Jump to content

A4 1.8T125hp 1996 разход


Лазар

Recommended Posts

Наскоро си купих казаната в заглавието возия и имам въпрос : колко ви гори градско и извън градско , на колко вдига разхода на магистралата , ии нормално ли е да ми праска 15 газ градско ( 14-15 ) с малко нескопосано каране . Рядко се пуска климатика и е с пълен инжекцион . При 30 литра +/- изминах 200 км г/д от който 100 по магистрала с каране 110-140 и 100тина градско. Чакам вашите мнения ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8Т е 150 коня :). Разхода ти малко завишен според мен, ама щом казваш може и да е нормален, но може да се свали с по 1 литър някъде приблизително :) . Градско около 13, дълго около 10, 11 макс гони като разход според мен. До 140 каране не е проблем според мен и не би трябвало осезаемо да вдига разхода :) като при извънградско не повече от ~ литър отгоре на това от извънградското на магистралата :) .

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изглежда момчето от което съм я купил си е сложило Т отзад по документи е 125 . След 130-140 значи дига разхода по магистралата г/д е такава границата да разбирам . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в София моята със същия двигател с Газов инжекцион ми гори 12л лятото и 14 зимата все на къси разстояния от порядака на 5-6км и после кафенце и пак 5-6 км обратно. На магистрала със 4 човека и багаж ми гори 10-11л най-много, ако се овлека да карам 130-140. Колата ми е обаче комби.

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR и 15/100 ? Ако е quattro може и да е възможно, аз бая жега трябва да й давам на моята за да стигна тоя разход, или да се набутам в ебати задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си филтрите на газовата и въздушния също, виж термостата дали е наред ( макар че сега е топло и не би трябвало да вдига разхода заради температурата). С какви гуми е колата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие че ги дават да горят 12,5л градско бензин,не виждам как в бг може да гори по-малко.Моята е с газово слагано в Италия,обикновенно с ламбда контрол,като я взех гореше 13,5-14,5 в града и 7,5-8,5 извънградско,но сега под 14,5 не мога да я сваля.С с гуми 205/16/55 съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята гори в този диапазон 13,5 - 14.5 газ градско (лято и климатик от време на време) , а зимата 16 - 17 газ ама горката не може да загрее хубаво за 6 км. Извънградско 10 - 11л винаги на климатик със скорост 130 - 150 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам 1.8 125 коня смесен разход в софия и извън нея не качва повече от 10 , ако я галя лято пада на 9 без климатик старнното е че и да давам много газ и да карам леко по този маршрут няма осезаема разлки движи се в тези граници колата е с г.и

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата моят авант ковеше 14/100 в СтЗ.Сега е на метан,но ако съдя по това ,че гори около 6/6.5кг/100км градско с климатик това прави точно 14л бензин отново,което е 15-16 газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с автомат, а колата е адр 95г. и ми дава около 15 градско и 10 извънградско... за ГИ с ръчка 15/100 в града лятото е много, а 10 смесен се постига с обиквена газова, която е скопена осезаемо... или пък на бензин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ADR 125 к.с. с ГИ - на магистралата 120-140 - разхода по борд комп. 8 л , реалният ми разход на газ малко под 10 с климатик през цялото време. градско около 14-15 на газ си гори с нормално каране. Извънградско при 90 (без значителни изкачвания и спускания, без трафик, без клима) съм постигал разход 8  на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нормален разход, макар че разликата м/у градско и извъградско е доста голяма. При мен по борд разхода извън града е около 6.8-6.9 :) без клима 9-10, с клима около 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой двигател и коя година става дума?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8 АДР 95г. борда показва каквото си иска, понякога около 7, понякога около 9, в града около 13, но никога точно :)  Наскоро смених вс ремъци, махнах картерната вентилация, почистих дросела, изтрих грешката за празен ход, вероятно от незатворена и смучеща въздух през картерната вентилация и омаслена и мръсна дросел клапа и сега ламбдата движи далеч по-пъргаво след 200км каране, а показанията и са -3% на празен ход и +1.6% във високите обороти... по-добре от това не съм я виждал, но все пак борда на газ показва нереални неща, на бензин не съм я карал сериозно от 2 години  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моята 1.8 АДР я засякох за морето при скорост 120-140 без климатик 9.5 газ

газовата е слагана в Италия обикновена с ламбда контрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...