Jump to content

AUDI A6 (C4) 2,8i V6 30V


Recommended Posts

А, това с челната фаска го знам, една година го карахте ударено... :hilezh:

да така е ,никога не си прави каско в ХДИ инак и теб те чака същото !!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Никога няма да си взема сребриста кола, да съм като всеки втори! .........

..сори колега, ама обиждаш гадно...ако не си всеки втори, си всеки друг...що тъмни Опели се разкарват...

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, то само там да е, половината са МОШЕННИЦИ!

Аз си правя на всички коли във ВИКТОРИЯ и много горещо ви ги препоръчвам - няколко пъти ми се случва щета, без да има друг виновен, я ме натиснали на паркинг, я паднало нещо върху колата - НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ със застрахователите - отивам, описват и ми плащат до 1 седмица!!! Без протокол, без служебна бележка от полиция, без да искат да си оправя аз или те колата - НИЩО! Последно преди 2 седмици някои ми хвърли буркан и ми надра боята - платиха си веднага и то реално според мен - за "боядисване" на врата и калник, дето е толкова минималко, че аз изобщо няма да го правя - 180лв! ;):) Преди 2г. имах щета на 27.12. и на 31.12. ми я платиха (пак без документи - един джип се спря в бронята ми отзад и избяга)... ;);) ВИКТОРИЯ!!!! :hilezh:;)

Сори за офтопика, но да споделя, дано някой се възползва от опита ми!

Иначе А4-ката ти има страшна стойка, аз често я виждам в моята махала около Коневръза (май така се казва заведението). А и чукването отпред беше минимално, само маската между фаровете, нищо повече... БРАВО! ЯКа е, просто не е това, което си търся... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не те застрахова павката!?? ти кишкила познаваш ли го бре или тонито с чения сивик или браната а??аз живея на близо също!!!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия имена, дето споменаваш, не са ми познати - друг ми е застрахователния агент и от години съм много доволен от него! :hilezh:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ВИКТОРИЯ шефа които почина синът му тои живеее до тотото на руски павел се казва тои застрахова коли във виктория!!!много интересно как не ги познаваш тия момчета те живеят всички на не повече от 50м от коневръза!!! ее няма нищо е гущера няма как дда не го знаеш!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
post-15229-1206941447_thumb.jpgОт скоро карам AUDI A6 2001, ама не съм сигурен дали не е С5(някои да каже,4e za tva po princip vlqzoh tuk.), 2.8 quattro V6 30V. Карам го в САЩ и ми показва разхода в MPG(miles per gallon) , anyways , на магистралата със скорост 65МРН(miles per hour), (100-100 и нещо)веднъж ми направи 30 MPG (около 7.5-8.0 л/100км-грубо), но това беше само веднъж, ина4е си гори, за България си е доста ,но пък да имаме впредвид, че това е автомобил с 4 задвижващи колела,тежи4ка е.Градско прави 20 MPG (12 л/100км), та правй сметка- смесено ще ти гори десятка без много настъпване. А за поддръжка незнам много ама гледах спирачни дискове в ебау бяха $70-80 ,стори ми се доста евтино ,ама се надявам че AUDI ще се нуждае от по малко ходене по сервизите от ТOYOTA или FORD нещо. Незнам тва само времето ще покаже. Но откъм комфорт, лукс, място в колата сам супер доволен (малко ми е тромаво за тук- за тва по добре да вземеш 2.7Т ако мен слушаш).Самия модел попринцип си има недостатъци(изпъкват при желание за по-спортно каране,но нищо, с такава кола няма да ти се налага 4есто да караш сам), но те са лесно преодолими на фона на цялото удоволствие което носи карането на тази кола. Много е добра!!! А аре някои да каже дали мога и как да си сменя показанията не уредите в МЕТРИЧНА система? 10xабе ма вие тука не сте влизали скоро маи а, 4е са видех датите д'ге

post-15229-1206942861_thumb.jpg

post-15229-1206942942_thumb.jpg

post-15229-1206942976_thumb.jpg

post-15229-1206943032_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Значи аз имам ауди а6 v6 2.8 4x4 quattro пълна инжекция автомат 1997 год. регистриран е за 2.6 quattro .

Изключително съм доволен от колата само дето този разход на гориво ми харчи парите доста, но като цяло няма грешка водната помпа я смених на 384 000 километра и още нищо и нямаше представете си :lol: сега го продавам защото съм метнал мерак на Ауди а3 3.2 quattro ако някой се интересува за аудито - тел: 0893804972 от Шумен съм . :bia:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз имам ауди а6 v6 2.8 4x4 quattro пълна инжекция автомат 1997 год. регистриран е за 2.6 quattro .

Изключително съм доволен от колата само дето този разход на гориво ми харчи парите доста, но като цяло няма грешка водната помпа я смених на 384 000 километра и още нищо и нямаше представете си B) сега го продавам защото съм метнал мерак на Ауди а3 3.2 quattro ако някой се интересува за аудито - тел: 0893804972 от Шумен съм . <_<))

Сигурно е била сменена преди това с някой ангренаж...пластмасова ли беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да си сменя показанията не уредите в МЕТРИЧНА система?

С вагком се сменя региона на Европа. Но не помня дали се влиза в "табло" или "климатроник".

Градусите стават в целзии, а разхода и разстоянията в литри и километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам сте писали по доста стара тема, която бях забравил. По една или друга причина се разминах с карането на AUDI А6 2,8i, та взех пак VW - Golf 3 Variant 2,9i VR6 Syncro (комби) с всички екстри и съм много доволен от него. Но следващата кола вече ще е или AUDI A6, или дай Боже PORSCHE...

Ето малко снимки, а подробна тема за колата има на този линк:

021298525-big.jpg

021298527-big.jpg

021298477-big.jpg

021298404-big.jpg

021298431-big.jpg

021298434-big.jpg

021298436-big.jpg

021298443-big.jpg

021298494-big.jpg

023023730-big.jpg

022943694-big.jpg

022943710-big.jpg

021924111-big.jpg

021924113-big.jpg

021746957-big.jpg

021746959-big.jpg

021718616-big.jpg

021718620-big.jpg

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги кажете нещо за А6 Ц4 2.6 бензин 150 коня куатро някои ако има такава кола да каже разход поддръжка цени на консумативи впечатление от колата ускорение спиране поведение в завои и каквото се сетите недостатъци смятам да си закупя такава .предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре 4е не си взел а6 2,8 куатри автомат.Предната кола ми беше А4 2,8 куатро автомат(2000г) сега съм със А4 3,0и автомат куатро(2002г) и от двете коли съм  разо4арован:)И двете горят много и не вървят за горенето си.2,8-15-16 градско 3,0-16-18градско.Тези коли са само за извънградско карене.Там се представят  добре ,но разхода пак е голям и на двете е по4ти един и същ-около 9-10 литра като си се кара между 120-160.Постоянно има течове под двигателите,които каквото и да правиш минеш 10-20к км и пак същото.И двете си хапват масло :)И двете са със ангренаж понеже си карам бая и тряя се сменя на 50к, а аз ги минавам за година и малко ,а това си е разход:)Като цяло тази кола тряя се земе на 100к и да се кара до 250к реални и да се маха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че има ангренажен ремък оригинален на Ауди, за който да се препоръчва смяна на по-малко от 100к км. Единствено изключение прави 4.2 битурбо на RS6, там мисля, че беше на 65к км. Какви са ти точно течовете и от къде? Тези двигателя имат проблеми с гарнитурите на капаците и бобините, като се сменят наведнъж от човек който си знае работата с добър комплект, а не някой ментак, едва ли ще имаш проблеми. Смени си майсторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A моето АБЦ е горило само веднъж масло, като трябваше да се прибера от Варна до София максимално бързо и карах с колкото ми позволява пътя и трафика, на почти половината магистрала карах с педала до ламарината (млад, зелен, глупав :biggthumpup: )

Ще купиш мотор на над 300 000 км, незвисимо от показанията на километража- ако не е обслужван от към глави- приготви се за повдигачи, гумички, разни гарнитурки. Не върви много за горенето си, но е много приятен за извънградско шофиране.

Другото си е до късмет и начин на продръжка от предните собственици, все пак вземаш 15+ годишна кола.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет колеги :) точно мислех да пускам нова тема,но попаднах на тази и ако може да се включа с въпрос.И аз като колегите по-горе искам да взема 100 или А6(С4) куатро и имам подобни въпроси.Наред с всички останали най-важният за мен е кой е най-удачния двигател(лесен за газ,не скъп за подръжка и т.н.)...с две думи с кой мотор куатро да си търся,като не ме вълнува колко върви,а колко харчи,колко се чупи и икономически кой е най-изгоден и надежден. :bia:

 

п.п. Има ли разлики между 100куатро и А6(С4)куатро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Има ли разлики между 100куатро и А6(С4)куатро

 

Единствената разлика е в това, че при 100-цата има механичен блокаж на задния диференциал докато при А6 има EDL който посредством ABS-а коригира/изравнява оборотите на 4 те колела. При 6цата се палят спирачките като почнеш да я въртиш зимата, но е лесна за вкарване в пътя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...