Jump to content

1.8т и ланди ренцо- грешка 00561


Recommended Posts

Ауди 1.8т  АЕБ

 

Mixture -Adaptation

14 -00 -Adaptation Limit (add) Exceeded intermittent   или

 

Mixture -Adaptation

14 -10 -Adaptation Limit (add) Exceeded intermittent

това са грешките който записва при работа на газ .

 

Газовата е нова. Ланди Ренцо и е някакъв модел за коли с турбо

Проблема е, че два пъти вече ходя за настройки ,но след триене на  грешката се появява отново, само след десетина минути каране на газ,  ако карам на бензин проблеми няма .

 

 Питам, защото от убъркани адаптаций се бях вкарал в егати и филма( даже  имам тема за това ) и неискам това да се повтаря 

Грешката я трия всеки ден и засега не знам дали ще рефлектира на работата на бензин.

В момента на бензин върви перфектн,  като и на газ е добре ,но явно не е на 100%

 

Въпроса ми е да досждам ли докато не я настроят така че да не се появявя грешката или е нормално да я има  на коли с газ  :wink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази грешка е от неправилни настройки на газ. Напиши откъде си, тука пише човек от ланди ренцо да ти каже къде да отидеш да ти я настроят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Перник съм ,а газовата е монтирана на Ботевградско Шосе-  комплекс Маргел

От монтажа съм доволен ,но от настройка още от началото все  има някакви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е до настройка, но е хубаво като ти я нагласят да покараш малко и веднага пак да се върнеш за да я видят. Има някаква вероятност да е "тръгнала" и л-сондата и от това да ти записва грешката - просто на газ е по-чувствителна. Покарай я само на бензин, но поне 150 км и виж дали няма да запише някаква грешка - не е задължително да е същата. Имаш ли чип? Имаш ли катализатор или е свален?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм с газова почти не съм я карал на газ.

На бензин не записва грешка ,колкото и да я карам.

Сондата е на 15000 км. купувана нова ,оригинална бош и работи идеално при диагностика с ваг-кома

катализатор няма

 

Отскоро съм с чип , но грешката я имаше и преди чипа

Според мен е 100% от газовата, но въпроса е да се разправям ли докато не я настроят да не записва грешка или може и така да я карам ,че не разполагам почти с никакво свободно време

 

Вече два пъти я настройват ,като в началото беше трагедия от към мощност ,за разлика от сега След втората настройка мога да кажа, че  върви прилично , но грешката пак си я записва ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с настройките може да е слагането на чип в последствие. Въпроса е дали поставения модел ГИ може да осигури необходимата мощност на двигателя с чип? Преди слагането на ГИ предупреди ли майсторите, че на по-късен етап ще слагаш чип? Може да се наложи смяна на дюзи/изпарител, които да отговарят на мощността на колата с чип. Казал ли си че вече имаш чип сега като ти правиха настройките? Къде ти слагаха чип-а? Иначе ако хардуера позволява ще ти я настроят със сигурност :).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди монтажа им казах ,че най -вероятно ще я чипна и да го имат в предвид и  казаха, че няма да имам никакъв проблем .

На втората настроика вече беше чипната и им го казах, а чипа е монтиран и настроен от Тони (келеша) TST RACING   и нямам никакви съмнения относно него

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще ти я нагласят стига да нямаш някакъв друг проблем с мотора - датчик, вакуум, турбо-пътища или друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши ми на лични по точно тел. и данни за автомобила.Ще поговоря с колегата и ще те уведомя.Много такива коли е правил и за да не се получава има нещо гнило.Най вероятно в автомобила но не изключвам и варианта да се е паднало нещо със заводски дефект колкото да ми се струва невероятно все пак такава възможност съществува.Трябва да се видят всички варианти и да се реши проблема.Никой няма излишно време за губени ни майстора ни ти но понякога се налага.Лека вечер на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото включване, но днес си поиграх с ваг- кома и установих, че записва грешката само, когато работи  на празен ход ,при всички други режими няма проблем. Затова си мисля, че нещата ще се оправят бързо, само  с лека корекция на  горивото в диапазона 840 -1500 оборота. Тези дни ще се обадя отново за настроика и мисля, че накрая ще се получат нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо като избие грешката преди да я изчистиш да погледнеш стойностите на така наречения Fuel Trim във ваг-кома на 8ми канал

Средните 2 полета ADD и MUL хубаво е да са в рамките на +-5% ако са до 10% не е болка за умиране. Ако изчистиш грешките тези стойности се нулират.

Аз ги използвам тях за фина настройка и смея да твърдя, че резултатите са доста добри. В момента имам 0.8% и 3% корекции което смятам за чудесен резултат и не усещам разлика в поведението на колата на газ и бензин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там гледам, но съм с ваг-ком 311.2 и не ми изписва кое от двете полета е ADD и кое е MUL.

 

В продължение на 40км наблюдавах стойностите там и ги държи във второто поле 0-4% в движение, а в трето поле олколо1%, но оставя ли я на ПХ  буквално за 10сек. корекцията в поле 2 отива на 5.5% .което знам че не е много и  би трябвало да запише грешка при корекция по- голяма от + -10%,но е факт, че премине ли корекция повече от 5% в поле 2  записва тази грешка :nixweiss:

 

Засега не съм я карал повече от 100км без да трия грешката и не знам дали стойността на корекцията ще се повиши,  колкото и да карам не я ли оставам на ПХ всичко си е ОК.

 

На бензин корекциЙте са в рамките на  2% и грешка няма ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
На 16.08.2013 г. at 21:38, turbofen86 написа:

Ауди 1.8т  АЕБ

 

Mixture -Adaptation

14 -00 -Adaptation Limit (add) Exceeded intermittent   или

 

Mixture -Adaptation

14 -10 -Adaptation Limit (add) Exceeded intermittent

това са грешките който записва при работа на газ .

 

Газовата е нова. Ланди Ренцо и е някакъв модел за коли с турбо

Проблема е, че два пъти вече ходя за настройки ,но след триене на  грешката се появява отново, само след десетина минути каране на газ,  ако карам на бензин проблеми няма .

 

 Питам, защото от убъркани адаптаций се бях вкарал в егати и филма( даже  имам тема за това ) и неискам това да се повтаря 

Грешката я трия всеки ден и засега не знам дали ще рефлектира на работата на бензин.

В момента на бензин върви перфектн,  като и на газ е добре ,но явно не е на 100%

 

Въпроса ми е да досждам ли докато не я настроят така че да не се появявя грешката или е нормално да я има  на коли с газ  :wink:

 

 Искам да попитам и на мен ми излиза грешка 00561 и не надува повече от 0.3 изтривам я надува си и като я набие пак забива махнах катализатора Ланда сондата смених инжектори чистих и пак така нз какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...