Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Според мен на първо място защото се разваля фабричния вид на колата и седят грозно.Примерно ако един модел е само

в размер 19, то като е реплика 18 изглежда супер недъгаво.

Другата причина е теглото им, товарят всичко повече отколкото е сметнато.

3-то, не са здрави и ако нещо им се случи почти не подлежат на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зависи как караш. На мен 2ката и 3ката ми дават един и същ разход на дълго или максимум 200-300гр. Просто малкия мотор се товари при повече даване на газ.

Градско ми е 1-1.5л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А зависи още и къде караш т.е. градско в София ми е около 8/100(понякога и повече) с/у около 6/100 в град със добре регулирана 'зелена вълна'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е разхода на 2.0, но на 3.0ТДИ куатро автомат разхода в София варира между 11 и 14. Извънградско 6.5 - 9. Да не остане накрая някой учуден и недоволен  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ще ги правя черни, не го понасям този хром. Много ме дразни как седи колата с така наречения гланц пакет, а и се драскат и матират.

Зачеквам стара тема ,но да попитам как да си направя лайсните черни без да ги съсипя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Здравейте Колеги!

 

За да не отварям, нова тема.....имам едно питане само,... колко двигателното масло трябва да налея на моята Б8-ца? Мотора е 1.8 TFSI - 160 к.с. По книга му дават 4.6 литра включително масления филтър.

 

http://www.audi.de/content/dam/ngw/product/used_cars/a4/pdf/a4b7/2008_09_a4_b7_18tfsi.pdf

 

Е днес налях 4.6 и на борда сега ми показва, че е на максимум, което ме притеснява честно казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих преотварял темата за " Разход на гориво", ако по една случайност не открх топлата вода.

Знам че гумите са много важни включително и за разхода на гориво, но чак пък толкова! Накратко, наложи ми се да сменя две гуми след като задна лява стана негодна за употреба следствие на 15 см пирон. Явно е станало някъде след Калотина, но индикацията за гумите ми светна в района на Божурище. Действието се развива в полунощ, а на сутринта тръгваме за Халкидики. Жената направи 'лонг фейс' като разбра че колата е без резервна гума, крик и т.н. Как още да резбере че се е прибрала у дома?

Не можах да намеря същата гума и т.к. не съм 'куатро' реших да сменя две гуми като застрахователя обещава да плати 65% за едната нова. Така или иначе не бях доволен от летните гуми и реших да сменя производителя за двете нови гуми които станаха предни и О чудо! Разхода на гориво спадна видимо, поведението на колата се подобри значително, а и шумът в салона намаля. Само единн пример. Ако на колата преди трябваха 2,200 об/Мин за да потдържа 130 км/ч, то сега за същата скорост са достатъчни 2,000 об/Мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Имам следният проблем - при включен компресор ( AC) се усещат вибрации в купето когато колата е в покой и изчезват при потегляне и това до следващият светофар когато автомобилът спре и се появят отново.При изключване на AC, всичко е перфектно без грам вибрация,симптомите са само при активиране на AC бутона.Иначе климатикът си работи нормално,охлажда много добре,никаква индикация за нередност по таблото.Ако някой има идея от какво може да е проблемът ще съм благодарен ако сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих преотварял темата за " Разход на гориво", ако по една случайност не открх топлата вода.

Знам че гумите са много важни включително и за разхода на гориво, но чак пък толкова! Накратко, наложи ми се да сменя две гуми след като задна лява стана негодна за употреба следствие на 15 см пирон. Явно е станало някъде след Калотина, но индикацията за гумите ми светна в района на Божурище. Действието се развива в полунощ, а на сутринта тръгваме за Халкидики. Жената направи 'лонг фейс' като разбра че колата е без резервна гума, крик и т.н. Как още да резбере че се е прибрала у дома?

Не можах да намеря същата гума и т.к. не съм 'куатро' реших да сменя две гуми като застрахователя обещава да плати 65% за едната нова. Така или иначе не бях доволен от летните гуми и реших да сменя производителя за двете нови гуми които станаха предни и О чудо! Разхода на гориво спадна видимо, поведението на колата се подобри значително, а и шумът в салона намаля. Само единн пример. Ако на колата преди трябваха 2,200 об/Мин за да потдържа 130 км/ч, то сега за същата скорост са достатъчни 2,000 об/Мин.

Това с оборотите няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от гуми но 'Диана' ми предложиха две Pirelli Cinturato P1 като еквивалентана замяна на Bridgestone POTENZA 225/50/17. Мисля че и двата модела средна хубост, че ако не и отдолу.

Колкото до оборотите на двигателя при 130км/ч със старите и новите гуми, реално разликата по-скоро беше 2,180 или даже 2,150, с/у 2,000об/Мин сега. Но това лесно може да се симулира, нали отзад търкалям все още две BRIDGSTONE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,вчера забелязах ,че шофьорската врата май има леко провисване. Някой има ли идея може ли да се регулира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...