Jump to content

Въпрос относно плафона в багажника.


thesamorai

Recommended Posts

Колеги на какъв принцип работи плафона в багажника.Към светлините ли е вързан или има някаква отделна система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързан е към ключалките на багажника. Когато го отвориш , светва. Така е на комби , на седан би трябвало да е по същия начин .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсвача се намира в "закопчалката" на вратата на багажника - така е на моя седан (говорим за Б4). Преди години реших да си я възтановя тази екстра - да ми свети багажника като го отворя... Ами нещо не успях да го регулирам да работи прекъсвача и една сутрин (като е светил цяла нощ багажника) акумулатора беше умрял. Решението - махнах крушката и така и не можах да я подкарам тази екстра :)

 

Офтопик: Плафона който е за осветлението на двигателя само му смених крушката и тръгна :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързан е към ключалките на багажника. Когато го отвориш , светва. Така е на комби , на седан би трябвало да е по същия начин .

И при седана е така.

От предпазител номер #4 (15A) получава +12V, а ключът на плафона затваря веригата към -12V(маса).

Ключът се намира в бравата на капака.Като се натисне палеца и прекъсва веригата.

Най-често проблема е в кабела на багажника.Ако е прекъснал няма (+12V).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсвача се намира в "закопчалката" на вратата на багажника - така е на моя седан (говорим за Б4)...

Ако проблема е самата бравичка много лесно може да се оправи като си монтираш външен бутон от врата на рамката долу, където опира крачето на багажника при затворено положение. Към новото ключе свързваш "масата" от плафона на багажника, за целта или ползваш стария кабел като го отрязваш до маншона и наставяш до новото копче или направо си пускаш нов кабел от плафона до новия бутон, като оригиналния кабел го откачаш от плафона и го изолираш. След това навиваш/регулираш малко гуменото краче, колкото е височината на бутона при натиснато положение. Правил съм го няколко пъти - става екстра. За бутон освен външен за врата става и от аларма - тези за сигнала от предния капак :).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На закопчалката нямаше нищо при мен.Имаше само една тройна букса от която кабелите влизаха в бравичката на капака.Не мисля да се занимавам,ще го правя направо с копче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...