лак от бриколаж ще свърши работа, ама е по-мек и съответно камъчетата не се отразяват добре.

П.С. Всъщност е са се сещам за един магазин на Каблешков и Околовръстното, дето продават бои за коли и т.н., може на такова място да потърсиш - не е задължително да е този.

Е са се замислих, че темата се казва "Полиране на фарове за 13 лв" ако искаш да минеш възможно най-тънко, взимаш един шпрей за 8-9 лв и си ти.

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може и без пастата... П800,П1500,П2000 и лак :) :) работа за 30 мин. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа като стигнах до П2000 беше доста матово и дори се стреснах да не съм ги прецакал съвсем.Но искаш да кажеш че от лака няма да са матови и ше ги предпава, но въпроса е какъв лак да ползвам.обикновен?

А дали няма да спреш да цитираш предишни постове?

И ако може по-старателно писане някак. :steinigung:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости да лакираш. Като се начукат от камъчета стават като крастави и започва едно люпене като гръб на аджамия за пръв път отишъл на море. Не ме питай откъде знам. Само полираш ....

Send from my SGSIII

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа като стигнах до П2000 беше доста матово и дори се стреснах да не съм ги прецакал съвсем.Но искаш да кажеш че от лака няма да са матови и ше ги предпава, но въпроса е какъв лак да ползвам.обикновен?

А дали няма да спреш да цитираш предишни постове?

И ако може по-старателно писане някак. :steinigung:/>/>

Проблем ли има???

Само да ти кажа,че до момента съм събрал един камион с поправени фарове на приятели и познати,и резултата за сега е повече от перфектен!!

Лак? На флакон от хубавите марки е добър варянт,но най-добре си е компресор и пистолет

Редактирано от Au(90)di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На флакон от хубавите марки е добър варянт,но най-добре си е компресор и пистолет

+ 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

И аз не съм с добри впечатления от триенето на водна шкурка и лакирането,разбрах го от личен опит. Най-добрият вариант за мен си остава да се отворят фаровете за да се изчистят от вътре, полират се отвън и след това се облепят със слънцезащитно фолио на качествена  марка. Номера с фолиото не е за всеки и е добре да ги направи майстор.

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фолиото по-специално ли е, защото гледах клипчета в youtube и там залепваха такова защитно фолио което си беше изрязано предварително във формата на фара ? И от къде мога да си го купя и колко струва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.amazon.com/Philips-HRK00XM-Headlight-Restoration-Protection/dp/B009NOZ5B8/

Видях че го продават http://www.autotrade.bg/меню/Контакти-7

Цената беше около 40 лв. Не познавам никой, който да каже върши ли работа… просто споделям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...