Jump to content

Android или IOS


Recommended Posts

Понеже в настоящите теми за конкретните ОС, постояно се разрастват спорове и стават поле на форумни батъли , реших да започна една тема , където веднъж завинаги да изясним предимствата и недостатъците на двете операционни системи с оглед на това, че може да е полезна за тези, на които им предстои покупка на мобилно устройство с някой от двата софтуера. Моля за сериозни мнения и да не се впускате в сравнения на хардуера от типа Айфон срещу Самсунг и т.н.

Коя според вас е по-добрата и има по-голямо бъдеще, коя има по-голяма функционалност, коя създава повеч проблеми, с коя по-лесно се борави и т.н.

За мен Андроид е по-масовата и гъвкава система, но пък епълската е по-стабилна и създава по-малко проблеми. За сметка на това, без допълнителни манипулации при нея забравяте за безплатни приложения, няма и голямо разнообразие при дивайсите на които се инсталира. Коя бихте предпочели вие и защо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 314
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не знам кое е по-добро, но няколко пъти давам шанс на Андроид още от 1.5 версия та до жели бин и просто ми пречи.

Ето едно интересно разпределение на използваните мобилни браузъри за март 2013

mobile-browser-market-share-safari-march-2013.png?w=704&h=232

Как го коментираме това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично андроида има повече недостатъци отколкото предимства.

Ако си някой бета-тестер който обича да се рови навсякъде по телефона и да имаш възможноста да си закачиш хиляди неща ей така да ти е шаренко андроида може и да е по-добър но като цяло не мисля че блести с нещо , ползвал съм от сравнително новите модели и не ми харесва. Няма я мазнотата при работа (която ме грабна при иОС) ако ще и 12 ядрен процесор да му сложат.

Отделно 70% да не кажа и 90 от приложенията са бъгави (я тръгне я не) и не са минали качествен контрол преди да се качат в маркета им , пълни са с реклами и кой знае още с какво. Не съм запознат но мисля че и качването на ром-ове също не е много приятно занимание , т.е. се оказва че ти служиш на андроид телефона ти за да го накараш да работи а не обратното.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 4.1 насам са мазни и андроидите, но за приложенията си прав. Не са на същото ниво, като иОС.

За сметка на това, без допълнителни манипулации при нея забравяте за безплатни приложения

Това не е вярно. А и да беше, това че едната система ти дава възможност да КРАДНЕШ по-лесно, нито е предимство, нито прави системата атрактивна за дивелъпърите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и някъв китайски пич май е измислил програма която ти разписва приложенията и без да се джейлва телефона можеш да си ги качваш.

Грешното е че хората мислят че при ейпъл джейл се прави за безплатни игри - абсолютна тъпотия , джейл се прави защото се разширяват значително възможностите на телефона които по една или друга причина са ограничени от ейпъл :zustimm:/>

А и като цяло иОС не е основната причина хората да предпочетат ябълка пред роботче - има още много като почнеш от внимание към детайла , минеш през изработка и завършиш на перфектно работеща операционна система написана да работи с точно тоя хардуер а не с още 20 вида телефони с различни възможности. :zustimm:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете платформи (макар и да вършат една и съща работа), се различават много по първоначалният си замисъл.

При андроид основната идея е съвместимост (както и при виндовс), т.е за да е успешна (като бизнес) то трябва

да е съвместима с де що има хардуер по света. От там фрагментация, писане на софтуер от индианци

и т.н. все неща предразполагащи към проблеми.

При иОС идеята е максимум юзер френдли експириенс и безпроблемна работа, като за целта платформата е доста затворена.

Та всеки си избира, ако ти се рови и човърка из рани джаджи - андроид, ако искаш set&forget device - иОС.

Аз съм избрал иОС, щото ми върши много работа ежедневно без да ме занимава излишно със себе си.

И защото, като дойде време за нов, просто вземам актуалният ифоне, т.е не ми се налага да избирам м/у 100 модела

и да се чудя тоя ли оня ли и т.н. Просто вече нямам никво желание да се рова по тестове да гледам клипове и т.н. процедури

по избора на поредният шит.

П.П. Новот ХТЦ е много добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iOS е за хора, които не се интересуват от интерфейса на телефона или просто за хора без въображение. Не мога да приема, че след година и половина смартфон!за 1000+лв. ще изглежда по абсолютно същия начин(интерфейса) като в момента, в който съм го купил. Разликата ще е само в броя приложения и евентуално в wallpaper-а :steinigung:/> Пет американеца си оставят IPhone-ите на масата(казвам американци, защото 80% от тях са с ябълки) и след това 15мин. не могат да разберат кой на на кого е щот видиш ли всички са еднакви. Е аз така най-мразя - аз съм като всички и вс. са като мен. Като овцете. Чисто визуално да сравняваш iOS с Аndroid e като да сравняваш Искра Фидосова с 25-30 годшната Анджелина Джоли.

Що се отнася до персонализиране, мултитаскинг, App Store и гласово търсене Android e 5 светлинни години пред iOS.

Ето едно интересно разпределение на използваните мобилни браузъри за март 2013

Как го коментираме това?

А ти как го коментираш това?

fc439190472970ed.jpg

Не успях да намеря по-нова информация, но за 3 месеца и половина едва ли нещо се е променило драстично...

Няма я мазнотата при работа (която ме грабна при иОС) ако ще и 12 ядрен процесор да му сложат.

Ясно ми е що за телефони си пробвал :steinigung:/>

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как го коментираш това?

fc439190472970ed.jpg

ами чудесно допълнение на моето :) В единия случай имаш стотици компании от китайски ментета до огромни фирми, като самуснг, хтц и моторола, а в другия имаш една компания с един продукт. И въпреки огромната разлика в броя на дивайсите, тия с по-малкото продажби, са много по-използвани от потребителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iOS е за хора които ползват устройствата за работа и си ценят времето. Android е за ентусиасти на които им харесва от ден първи да стават "юнъй програмер".

За маркетите на двете платформи и качеството на предлаганите приложения се писа по-горе и е точно така. Не може да се сравняват несравними неща.

И още нещо много важно - iOS устройство работи по същият начин до последният си ден, по който е работило в първият... и както каза hivanov не те занимава със себе си :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е обречена от втори комантар насетне :steinigung:

И е предпоставка за хранилка ...както всяка тема за андроид и иос досега

Сори мицубишка, че го казвам ....ама темата ще е пълен провал ...защото всеки хвали неговото а плюе чуждото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как мислите, повече приложения има за Андроид или за АйОС ?

Тази тема е обречена от втори комантар насетне :steinigung:/> И е предпоставка за хранилка ...както всяка тема за андроид и иос досега Сори мицубишка, че го казвам ....ама темата ще е пълен провал ...защото всеки хвали неговото а плюе чуждото

Знам ,че вероятността да си си прав е много голяма, но може би съществува някаква надежда, всяка от двете страни да научи по нещо за другата и поне ако става хранилка да си е в отделна тема, а не в другите теми да се случва, да се трие и после пак...и в крайна сметка някаква такава цикличност да се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бла бла бла бла

а ако са 5 хтц-та лесно си ги познавате по накичените уиджети а? шаренийка да има.....

признавам че съм чел много глупости за иОС ма ти разцепи мрака с тия 5 неразпозпознаеми телефони......

а ако наистина смяташ че андроидския маркет е по добър от ейпълския определено трябва да се прегледаш

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как мислите, повече приложения има за Андроид или

Като брой вече май андроид настигна иОС и има даже повече сваляния. Обаче иОС ап стора прави 74% от приходите на всички аппсторове, което е смазваща разлика и пак при значително по-малко потребители...

Качеството в случая с аповете е по-важно от количеството. иОС ти дава обаче и качество и количество.

Друг проблем е, че масово андроидите са стари версии и това, заедно с десетките различни резолюции и размери няма да даде същото качество на аповете... никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. но може би съществува някаква надежда, всяка от двете страни да научи по нещо за другата ....

Тази надежда вуйче е умряла безвъзвратно много отдавна ....и единственото което може да се научи от хората с ай-нещата е , че сме балъци и некви опитни мишлета(бета тестери)....прекарали се след като сме си купили андроид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пиша като бивш МАСОН и настоящ БЕТА ТЕСТЕР... Всяка ОС си има своите + и -. Масонският телефон ми стана много скучен и заради това станах бета тестер на Гугъл... Доволен съм от бета тестването, има голяма възможност за "customization". Човек може да изрази характера и въображението си при оформлението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекарали се след като сме си купили андроид

Виж как си признаваш без бой. hilezh.gif/>

В съвременния свят нещата са колкото плащаш, толкова получаваш. Т.е. няма как да си купиш телефон за 200 лв и с андроид и да очакваш същото като айфон за 1000 с иос. СГС3 е друга бира, но струва, колкото айфона и там вече е въпрос на вкус.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СГС3 е друга бира, но струва, колкото айфона и там вече е въпрос на вкус.

Аз винаги съм бил с флагмана на самсунг....но съм си вземал това което ми харесва а не което е модерно.

Дали съм тестер, тестис или квото им хрумне на иосите ...баш ми дреме на чура ....важното е аз да съм доволен ...а аз съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как си признаваш без бой. hilezh.gif/>

СГС3 е друга бира, но струва, колкото айфона и там вече е въпрос на вкус.

А кат СГС4 и последните флагмани на водещите марки еквивалент при иос не съществува и по-добре да не ги опоменаваме grin.gifbia.gifМен ме кефят и двете, жената има ифон 5 от вече бая време, кефи ме адски, но не е за мен. Като цяло прогресът в тази сфера кърти! Обаче няма как да не изкритикувам вече споменатите Маркети при едното и другото. При иос има повече и по-изпипани приложения, обаче всичко се нарежда по рейтинг и ако някой създаде видиш ли някъв як нов апп ко прайм? С гугъл плей без да се изнервя мога да проверя първите 100 приложения, при зададена ключова дума. При ябълките - първите 10 и нямам нерви за по-натам да карам едно по едно. Което може и да се изтълкува пак като потребителите да не си губят времето, а по най-бързия начин да откриеш най-използвания апп. Лошо няма, но в такъв случай няма смисъл от огромен брой аппс, след като 95% от ябълките реално никога не виждат 90% от съдържанието на маркета. Могат да се сортират, но за мен маркета куца доста, като навигация.

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но за мен маркета куца доста, като навигация.

Toчно това имах на предвид и аз!

В това клипче двата app store-а са сравнени(от 4:00 мин.) Като цяло клипчето е що годе прилично сравнение на двaта OS-a

ами чудесно допълнение на моето :)/>/> В единия случай имаш стотици компании от китайски ментета до огромни фирми, като самуснг, хтц и моторола, а в другия имаш една компания с един продукт.

Ми браво, много хубаво си се сетил :hilezh:/> Но я ми обясни как така използването на Сафари е 62% като само 21% от продадените смартфони са на Apple? Слаба ми е математиката явно. Единственото обяснение за мен е, че през март месец Аpple фанатиците сте висяли във Facebook 3 пъти повече време от останалите :lol:/>

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но я ми обясни как така използването на Сафари е 62% като само 21% от продадените смартфони са на Apple?

Oбяснението е лесно голяма част от собствениците на андроид го ползват за слушане на мп3-ки и нета е основно на уайфи, защото операторите големи кожодери.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото обяснение за мен е, че през март месец Аpple фанатиците сте висяли във Facebook 3 пъти повече време от останалите :lol:/>/>

Facebook си има апп, та не се брои тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...