Jump to content

От мултитроник на ръчни скорости!


TDI_SPORT

Recommended Posts

Здравейте на всички!Искам да попитам има ли някой да е разкарвал наи-несполучливата скоростна кутия на Ауди(мултитроника) и да е слагал на негово място ръчни скорости?Струва ли си цялата операция или по-добре да се продаде колата!И на мене ми е по-лесно да я продам но всичко друго по колата е много подържано,работи безупречно а дизел втора ръка дасе намери в добро състояние е почти невъзможно!Колата ми е 1.9 тди 131к.с с мултитроник!

    И друго ме интересува-има ли някой който може да ми направи този монтаж качествено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега мисля че някъде в раздела направи си сам бях чел някаква такава интервенция, но трябва да потърсиш. Колкото до продаването трябва да я пуснеш за без пари, че да им купувач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя не е толкова зле още,има леко придърпване до 2000 оборота!Една година вървеше превъзходно но сега незнам този уж лек проблем дали не е нещо което струва повече пари и ако е така по-добре друга трансмисия,но незнам дали ще стане като хората!Ще потърся в този раздел,а ако някой знае нещо повече ще съм му благодарен!



 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подходящ донор се прави за нула време, но поради сравнително голямото търсене не се намират лесно :)

Мишо (multitronic-box.com) може да ти свърши работа - той ще ти даде списъка от необходимите части от донора... скоростите с полуоските, педалите, АБС модула май също ти трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз донор съм си намерил,същата като мойта с 6 степенна ръчна скоростна,педали абе всичко си има ама незнам кой да ми направи тази интервенция и дали ще стане хубаво!И като ми сложи другата трансмисия да ми направи и промените по компа и се чудя с борд компютъра какво ще стане,нали пише P,R,N,D,S дали няма да премига нещо....знам ли.....

    А Мишо се връща в края на септември чак и тогава ще може да ми каже дали ще е дребен ремонта.Каза ми че като цяло тая кутия била супер боклук и няма бъдеще да се прави ако е нещо по-сериозно не си струва!Не ми се продава колата защото всичко си работи като хората,и скоростната кутия една година работеше безупречно но от една седмица като стигне колата 90 градуса и до 2000 оборота има едно леко придърпване и е много дразнеща за каране! :icon_sad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На компа и още няколко модула се казва само, че вече е ръчна кутията. Само, че се прави докато мултитроника е още качен. А бе който го е правил ги знае тия работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с същата кутия от 4 години и бях притеснен преди време за ремонта но сега всичко има вече и не бих я заменил с ръчна...слага се каквото е нужно и всичко е на 6,то няма нищо вечно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не са ли доста скъпи ремонтите?Наистина кутията е доста зарибяваща,аз обикновен автомат не бих карал-много ме дразнят!По-добре аз сам да си ръчкам!Докато мултито е супер яко,имах удоволствието една година да го карам безпроблемно и съм очарован но знаех някак си че няма как да ми се размине!Някой имал ли е мойте симптоми и знае ли дали е много горещ ремонта?И мене не ме притеснява че ще я оправя а че скоро пак може да стане някоя мизерия като я оправя.........

На компа и още няколко модула се казва само, че вече е ръчна кутията. Само, че се прави докато мултитроника е още качен. А бе който го е правил ги знае тия работи.

Е да ама някой познава ли такъв човек на когото да мога да се доверя?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е,скъпи са ремонтите но не чак толкова,а и като се направи читаво после доста време няма да имаш проблеми.Предплагам че не си мислиш че другите с ръчни скорости са без проблеми по тях,така че си прецени.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-гадното е че като се чух с Мишо той бе човека който ме обезнадежди за тези кутии!Каза ми като цяло че са пълен провал и нямат кой знае колко бъдеще и не се знае колко ще искарат!За мултито да изровиш една дупка и да го заринеш там!Това ми каза общо взето и като се върне(ако го дочакам де) да я закачиме на диагностика да провериме дали прави налягане кутията и ако не прави да не се занимавам с нея,ако е добре може да се позакрепи за 500-600лв!А той има сметка да ми я ремонтира а не ме надъхваше да си я правя а точно обратното....!:)Сами си правете сметка!И за това се замислих за ръчни скорости защото ако я оправя и след половин година пак грохне....!!!Съеденител с маховик в добро състояние-втора употреба е около 300лв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се закрепи кутия за 500,600 лева .Почти съм сигурен че няма как Мишо да е казал ,че закрепването ще е 500-600.Само маслото и филтъра са ти около 800 лева ,не виждам как ще си ремонтираш кутията и ще и налееш старото масло със филтъра който не се знае на колко 200 000 км е .Горе долу при най-простата сметка 600+800 са 1400 ,ако излезеш много голям късметлия

Просто ако не ти се дава такава сума минавай на ръчна кутия

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи както казах мнението на Мишо за мултитроника е пълен провал!А аз да съм споменал че всичко ще ми излезе 500-600лв.....с масло с всичко?А ти ако си купиш кола за 38000 втора употреба би ли карал маслото на скоростите 200 000 и би ли те изкарало?Колата е карана в Испания от българин а не от Испанец или Италянец!Момчето си е подържало всичко щото си имам ваг-ком и съм и проверил всичко преди да я купя,наскоро свалих и кулера да видя какво става и от там и от маркучите капка не капна,а кулера бе от вътре като чисто нов!Сам си прави сметка в какво състояние е турбото!И като цяло всичко по колата си работи и една година не съм пипнал нищо ама нищо по нея!Може да я позанемарил към края евентуално като е решил да я продава но съм почти сигурен че към тоя автомобил не е имало супер немърливо отношение-просто модела на скоростите е такъв-комфортен и трошлив автоматик!Като собственик на мултитроник,който съм ползвал една година мога да кажа че това са ми впечатленията за тази скоростна кутия и на 100% не съм решил какво ще я правя,събирам инфо,ще направя диагностика като се върне Мишо и ще реша дали ще я продавам,дали ще правя автомата или ще преминавам на ръчен вариянт!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че се успокояваш че ремонта ще е тънкана и заради това ти драсвам приблизителна според мен цена която трябва да отделиш .Другия вариант е да я ремонтираш ,да и налееш старото масло и да я пуснеш на пазара .Само че това ще е крайно некоректно към следващия купувач

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък живеем в една държава само с коректни хора!А и има вариянт да не сменям сега маслото а след 10-15 хиляди километра!Няма да дам пари на куп поне!И другото което е имам остъпки в много вериги за авточасти около 40 %,ако не мога да намеря оригинално масло за кутията с остъпка,поне филтъра ще взема от тех-ко или от някъде другаде където имам остъпки!

    Не напразно съм си озаглавил темата от мулти към ръчни защото за сега съм по-склонен на този варянт понеже няма нищо по-надежно от ръчните скорости,преглътнах ги заради жена ми но това не е кутия за моя стил на каране.............:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И са кво стана ако предишния собственик е мислел като теб за държавата ,на теб се пада джакпота да се чудиш кога ще се разпадне кутията :Eyecrazy:

Минавай на ръчка и не го мисли ,че после като изпуши и компа на кутията ще ти стане лошо.

При мултито трябва да имаш готовност в даден момент да се разделиш с около 2000 лева,а за толкова пари ще направиш и колата на ръчна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че 95% от колите които се продават в България е че имат проблем пориди който предишния собственик иска да се раздели с тях!Рядко някой продава за да разнообрази колата си!Всичките коли са ни на реални километри и ако им кажеш нещо чак се сърдят!С друго ме прецака бившия собственик на колата ми,не със здравословното и състояние!Така че всеки си гледа интереса и не искам аз да съм глупака който да мисли за другите,а за мене никой да не му пука!

   Почти сигурно е че ще мина на ръчен вариянт защото лично за мене по-голяма емоция от ръчната скоростна кутия няма!А аз не съм тръгнал на разходка,тръгнал съм да карам,да съчетая полезното с приятното,не си падам чак толкова по комфорта!;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е преправяна на ръчни от един приятел я купих колата след като я направи и съм доста доволен не знам колко му е излезнала цялата операция, но аз съм доста доволен въобще не се забелязва, че е преправяна всичко си беше нагласил както си трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

А тези буквички P,R,N,D премахнали ли са ги от борд компютъра?Педалите добре ли са ги напаснали?И можеш ли да разбереш кой му е извършил тази услуга?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои за мултитроник си мечтаем, други ги махат... Карах преди годинисъщата комбинация с 1.9 131 и мног ми допдаше. Имаше 1-2 пролема, но тогаваа не ги разбираха много, като че ли. Интересно ми е колко излиза 6 скоростната кутия, че аз съм с 5 и нещо не ме урежда на извънградско.

И някой знае ли дали има 6 скорости за 2.4 мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!
 
Да биквичките ги няма, педалите са добре нагласени иначе за интервенцията не знам кои я е правил негов познат, но мисля че в момента не е в България
 
Ето и снимка на борда

post-69862-0-32256500-1375977815_thumb.j

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Супер е станало,ако разбереш за някой майстор ще съм благодарен!

Някои за мултитроник си мечтаем, други ги махат... Карах преди годинисъщата комбинация с 1.9 131 и мног ми допдаше. Имаше 1-2 пролема, но тогаваа не ги разбираха много, като че ли. Интересно ми е колко излиза 6 скоростната кутия, че аз съм с 5 и нещо не ме урежда на извънградско.

И някой знае ли дали има 6 скорости за 2.4 мотор?

Мечтаеш за мулти?А сега защо не си с тази кола,пак ли си с мулти? Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, ако мечтаеш за Мулти трябва да си мазохист. Само тия дето са със мулти знаят какво им е на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...