Jump to content

Датчик за АBS на Ауди А8


Wengen

Recommended Posts

Колеги, здравейте!

От време на време, но все по често ми се включва индикацията, че има проблем с АБС. Ходих при майстор и когато закачиха колата да прочетат се видя, че десен преден датчик дава проблем. Не е постоянно, но от време на време се появява. Попитах за цената и ми обадиха някаква сума от над 300 лева, за самия датчик.

Моля, ако някой има идея как да си намеря преден десен датчик за АБС на разумна цена да пише. И още нещо, имате ли идея защо само от време на време дава индикацията че има проблем, произволно?

Колата е ауди А8, 3,7 двигател, 1998 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледа се в движение сензора,после ако грешката е от типа прекъсната връзка тогава има проблем с окабеляването,пи всички случаи си е ровене,цената на сензора намирам за около 250лв :zustimm:/>,оем,4D0 927 807 B

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, ако някой има идея как да си намеря преден десен датчик за АБС на разумна цена да пише.

Това е слабо място на А8 D2, поне по мои наблюдения, от скоро.

Сменя се с нов.

Имаше в ютуб един клип, в който един американец демонстрираше завидна рационализация, прекъсвайки кабела и подмяната му с нов, между самия датчик и куплунга. Прекъсва се от сгъването.

Ето това имах предвид.

Ако знае само, че на това ние му казваме "побългаряване"... :hilezh:/>

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се отделила намотката в сензора и от друсането не окъсява на маса когато си поиска ,то това решение наистина става,но обърнете внимание на кабела който слага човека,сечение и вид на кабела,знаете че модула мери импеданс,дължината трябва да е същата,стремете се да направите чисти спойки и добра изолация,използвайте силикон течен за да нахлузите защитните шлауси,защитете спойките с термошлаух и се радвайте на колата си:zustimm:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как мина през дупка и ми се включва АБС-а също като тръгвам да спирам в ниските скорости ми се пуска без причина и едвам спирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой датчик не е позициониран,намираш ме утре закачаме ,возим се 50 м и решаваме проблема както обикновено ,стига да няма някоя змия и да ни забави:rolleyes:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам спомен че е възможно да се сложи датчик от друго ауди на а8 мицата, цената на такъв втора употреба е 30 лв, само трябва да дойдеш с твоя датчик да изровя подобен от купчината с датчици.:)/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/itm/ABS-Sensor-vorn-Audi-A8-D2-4D0927803-4410327210-/300735309439?pt=DE_Autoteile&hash=item460538a67f   150лв. с опция да предложите цена и да я удобрят

Редактирано от todorov_24
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че подмяната на проводника е направо елементарна процедура, струваща максимум 10 лева с термошлауха и силикона, 150 лева никак не ми се рентират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което не е добре според мен при подмяната на кабела е самото запояване. От калая на мястото на спойката и около 5мм около нея кабела става твърд и при вибрациите рано или късно ще се скъса/счупи. Затова в автомобилната ел. инсталация заводски не се запояват кабелите на връзките , а се "кримпват". По-добра идея е да се "кримпва" кабела на датчика вместо да се запоява защото там има много вибрации и огъване. Действително е глупаво да се сменя здрав датчик само заради скъсване на кабела щом може да се ремонтира.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...