Jump to content

Изправяне вдлъбнатина на тавана


i0rdan

Recommended Posts

Коуеги :)

На НГ ми бумнаха по-мощна бомбичка на покрива.

Сега имам вдлъбнатина, подобна е на такава от градушка. Мисля че боята не е увредена, от Автокаското ми изплатиха сума, но чух за някакъв метод за изправяне с вакуум или някакъв восък.

Някой знае ли за такъв метод и може ли да ме прати при някой в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да загрееш мястото със сешоар ама доста и после с ледена вода го полей! При мен се получи на заден десен калник ама вдлъбнатото беше малко по голямо ;)

Редактирано от Au(90)di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коуеги smile.gif

На НГ ми бумнаха по-мощна бомбичка на покрива.

Сега имам вдлъбнатина, подобна е на такава от градушка. Мисля че боята не е увредена, от Автокаското ми изплатиха сума, но чух за някакъв метод за изправяне с вакуум или някакъв восък.

Някой знае ли за такъв метод и може ли да ме прати при някой в София.

Сложи една снимка да видя вдлъбнатината, много е важно лака и боята да са оригинални за да може да се извади!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При паркиране бях ударил прага странично в един камък и се беше получила голяма вдлъбнатина в метала и деруга върху нея. Оправиха ми я при един автободжия в Сливен с някакъв специален електрически уред, чието име не знам. Има нос, който представлява нещо като ромб и се залепва/заварява за метала. След това издърпва метала навън, подобно на чук, който вместо да удря изтегля метала навън. Когато приключи уредът се откача от метала чрез натискането на някакъв бутон върху него. Много съм доволен от крайният резултат, няма никакви следи от интервенцията. :zustimm:

Предполагам, че въпросният уред би трябвало да се намериа и по други автобояджийски сервизи. :gruebel:

Редактирано от STRSHR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да загрееш мястото със сешоар ама доста и после с ледена вода го полей! При мен се получи на заден десен калник ама вдлъбнатото беше малко по голямо ;)/>

Има ли шанс да остана без боя там? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да загрееш мястото със сешоар ама доста и после с ледена вода го полей! При мен се получи на заден десен калник ама вдлъбнатото беше малко по голямо ;)/>

Ето нещо подобно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли шанс да остана без боя там? :hilezh:

Ами ако заспиш със сешоар в ръка ДА :hilezh:

Пък и реално погледнато ако трябва да се поправя по стандартния начин,пак боята е фира!

Редактирано от VBI
Коригиране на пост.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

С известно и непростимо закъснение:

Днес пробвах да залея в продължение на минута с гореща вода, а после веднага със студена - резултат ЙОК :)

Хубавата новина е, че са ми изплатили и боя, а тя не е увредена.

Остава въпросът обаче, как да изпратя вдлъбнатината без да давам много $ :)

Ето снимка:

post-41836-0-67091000-1365249199_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако ставаше толко лесно... Пък тавана не се сваля много трудно, само трябва да се пазят всякакви щипки.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно вакуумно, а с един тип поялник пистолет, чрез електричество все едно се залепва за вдлъбнатата повърхност и след това чрез напън се издърпва, но боята със сигурност ще се повреди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се казва обратен чук и да боята си заминава защото трябва мястото за изправяне да е добре почистено до метал, че да може да се залепи/завари върха на обратния чук.

п.с. А до колкото съм запознат мн малко хора в Бг се занимават с вакумно изправяне, а се прилага само на автомобили над 50000? и то ако не са имали интервенции по дадения детайл преди това, а и се прилага на такива коли именно защото е много скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха,

нищо не се уврежда, трябва ти човек които знае какво прави.

Прави се със специален пистолет за топъл силикон, не е скъп но "големите майстори" го нямат, щото им е по кирия да разтапецират, чукат, шкурчт, боядисват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като имаш такъв познат дай кординати цени и т.н. Нали за това е форума да си помагаме :bia:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте!

Технологията с която се изправят вдлъбнатини от градушка и др. се нарича PDR paintless dent repair.

Използват се специализирани инструменти за избутване от вътре на вън. Когато обаче няма достъп примерно в праговете и колоните  се използват инструменти за издърпване със специален силикон  и др. Боята се запазва напълно без следи от ремонта.

Занимавах  се професионално с PDR в Англия и ще се радвам ако мога да помогна с информация.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги дайте съвет ако сте пробвали тези вакуумни помпички където ги предлагат за изправяне на вдлъбнатини, че съм сгафил и се чувствам ужасно. Капака не ми харесва да го затварям със силата на земното притегляне (тряскане) и съм свикнал да го спускам леко с ръка до долу и след това го натискам с длан докато се 'закопчае'. Днес докато мих колата забелязах че съм успял да го огъна леко точно в централната част най отпред. Едвам забележимо е, личи само като се загледам в "размиването" на отражението на околната среда в лака. Нищо не мога да направя отвътре понеже ламарината е двоина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интернет пространството се продава "замразяващ спрей", нещо като това от клипа. До -50 градуса го дават. След нагряване и пръскане с него, може евентуално да се получат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...