Jump to content

Проблем с теч в купето ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ


maldinesta

Recommended Posts

Да започна с това,че притежавам А4 97г..Проблема ми е следния : когато вали дъжд по-сериозен няколко часа подред ми събира вода до половината на акумулатора отгоре.Казаха ми,че дупката ми за оттичане е някъде около акумулатора,но не я намерих.Имаше едно мъркуче излизащо от самия акумулатор(ако протече) вкарано в една дупчица.Махнах го и го наложих до нея,че все пак ако недай си боже протече...и водата веднага започна да се оттича през дупчицата и проблема със събирането на вода долу горе го отстраних,защото пък от дупките над акумулатора като вали от нея страна трябва да стигне до другата страна,за да започне да тече на земята.Та по-големият проблем ми е,че ми тече и вътре в купето от страната на возещия се и ми събира вода :( Споделете от къде може да влиза вода и как да оправя проблема моляяя :( А още по-глемият проблем е ,че не мога да хвана от къде тече.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми влизаше вода при пасажера, от немарливо сложен филтър на купето... Над филтъра има едно като легенче с два отвора за отичане и от двете страни. Ако не се сложи правилно на щипките, водата от предното стъкло тече върху филтъра на купето, от там се сещаш какво става. Както ти каза и колегата, под сервото има още една дупка за оттичане на вода, провери я и нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я още един любител на аквариумите.

 

Както ти казаха вече, махаш акумулатора и отстраняваш гуменото недоразумение под него.

После бъркаш под сервоусилвателя на спирачките от кум страната на акумолатора

и отстраняваш и другото гумено такова. Също така махаш пластмасата под чистачката

на пасажера и прегледай за това легенче дето спомена колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря много за помоща,веднага след като спре дъжда тук ще се опитам и ще пиша да кажа дали е станало :)

А да попитам къде се намира тази пластмаса на пасажера?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам тия гумени уплътнения под акумулатора и другите - има ли ги при А3 AHF че и аз мисля да пускам рибки от дясната страна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в един много силен дъжд по Тракия прокапа и в моите крака, чел съм неведнъж за тези отвори, но за седемте години, които карам колата не съм сменял акумулатор или пък свалял. Следващата събота ще го откача и ще чистя и аз! Иначе куатрото е незаменимо при много вода на пътя! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе куатрото е незаменимо при много вода на пътя! ...

 

Ама иска и малко грайфер по гумите, че с моите "полу сликове"

днес по "Тракия" доста пъти се опитваше да дрифти. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да ви попитам само , преди малко махнах тампона отдолу под акумулатора.Представлява една гума отдолу във формата на звездичка(назъбена) , нали ? Тя ми беше запълнена с мръсотия...А по-важния ми въпрос е за дръгия тампон от страната на сервоусилвателя.Исках да го махна и него защото беше запълнен и той с мръсотия,но без да искам я избутах навътре в дупката,тааа  не мога да махна тампона,защото е закачен за някъква тръбичка и реших да не го махам,защото за да го махна трябва да го скъсам...съвет?  :blush:

Редактирано от maldinesta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А проблем ли е,ако съм натикал мръсотията без да искам навътре в дупката , дали е паднала сечудя аз,страх ме е да не съм запушил дупката :sniff:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...