Jump to content

Диоди в двигателя и купето


Recommended Posts

Колеги нямаше кфо да правя тука уикенда и реших да се филмирам малко. Та си направих малко светлинки по колата, като на спортните коли от NFS..Та ето кфо се получи, ако някой иска ще му обясня как става работата.. Отзад се виждат така, защото малко сакато съм ги снимал..

post-79939-0-56027000-1374439823_thumb.j

post-79939-0-48860400-1374439837_thumb.j

post-79939-0-31474900-1374439856_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

мислех го, обаче искам нещо мое, не да сложа лентата и айде..така си играх повечко и ми беше по-забавно. По 1 резисторче на всеки диод ключ, който при затворен капак изключва диодите и така

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ми как..на диодите не им пречи, нито на кабелите..следователно и на мен не ми пречи :Д

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак пък да не им пречи - не съм съгласен

най-малкото лентата ще се разлепи

именно това ме отказа да слагам отпред

иначе си сложих в багажника, вместо трети стоп и на вратите отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ма аз не съм с лента..сложил съм диоди и съм ги хфанал с тел и не им пречи изобщо..

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде взимате ток за тези интервенции? Че мен много ми се иска да си осветя жабката под волана, ама да е на отделно ключе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като отвориш врата, тогава светва вътре в купето

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 80-ката за сега съм сложил в краката по 10 см. диодна летна бяла и е към плафона.Мислих да сложа и по една червена,да свети към габаритите,не знам дали е добра идея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А как се справи с тези двете крушки които се включват с копче отстрани на предния плафон? Аз преди време реших да си сложа диодни крушки в купето но него направих точно заради тези две крушки, защото не пожелаха да светнат, как ли не ги въртях но нямаше ефект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги а да попитам понеже не ми е ясно може ли да се направи така, че да светва осветлението в краката само когато се отвори врата и като се затвори да угасва в смисал да си е вързано направо към плафоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Цитиране на предходен пост!

 

ми колега аз така съм го направил бе..а4-ката си имаше фасонка и аз просто си запоих диод с резистор, че да не изпука на 12 В, и си го сложих на мястото на старата лампичка. Ако нямаш фабрична фасонка, можеш да си свържеш диод и да сложиш прекъсвач, нормално отворен, на вратата, като се затвори да изключва диода. http://tpetrov.com/pictures/jpg/klu-703.jpg нещо от сорта. Но гледай да е по-компактно, за да не седи селско  :dance:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

а може ли да попитам от къде прокарахте кабел за лентата в краката и от къде взехте ток от плафона

Пише си

Цитиране на предходен пост!

 

ми колега аз така съм го направил бе..а4-ката си имаше фасонка и аз просто си запоих диод с резистор, че да не изпука на 12 В, и си го сложих на мястото на старата лампичка. Ако нямаш фабрична фасонка, можеш да си свържеш диод и да сложиш прекъсвач, нормално отворен, на вратата, като се затвори да изключва диода. http://tpetrov.com/pictures/jpg/klu-703.jpg нещо от сорта. Но гледай да е по-компактно, за да не седи селско  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...