Jump to content

Информация за твърдост на пружини


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Разполагам с два комплекта задни пружини за Ауди 80 В4 (АВТ).Единия комплект е маркиран с една синя и две зелени точки.Втория пък е с две сини и две зелени точки.Не намирам информация за първия тип и основно ме интересува кои пружини са по-твърди.Прилагам снимка на която има по една пружина от двата варианта.

86926556214601622941362758197RQNTeZXHOJMfd3NVxsXE.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тези пружини не знам, но логиката при пружините на А6 например е, че при еднакъв цвят маркери, пружината с повече маркери е по-твърда.

В смисъл имаш син и зелен маркер, започва се с един маркер, после два, три и т.н. - повишава се твърдосттта и съответно после се преминава на друг цвят.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще е полезно -> http://audibg.com/fo...howtopic=119867

И един въпрос -защо искаш да ги сменяш.

Редактирано от valerka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И един въпрос -защо искаш да ги сменяш.

Както по-горе казах, пружините са ми налични.

Решил съм да повдигна малко задницата на колата.

Така или иначе ще разглобявам за да монтирам втулки под тарелките на амортисьорите, и идеятя ми е да сложа по-твърдите пружини.

Благодаря Ви за информацията от по-горните постове, но там има информация за единия модел.Не намирам нищо за модела с една синя и две зелени точки.

Съгласен съм с колегата bokouser.Има логика.

Редактирано от Стойчо Точев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При еднаква дебелина на телта на пружините, еднакъв външен диаметър, тази с повече навивки е по-мека. Навивките може да са по-гъсти или по-редки, от което се определя височината. /и видът на материала от който е направена пружината оказва влияние, но приемаме че е еднакъв :gruebel:/> /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да повдигна малко задницата на колата.

Направи като мене -взем задни пружини от АВАНТ и си готов Купих ги от колега от ФОРУМА заедно с амортесорите -продаваше ги комплект . Задницата се вдигна с 4-5 см, което не е малко

Оригиналните на купе мисля че бяха 10,5мм

а на аванта 11мм / дебелината /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...