Jump to content

Отностно фаровете на B5 97г


sasasa

Recommended Posts

Здравейте, спряха ме скоро господата полицаи и ми проверяваха светлините. Оказа се че при включване на дълги късите ми гаснат ( колата е Б5 97г с трисексионните фарове - халоген Н1, къси Н7 и дълги Н7 ). Нормално ли е това нещо или трябва при светване на дългите късите да останат светнати? Забелязвам също така вечер като карам на дълги че пред колата не е особенно осветено. Имам ли повреда някаква в осветителната уредба и каква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук: http://forums.audiworld.com/showthread.php?s=86ad79e2265dc392af9f6ce4d6ebbdb1&p=18697675#post18697675

има нещо по въпроса, макар да е за 100-ца / А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На късите и дългите са H7 на халогена е Н1. Когато ползвам светкавицата когато колата е на къси ядове няма - късите си светят а дългите мигват. Обаче ако карам на къси и бутна лостчето напред за да превключа на дълги късите светлини изгасят. На един колега на Rav 4-ката е по същият начин. Струва ми се странно понеже осветеността пред колата не е много добра като карам на дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мисля че си в грешка с крушките.

Трябва да се H4 едната светлина е за мъгла,а другата за дълги и една крушка H7 за къси.

Аз си мисля че имаш нещо по инсталацията и най вероятно е била с фарове ВАЛЕО които са сменени с БОШ без да е променена инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм в грешка - гледах ги крушките ми са такива и инсталацията им си изглежда заводска, плюс това имам бутон за халогените и си бачкат. Бях чел че след и включително 97г се слагат фарове Бош с три секции а преди 97 са едносекционни с H4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, така са си фаровете Бош на А4-та, моите са същите. На фар за мъгла е Н1, а за късите е една крушка Н7 и една Н7 за дългите. Аз съм с ксенонови крушки само че в момента. При мен мисля че си светят и двете светлини едновременно. Нещо друго ще да е? Да си ти слагали скоро модулче за дневни светлини? 

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, всичко си е заводско по инсталациите - нищо преправяно няма. Ако може да провериш дали при теб гаснат късите когато дадеш на дълги и все пак дали ти си слагал ксенона или някой друг - възможно е при теб да са преправяли инсталацията както на линка по-горе за А6-цата. Много интересна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен има някакъв проблем, къде да го търся?

Възможно е да ти е нагорял ключа за фаровете и там да е проблема. Разлика в ключа при дву и трисекционни фарове няма, разликата е в инсталацията и по точно в местата на два пина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сваля корите над и под волана и ще изкарам буксата да видя как са подредени кабелите. Ако там всичко е наред да търся ключ направо или   е нещо поправимо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен секциите са 3 като превключиш на дълги трябва да светят и късите и дългите светлини.Само ако си и на халогени и къси и превключиш на дълги,халогените се гасят автоматично,явно швабите са преценили че при полужение че цъкаш дългите халогени не ти трябват -логично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що проверих при мен си светят и двете крушки както предполагах. Иначе за колегата по нагоре не пипано нищо по инсталацията на фаровете за монтаж на ксеноновите крушки. Те се връзват на буксите на оригиналните Н7 за къса светлина. Само се дупчат капачките на фаровете за да мине инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен секциите са 3 като превключиш на дълги трябва да светят и късите и дългите светлини.Само ако си и на халогени и къси и превключиш на дълги,халогените се гасят автоматично,явно швабите са преценили че при полужение че цъкаш дългите халогени не ти трябват -логично

При мен не е така халогените си светят и да пусна дългите,светят също и късите ,99г съм фейс,а на автора на темата,97г си мисля че са със фаровете преди фейса,явно при теб е преправяна системата зада си с фейс фарове и затова имаш проблеми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...,97г си мисля че са със фаровете преди фейса,явно при теб е преправяна системата зада си с фейс фарове и затова имаш проблеми..

 

Недей молим ти се. Прочети малко за модела, кога какви фарове се монтират, па тогава пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мойта кошница е 99-та па съм си със старите грозни фарове,и аз си мислех че фейс-фаровете са от 2000-та :) ,но пък като се замисля преди време ми се наложи да си сменям стъклото на десния фар и набарах некъв от автоморга за 20 кинта и вътре беше различен,моя беше с повече секцийки вътре та му смених само стъклото,явно е бил баШ от най старите :)

Редактирано от kostov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия фейслифт по спомен беше март или април 99г.

Относно различните фарове преди фейса има такива на БОШ които се коментират в темата и ВАЛЕО които са едносекционни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей молим ти се. Прочети малко за модела, кога какви фарове се монтират, па тогава пак.

Нз,аз какво трябва да прочета но като отвориш мобиле и дадеш 97г.няма 1 с фейс фарове,защото Н7 са на фейските,а на фаровете преди фейса са Н4....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rotcol: Колега в сериозна грешка си за преди фейслифта, ако си с Бош фарове си с Н7, ако са Валео си с Н4. Това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е,несъм се замислял за разликата в Бош и Валео,просто като ги гледам си ми изглеждат еднакви,а аз досега съм попадал все на фарове от тия години все с Н4,имам няколко приятелчета с а4-ки 97 и все са с Н4....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...