Jump to content

А4 1.9тди /2001г/ или Астра 1.9цдти /2005г/ ?


Recommended Posts

Според вас, кой е по-добрият избор. Цените им са горе-долу еднакви. Като здравина, поддръжка и надеждност. Дали по-новата година или по-високия клас? :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Астрата трябва да се има впредвид, че е с фиатов двигател.
Мой приятел бра ядове с такъв фиат (турбо, съединител), но може и да не е случил на кола.
Аз, ако избирах бих си купил лично Астрата  заради по-новата година спрямо аудито (б5), ако е б6 Астрата отпада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито е среден клас,а Астрата е компактен клас-това са първите разлики.Имам приятели които не щат и да чуят за фиатов мотор и то дизелак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш ябълки с краставици!

 

2 марки, които са от съвсем различен клас, 2 автомобила, които по големина са от различен клас и 2 години на производство, които не са особено близки....!

Не знам как точно трябва да проработи това сравнение!?

От това си правя извода, че:

1. Не знаеш каква големина кола ти е нужна или предпочиташ

2. Не знаеш каква (класа) марка предпочиташ

3. Нямаш абсолютно никакви претенции към автомобила

 

Бе мен ако питаш ти май си за една новичка Дачия да ти кажа.... :eusa_think:

 

Отделно, че не говорим за нови автомобили, а за 10-15 годишни, при които най-важни са индивидуалните качества/недостатъци и техн. състояние на самия екземпляр, а не принципните параметри от завода.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му обичам на тоя форум, някой пита за избор между две/три коли, веднага му предлагат обаче различно от това, за което пита...



Като дори не е ясно 1,9 с кой мотор е. Веднага - вземи тая дачия. Ми ако е 110 или 131 кс, НИКОГА няма да взема КАКВАТО и да било дачия. Без да говорим за астрата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора май изкарват пари със спам почвам да си мисля... все едни и същи трима-четирима.... как не им писна (или поне на модераторите)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не правим заблежки на колеги, че спамят, когато всъщ. отправилите ги са спамещите.
По темата >
Бих избрал Аудито... ех, този "легендарен" 1.9...
Ще бъде хубаво да се конкретизира и агреагата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора май изкарват пари със спам почвам да си мисля... все едни и същи трима-четирима.... как не им писна (или поне на модераторите)!

Ето, писна им. Всички, които не са писали по въпроса в темата, ще получат предупреждение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгеле!! :)

@borkobg

Ако наистина не виждаш принципна разлика между марките и моделите според мен вземи по-новото и запазено.

Най-хубавата кола е новата е казал нородът.

Но сравненето е наистина абсурдно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астрата с исузовия мотор(1.7 дизел) е нещо много здраво,стига да е запазена. На един приятел  преди три години му я избрахме и е много доволен,особенно с две деца. Комбито е практично(не е красиво) и върши хубава работа. Не върви много,но пък харчи 4.5 нафта извънграско при нормално каране. 

 

Вече аудито е друг тип кола с много по-хубав интериор и качество на изработка. Но като цяло ако уцелиш запазената кола и от двете ще си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исузовия дизел е добър, но капризен (лесно се прегрява, криви и пука глави...) и сложен, за сметка на 1.9 на аудито.
Карал съм и двата. Динамиката е много добра, отнесена към купето.
"Исузото" е с една идея по- тихо, но е относително това, защото зависи от много странични фактори.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя исузу мотора незнам как харчи 4.5 извън , при положение че в софето харчи 8.5-9.5.

Другото което не ми харесва е че е малко по-шумен от 1.9 пд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е лично за мен. До колегата Moonland - купи си ти Дачия, може и Греат ВОЛ. Благодаря на другите, които отговориха по същността на темата,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора хубаво е да кажеш бюджета, защото има аудита от 2001 г. за 3 к. има и за 13 к., същото е и с орлите (предполагам).

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджетът е в диапазона 8-10к. Ясно е, че и двата варианта са на не малко годинки, но винаги единият избор е по-добър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...